Home / Міські новини | Вараш / Попри всі перешкоди, медична реформа у Вараші працює. Вже маємо змогу укладати договір із сімейним лікарем (фото)

Попри всі перешкоди, медична реформа у Вараші працює. Вже маємо змогу укладати договір із сімейним лікарем (фото)

Донедавна про медичну реформу у Вараші можна було почути лише на словах. Про це журналістам газети «Вараш» розповів начальник СМСЧ №3 Олександр Коцюбинський:

«У нашому місті певною мірою були непорозуміння в органах влади. Процес затримувався, тому я взяв ініціативу у свої руки. Заклад був зареєстрований у відповідній електронній системі охорони здоров’я  eHealth. Відтак терапевти, педіатри та сімейні лікарі почали укладати декларації з пацієнтами на базі медико – санітарної частини».

skrynshot-2018-12-20-06-55-58

З початку реформи в Україні, зокрема на Рівненщині, почали активно розділяти первину медичну допомогу та створювати окремі юридичні особи – некомерційні комунальні підприємства.

Болюче питання як для медиків, так і жителів міста, зрушило з місця лише восени, коли до влади прийшов новий керівник.

Відповідно до рішень 30-ї сесії Вараської міської ради сьомого скликання 30 листопада 2018 року відбувся конкурс на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараський центр первинної медичної допомоги». За його результатами комісія визначилася із керівником «первинки». Ним стала Жанна Мирончук, яка до цього працювала лікарем загальної практики-сімейним лікарем амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1 ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України».

І вже 3 грудня 2018 року тзп міського голови Олександр Мензул та переможець конкурсу Жанна Мирончук уклали контракт на строк 5 років. Жанна Миколаївна поділилася перспективними планами на найближче майбутнє:

«Поки що у Вараші заплановано дві амбулаторії  сімейної медицини. Одна на базі СМСЧ №3, інша разом із адміністрацією розміщуватиметься на першому поверсі стоматологічної поліклініки. Ми хочемо лишити сімейного лікаря, терапевта, двох педіатрів саме у стоматології, для того щоб цьому куточку нашого міста було зручніше добиратися до лікарні. А основна кількість наших лікарів буде знаходитися в медсанчастині».

skrynshot-2018-12-20-06-56-54

Тим, хто раніше уклав договори з лікарями, не слід хвилюватися, їх перереєструють, тому повторно йти до лікаря з пакетом документів не знадобиться.

Медики закликають тих, хто ще не уклав декларацію, обрати сімейного лікаря та укласти з ним угоду. Адже згідно рекомендації уряду, лікар має обмеження щодо кількості пацієнтів.

Саме сімейний лікар буде скеровувати пацієнта до вузькопрофільних спеціалістів, які безкоштовно будуть проводити обстеження. Для зручності та економії часу пацієнтів та лікарів у центрі первинної медичної допомоги незабаром запрацює електронна система «поліклініка без черг», яка вже функціонує у СМСЧ №3. За допомогою програми в онлайн – режимі можна буде записатися на прийом до лікаря.

З липня поточного року заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови та уклали договір із Національною службою здоров’я України, отримуватимуть фінансування за новими правилами. До того часу новостворений комунальний заклад фінансуватиметься з місцевого бюджету.

Таким чином, тзп міського голови Олександр Мензул виконав одну з обіцянок, яку давав містянам, коли ішов на посаду очільника міста – провести відкритий та чесний конкурс на визначення керівника «первинки» і зробити все можливе, аби медична реформа у Вараші пройшла вчасно та ефективно.

Вероніка Пилипчук

Про Varash Info

Читайте також...

СБУ викрила екс-працівника РАЕС, який виправдовував дії російських загарбників

Співробітники рівненського СБУ продовжують викривати осіб, які публічно закликають до агресивної війни та розв’язування воєнного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X