Home / Міські новини | Вараш / Бізнес / Сам собі підприємець?

Сам собі підприємець?

Знайомтесь – Важенін Олександр Володимирович, представник “Народних Підприємців”, людина, Уповноважений у справах територіальної громади міста Кузнецовськ Рівненської області.

Як міжнародна суверенна владна неурядова організаційно-правова форма самозабезпечення, самоорганізації, безпосереднього самоврядування та прямого народовладдя людей – жителів міста Кузнецовськ Рівненської області (скільки розумних слів!) від свого імені сам із собою уклав договір територіальної громади міста Кузнецовськ Рівненської області, практично дозволивши сам собі здійснювати підприємницьку діяльність, а саме: здійснювати, здавалось би, безневинний продаж кави з кавової машини. Свідоцтво народного підприємця йому видав невідомий, але теж народний реєстратор – людина К.Г.Кудляк.

Зацікавленність правоохоронних структур даним «народним підприємцем» викликала хвилю деякого обурення: чимало громадських активістів одразу стали на його захист, мовляв не проплатив кому треба і т.д. Проте, навіть поверхнево ознайомившись з ситуацією, закрадається інша думка, а може вони просто хочуть перейняти досвід? Бо це як же класно виходить: жодного офіційного (за законами держави Україна) дозволу для цього не потрібно, податки теж можна не сплачувати. Якийсь рай для підприємців!

Отож, для чого і хто насправді вигадав таке підприємницьке «ноу-хау»?

Нестабільна політична ситуація в Україні створила умови для виникнення та розвитку неформальних громадських угруповань, які, користуючись ситуацією та розгубленістю людей, роблять спроби незаконного захоплення державної влади шляхом запровадження на всій території України так званих “органів народовладдя на території сіл, селищ, міст”.

А розпочалося все у місті Хмельницькому, в якому групою осіб було прийнято рішення “самостійно розпочати власну владно-фінансову, некомерційну економічну та соціальну діяльність у міжнародному правовому статусі “людина”. Очільницею самопроголошеної “територіальної громади міста Хмельницького” стала колишня  активістка Комуністичної партії України, колишня кандидатка на посаду міського голови Ольга Уграк, яка представляється як Уповноважена у справах територіальної громади міста Хмельницького. Прикриваючись та, на власний розсуд трактуючи статтю 5 Конституції України, адепти «народної влади», вслід за Ольгою Уграк,  постійно повторюють: «Я людина. Я сам собі Президент і прем’єр-міністр».

У 2014 році це «об’єднання» самовільно захопило  комунальне приміщення колишньої «Першої аптеки». Тоді депутати Хмельницької міськради звернули увагу на те, що у Хмельницькому і в інших населених пунктах України вже діє самозвана структура так званих «територіальних громад» з власними «уповноваженими», «реєстрами майна», «посвідченнями людини». Члени цієї структури діють організовано, заперечують діяльність конституційних органів влади та місцевого самоврядування України, привласнюють владні повноваження і захоплюють комунальне майно.
Тоді вони зверталися до тодішнього генпрокурора Віталія Яреми і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Лише сьогодні правоохоронці нарешті знайшли «політичну волю» аби зайнятися цією сумнівною організацією.

Київський адвокат Іван Ліберман прокоментував діяльність таких підприємств: “Те, що представники цієї структури намагаються маніпулювати і видають самі собі відповідні свідоцтва так званих “народних підприємців”, при цьому приховавши свою справжню діяльність, це і є маніпуляція, яка може призвести до хаосу у суспільстві. На сьогодні не існує Закону України “Про народних підприємців”; не існує Постанов Кабінету Міністрів України чи Указів Президента України, які регулюють створення та діяльність “народних підприємців”.

Незаконна юридична та фактична діяльність “народних підприємців” полягає у використанні гербової печатки з боку “НП”, як суб’єкта владних повноважень, який діє як самостійна юридична особа, при цьому видає від свого імені “Свідоцтва народних підприємців”. Однак зразки таких “свідоцтв” не затверджені “Постановою Кабінету Міністрів України”.

