Home / Міські новини | Вараш / В місті Вараш провели тренінг в рамках проекту «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства» (фото)

В місті Вараш провели тренінг в рамках проекту «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства» (фото)

 

 

img_20190416_162358Насильство – це не проблема окремої родини, це проблема цілої країни. Недоліком системи верховенства права є недостатня готовність громадянського суспільства боротися з цим явищем. Наразі спостерігається низький рівень поінформованості населення про проблеми насильства та дискримінації, а також високий рівень толерантності до цих явищ. Жертви насильства не завжди знають: де шукати допомоги та як захистити себе. Все більше і більше військових вдаються до насильства після повернення додому, немає серед фахівців та людей, які розуміють проблему військовослужбовців та ветеранів.

16-17 квітня 2019 року у Вараській міській філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся дводенний мультидисциплінарний  тренінг в рамках проекту «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства».

Даний проект виконується за сприяння програми МАТРА Посольства Королевства Нідерландів в Україні. Національна Рада жінок України є координатором та головним виконавцем проекту і виконує його у співпраці з Управлінням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Організування проведення цього тренінгу  викликано прийняттям у 2017 році Закону України «Про запобігання та протидію насильству в сім’ї». Ініціатором проведення тренінгу виступила Національна Рада жінок України (Людмила Порохняк – Гановська, голова НРЖУ, доктор медичних наук, професор, Радник Міжнародної Ради Жінок з охорони здоров’я).

В роботі тренінгу  взяли участь Олексій Шамак, директор департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації,  Тетяна Кульчицька – начальник відділу ДСЗН Рівненської ОДА, Оксана Кравчук – директор КЗ  «Рівненський обласний центр комплексної рабілітації інвалідів» РОР та Людмила Самохіна – директор Вараської міської філії Рівненського обласного центру зайнятості.

В заході брали участь відомі вітчизняні тренери, а саме Тетяна Кононович – представник офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Лариса Колос – голова Правління Міжнародної організації «Школа рівних можливостей», Ольга Куриленко – головний тренер ГО «Розрада», Наталія Решетова – директор притулку для жертв Київської області, Борис Шаповал – голова Української секції Міжнародної поліцейської асоціації, полковник поліції в запасі.

У дводенному мультидисциплінарному  тренінгу взяли участь більше 110 чол. Всього було визначено чотири майданчика для роботи мультидисциплінарного  тренінгу. В роботі взяли участь фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, управлінь та відділів соціального захисту населення, відділів у справах сім’ї та молоді, працівники поліції, медичні працівники (медичні працівники) та представники навчальних закладів з різних районів та міст Рівненської області. Також до роботи у тренінгу були залучені жінки, що перебувають на обліку в службі зайнятості та знаходяться в зоні ризику.

Для працівників соціальних служб було проведено тренінг на тему «Покрокова інструкція для жінок, постраждалих від насильства», для сімейних лікарів – на тему «Роль сімейного лікаря в профілактиці домашнього насильства», для державних службовців на теми «Повноваження державних структур, установ, організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства» та «Досвід співпраці державних структур та громадських організацій в подоланні домашнього насильства», для працівників поліції – на тему «Психологічна та фізична безпека під час конфліктних ситуацій, пов’язаних з домашнім насильством» тощо.

Тренерами було звернуто увагу учасників тренінгу на можливість звернення на Національну гарячу лінію 116 123 або звернутись за допомогою до Центру безоплатної правової допомоги.

Учасники тренінгу взяли участь в анкетуванні та отримали інформаційні матеріали щодо запобігання та протидії насильства.

На завершення був проведений круглий стіл на тему «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства» за участі представників Рівненської обласної державної адміністрації, служби зайнятості, Національної Ради жінок України, представника офісу омбудсмена та представників інших організацій – тренерів.

 

Заступник директора-начальник відділу

 Н. Хімінець

Про Varash Info

Читайте також...

Його голос закохує з перших нот

Його голос закохує з перших нот, а його пісні залишаються в серці вже після першого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X