Home / Міські новини | Вараш / Кримінал / Військовослужбовця та його спільників, які продавали вибухівку суд визнав винними (фото)

Військовослужбовця та його спільників, які продавали вибухівку суд визнав винними (фото)

Ще в березні, інформація про те що рівненському полігоні незаконно продавалася вибухівка, яка використовується під час утилізації боєприпасів, облетіла всі засоби масової інформації. Військовослужбовця інженерно-саперної групи та двох цивільних осіб, при збуті 6-ти кілограмів тротилу та 5- ти електродетонаторів, було затримано працівниками СБУ. Інформація про   людей, які організували такий бізнес, не надавалася. На сьогоднішній день уже є вирок Костопільського районного суду в Рівненській області в якому зазначено, що всіх трьох «бізнесменів», визнано винними у вчиненні злочину.

Аби дізнатися більше інформації, ми звернулися за коментарем до прес центру УСБУ в Рівненській області.

«Співробітниками відділу у м. Вараш УСБУ в Рівненській області, у ході здійснення оперативно-службової діяльності була отримана інформація про те, що невстановлений мешканець одного із населених пунктів Рівненської області активно здійснює пошук потенційних покупців на тротилові шашки та електродетонатори, у тому числі серед представників кримінального середовища м. Вараш та Володимирецького району.

Вжитими відділом у м.Вараш спільно з відділом БКОЗ УСБУ в Рівненській області заходами було встановлено, що вищевказаною особою є громадянин України Лемешевський Микола Русланович, 16.12.1994 р.н., уродженець та зареєстрований в с.Мала Любаша Костопільського району Рівненської області.

У ході подальшої перевірки інформації отримані дані, що Лемешевський М.Р. займається незаконним придбання, зберіганням та збутом тротилових шашок та електродетонаторів і якраз активно здійснює пошук бажаючих придбати чергову їх партію та зацікавлений знайти стабільного покупця, який в подальшому буде купувати у нього інші партії вказаних вибухових речовин та вибухових пристроїв.

Зокрема, було встановлено, що Лемешевський М.Р. пропонує потенційним покупцям тротилові шашки в оптових партіях вагою по 200 та 400 грам кожна, електродетонатори призначені для підриву тротилових шашок. Збут вищевказаних пристроїв Лемешевський М.Р. може здійснювати на постійній основі.

З метою документування протиправної діяльності Лемешевського М.Р., співробітниками Служби безпеки України було проведено 3 оперативні закупки, у ході яких у гр. Лемешевського М.Р. було придбано 12 кг. тротилу та 39 електродетонаторів, після чого він був затриманий. У ході затримання, у Лемешевського М.Р. було також вилучено психотропну речовину «метамфетамін», яку з його слів він придбав для особистого вживання.

Зокрема, з’ясувалося, що 26-річний уродженець Сумської області – громадянин Войтович Є.П., будучи військовослужбовцем та проходячи службу в інженерно-саперному відділенні 1-го інженерно-саперного взводу інженерно-саперної роти інженерно-саперного батальйону військової частини А 3817, перебуваючи у районі проведення утилізації непридатних боєприпасів  на Рівненському загальновійськовому полігоні, систематично викрадає тротилові шашки та електродетонатори, які у подальшому незаконно реалізовує 34- річному мешканцю с. Борщівка Костопільського району Рівненської області – Глудику Ю.Л.

У подальшому, було виявлено канал надходження до Лемешевського М.Р. вибухових речовини та вибухові пристроїв.

У свою чергу, Глудик Ю.Л., з метою отримання прибутку, здійснює збут придбаних у Войтовича Є.П. вибухових речовин та вибухових пристроїв своєму знайомому – Лемешевському М.Р.

У подальшому, працівниками відділу ЦСО «А» СБ України Управління СБ України в Рівненській області було затримано Войтовича Є.П. на Рівненському військовому полігоні, саме при збуті Глудику Ю.Л. чергової партії тротилових шашок та електродетонаторів.

             За результатами проведеної роботи, працівниками відділу у м. Вараш спільно з відділом БКОЗ УСБУ в Рівненській області із незаконного обігу вилучено  22,6 кг вибухової  речовини – тротилу та 117 вибухових пристроїв – електродетонаторів.

             Важко уявити суспільно-небезпечні наслідки, якби така кількість вибухової речовини та електродетонаторів потрапила до рук представників кримінального середовища та була використана ними за призначенням у ході злочинної діяльності».

Про Varash Info

Читайте також...

СБУ викрила екс-працівника РАЕС, який виправдовував дії російських загарбників

Співробітники рівненського СБУ продовжують викривати осіб, які публічно закликають до агресивної війни та розв’язування воєнного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X