“Народні підприємства” та “народні підприємці” виконують певні роботи та надають певні послуги, (при цьому не сплачують до державного бюджету України та місцевих бюджетів податки та збори), користуючись надрами та надбанням, спадщиною та етнокультурними активами держави Україна.

Відповідальність за діяльність “НП” передбачена статтями 212 “Ухилення від сплати податків, зборів (обов‘язкових платежів)”, 356 “Самоправство”, 364 “Зловживання владою або службовим становищем”, 364-1 “Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми” Кримінального кодексу України.

Стосовно моральної сторони діяльності “народних підприємців”, то пенсіонери, інваліди, хворі, малозабезпечені та інші особи, які проживають на території функціонування “НП”, отримують пенсію та фінансову допомогу з боку держави, за рахунок працюючих суб’єктів, які сплачують податки і не є членами “НП”, працюючі “народні підприємці” не сплачують податки та відрахування до бюджету держави і не утримують пенсіонерів, які не проживають на територіях, де функціонує “НП”.

Як вбачається з інформації, наявної в Інтернеті, неформальні громадські угруповання під назвою “територіальна громада” та “уповноважені у справах територіальної громади” вже існують майже на всій території України, і не лише в обласних центрах, а й у багатьох інших
селах, селищах і містах. Скрізь ситуація розгортається за аналогічним, явно спланованим сценарієм.

Риторика, декларовані програмні засади так званих територіальних громад прямо вказують на те, що їх організатори “не ликом шиті”, а мають у своєму розпорядженні справді професійних політтехнологів та сценаристів. Якщо проаналізувати дії вказаних осіб, то стає очевидним, що їх діяльність покликана підірвати довіру людей до існуючих органів влади, зародити в людей сумнів щодо легітимності їх існування і запровадити свій новий “конституційний устрій”. Ніхто не знає і не може передбачити, яким буде їх наступний крок і проти якої гілки влади будуть спрямовані їхні подальші дії. Така собі «народна анархія”. Подібну сваволю у діях псевдогромадських структур цілком можна було б списати на постреволюційний синдром, якби не історія походження цього політпроекту в Україні, кінці якого випливають у Москві. Бо за діями цих людей чітко проглядаються ознаки політичної провокації…

З матеріалів Інтернет-мережі випливає, що “Територіальна громада міста Хмельницького” належить до так званого політпроекту, який виник кілька років тому в Росії, подейкують під прикриттям ФСБ, під назвою “Суверенний народ України”, що входить у так званий “Світовий міжнародний екстериторіальний простір”. “Государем титульного суверенного народу України” виступає якийсь О.О.Брильов, який в Україні має всі “права” на виконання функціональних обов’язків “голови государської безпеки України”, “канцлера” й інших екзотичних посад.

В Хмельницькому громадськість спільно з правоохоронними органами вже стала на захист законних, а не самопроголошенних прав на самоврядування.

Очевидно, що й  в Кузнецовську не варто чекати, коли,  вслід за «народним підприємцем», з’явиться  якийсь «народний мер» чи, ще гірше, «народна республіка»?..

Матеріали взято зі сторінки: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1693939227524733&id=1648468698738453

Про admin

Читайте також...

Герої не вмирають…!!!

У нашій громаді знову втрати… Загинули двоє жителів Вараша. Обидва військовослужбовці захищали Україну від ворога …

3 коментарі

  1. Віталька

    100% мєнті хотіли хабара ))) Багато з ким розмовляв з цього приводу – там на нього деревинчук та здоровєнко (той що кавовий магнат Кузні ;))) наїхали, бо він тіпа їх бізнесу заважає. Ну жлоби, що з них візьмеш, думаю вони і натравили мєнтіків.

  2. Дядько

    Яку гарну статтю написали))) Ну працював хлопчик. Не крав же!

  3. Количка

    А чё Женичку поджало, что не у его ларьках кофе люди покупают….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X