Home / Міські новини | Вараш / Комунальники без зарплати… Чи довго терпітимуть?

Комунальники без зарплати… Чи довго терпітимуть?

«Шановні колеги! На Ваші неодноразові звернення профспілковий комітет ініціював зустріч трудового колективу КМКП з міським головою – Анощенком Сергієм Івановичем. Як Ви знаєте, вже 4 місяці накладено арешт на всі кошти комунального підприємства.

Шановний Сергію Івановичу! Трудовий колектив Кузнецовського міського комунального підприємства звертається до Вас, як до представника власника підприємства питанням допомоги законного права працівників на своєчасне отримання заробітної плати за свою працю, яке гарантувала держава у відповідності до ст. 43 Конституції України та ст. 97 та 115 Кодексу законів “Про працю”. Борг перед РАЕС за спожиту теплову енергію та гарячу воду становить майже 80 млн. грн. З них 47 млн. грн. було реструктуризовано за мировими угодами. Комунальне підприємство вчасно сплачувало за послуги реструктуризовані мировими угодами. Але у зв’язку з арештом рахунків вже 2 місяці комунальне підприємство не розраховується по мирових угодах, внаслідок чого РАЕС надіслала повідомлення про розірвання мирових угод за невчасну сплату. Різниця в тарифах становить 15 млн. грн., які держава нам не повернула. На даний час працівники нашого підприємства не можуть отримати свою заробітну плату через арешт виконавчою службою всіх рахунків підприємства, здійснених на підставі рішення Рівненського апеляційного господарського суду, який відмінив рішення господарського суду щодо забезпечення своєчасності виплати заробітної плати незалежно від здійснення інших платежів та їх черговості. Працівники КМКП вже не отримали заробітну плату за серпень та вже й за вересень місяць. Всі працівники комунального підприємства 9 вересня звернулись у комісію по трудових спорах із заявами про виплату заробітної плати за серпень місяць. Але вже закінчується вересень місяць, а працівники так і не отримали заробітну плату за серпень. Зрозуміло, у кого є село, тому трохи легше жити, але такі сім’ї, в яких працює одна мама чи тато або двоє батьків працюють у КМКП. Як людям виживати і як годувати свої дітей? Ситуація в колективі назріває дуже серйозна. Не закупляються запасні частини до техніки, паливно – мастильні матеріали та інші матеріали пов’язані з ремонтними роботами, а не за горами вже й зима, яка поставить під загрозу всю життєдіяльність міста. ЖЕДи та управління зовнішніх мереж працюють вже 3 місяць на особистому ентузіазмі: немає ні кисню, ні електродів, ні труб, ні запасних частин, що може призвести до аварійної ситуації і як наслідок відключення будинків від тепло та водопостачання

Вже 3 місяці іде заборгованість по обслуговуванню ліфтів та систем диспетчеризації. Комунальне підприємство отримало попередження від фірми “Армеко”, що з 1 жовтня будуть відключені ліфти у зв’язку із заборгованістю. Також з 1 жовтня буде відключено послуги телефонного зв’язку та доступу до мережі інтернет, що зовсім паралізує господарську діяльність. І підприємство, яке жило і займало неодноразово призові місця в області та і в Україні, просто на просто помирає. І нікому до цього немає діла. Працівники КМКП підготували місто до осінньо – зимового періоду і отримали високий бал (4,7) що є найвищим в області, після перевірки обласної державної інспекції. Профспілковий комітет направив звернення від трудового колективу КМКП: міському голові, депутатам міської ради, Рівненській держадміністрації, ДП НАЕК “Енергоатом”, обласну організацію профспілки, федерацій профспілок області, ЦК профспілки працівників ЖКЕ. Обласна організація профспілки вчора направила звернення у Верховну раду України. Повністю паралізована і робота профспілкового комітету. Вже 4 місяці з працівників внески вираховують, але не перераховуються на рахунок профспілкового комітету, чим порушується закон України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Кодексу законів «Про Працю».

Шановний Сергію Івановичу! Ви, як міський голова, обраний територіальною громадою міста, маєте всі важелі влади. Ми просимо  Вас допомогти посприяти зняти арешт з рахунків підприємства, відновити та укласти нові мирові угоди з РАЕС, погасити борг за рахунок місцевого бюджету, зберегти майже тисячний колектив, адже від нашої роботи залежить вся життєдіяльність міста».

З таким зверненням до міського голови Сергія Анощенка звернулася Голова профспілки КМКП Решетицька Валентина Кіндратівна на зустрічі, яка відбулася 27 вересня в приміщенні міськвиконкому. До сесійної зали прийшли обурені практично всі працівники комунального підприємства, адже кожен із них хотів почути відповідь на своє запитання.   «Нам треба щось їсти та годувати свої сім’ї», «Нам немає за що жити. Грошей не платять із серпня, а працюємо щодня» – з такими словами вони зверталися до міського голови. Але у відповідь одні обіцянки. А в слова та запевнення мера  про те, що гроші вже сьогодні будуть на карткових рахунках, не повірили, адже такими обіцянками їх «годують» щодня. Почули багато і про те, як виник борг і хто в цьому винен, але конкретики про те, чи буде вирішувати влада цю проблему фактично ніякої. Тож коли люди отримають свої зароблені гроші поки не відомо. Але якщо найближчим часом ситуація не зміниться чи не загрузне Вараш у смітті?

На сьогодні нам стало відомо, що у понеділок, 3 жовтня, має відбутися зустріч генерального директора ВП РАЕС Павла Павлишина із представниками Кузнецовського міського комунального підприємства, аби обговорити ситуацію, яка склалася на підприємстві.

 

Відео зустрічі колективу КМКП та міського голови Сергія Анощенка.

Про admin

Читайте також...

Оголошення

Свідоцтво про право власності та технічний паспорт на квартиру за адресою, місто Вараш, вулиця Енергетиків, …

Один коментар

  1. Антоненко точно рубає окуня, може тільки Рожка (вовка) разом з мудаком відмазувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X