Home / Міські новини | Вараш / Кримінал / Скільки насправді грошей правоохоронці вилучили у Сергія Анощенка (фото)

Скільки насправді грошей правоохоронці вилучили у Сергія Анощенка (фото)

Питання скільки ж грошей насправді під час обшуку було вилучено у міського голови Вараша, звідки вони взялися та яка їх подальша доля? Така інформація цікавить багатьох мешканців ще з лютого 2020 року. В соціальних мережах суми називалися різні навіть попри те, що наші журналісти готуючи матеріал про обшуки вказали лише, те що вилучена сума була не маленька.


Отже відкриваємо завісу та даємо відповіді на вищевказані питання. Нагадаємо, що ця історія мала початок на початку зими та пов’язана із договором про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Кузнецовськ від 05.12.2016 року, згідно якого для ЖБК «Енергетик» було зменшено розмір пайової участі, внаслідок чого бюджет міста недоотримав доходи у сумі понад півтора мільйона гривень. Із офіційних джерел маємо інформацію про те, що під час обшуків, проведених правоохоронцями за ухвалою Рівненського міського суду у квартирі Сергія та Тетяни Анощенків, було вилучено ряд документів, які мають відношення до кримінального провадження та грошові кошти в сумі 32 тисячі доларів США і 183 тисячі гривень.
Сам Сергій Анощенко журналістам одного із Рівненських сайтів, прокоментував так:
«21 грудня 2019 року ми продали трикімнатну квартиру у м. Вараш, якою володіла моя родина. А 14 січня прийшли злодії у погонах. На питання, чи є у нас грошові кошти, я сказав, що ми продали квартиру. Потім вони знайшли 32 тисячі доларів та вилучили їх. Сьогодні я суджуся за ці кошти, бо в мене і моєї родини вкрали ці гроші»
Отже, як бачимо Сергій Іванович сказав, що було вилучено лише 32 тис. доларів, які були від продажу квартири але чомусь промовчав про гроші, які зберігав у гривнях також про власні збереження 3 тис.дол., збереження дружини така ж сума та гроші доньки (вона проживає у США і передала їх для купівлі їй квартири у Києві) в розмірі 5 тис.доларів США.
Ми спробували дізнатися більше і знайшли інформацію (знову ж таки тільки із офіційних джерел), про те що суд наклав арешт лише на 5 тисяч доларів, а решту коштів 27 тис. доларів та 183 тисячі гривень повернув, оскільки Сергій Анощенко надав докази їх походження. Так дійсно у змінах до своєї декларації міський голова Вараської міської ради вказав, що отримав дохід у розмірі 167 тисяч 500 гривень від продажу квартири. Оскільки у проданої квартири було 4 власники, то загальна сума становить 670 тисяч гривень, що і дорівнює 27 тисяч доларів. Тепер беремо загальну вилучену суму у валюті 32 000 віднімаємо 27 000, залишається 5 тисячі доларів США. В судовому засіданні Сергій Анощенко та його адвокат Сергій Мудрак, також надали пояснення що окрім вилучених коштів були ще особисті заощадження в розмірі 3 тис. дол. і така ж сума заощаджень його дружини, Тетяни Анощенко, окрім того правоохоронці вилучили 5 тис.дол., що належать дочці. Тобто загальна сума заощаджень та збережень 11 тисяч доларів США віднімаємо 5 тисяч доларів на які був накладений арешт і в загальному лишається доларова сума в розмірі 6 тисяч, що в середньому дорівнює 145 тисяч гривень. І якщо знову ж таки провести математичний аналіз, а саме від вилучених коштів у гривнях 183 000 відняти 145 000 грн. залишається ще 38 тисяч гривень.
Аналізуючи суму вилучених коштів і іноземній валюті та гривнях, Ухвалу Рівненського міського суду, пояснення в суді та коментарі журналістам Сергія Анощенка, наші журналісти знайшли розбіжності не тільки у сумах, але і кількості зберігання доларів США та української валюти. На це посилався і прокурор у Рівненському апеляційному суді, коли клопотав про накладення арешту на повернуті грошові кошти, адже він також побачив суперечливість показань С. Анощенка, щодо кількості зберігання коштів у валюті США, а також доводив, що не було наданого жодного документу, що підтверджує конвертацію грошових коштів.
Та апеляційний суд вирішив, що всі кошти мають бути повернуті.
Що ж трактувати Ухвалу Рівненського апеляційного суду, ми не можемо тому декілька питань для нас залишаться відкритими. А от питання – чому зберігаючи в дома всю суму, а це 32 тис.доларів та 183 тисячі гривень, міський голова Сергій Анощенко, задекларував лише свою частину від продажу квартири 167 тис.500 гривень та чи не повинен він у своїй декларації вказувати повнолітніх дочок, ми офіційно задаємо відповідним правоохоронним органам? Адже Закон України говорить про те, що сума яка перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року повинна бути задекларована.

Про Varash Info

Читайте також...

СБУ викрила екс-працівника РАЕС, який виправдовував дії російських загарбників

Співробітники рівненського СБУ продовжують викривати осіб, які публічно закликають до агресивної війни та розв’язування воєнного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X