Home / Міські новини | Вараш / У Вараші пройшли збори по відкликанню депутатів міської ради (відео, фото)

У Вараші пройшли збори по відкликанню депутатів міської ради (відео, фото)

Відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою в Україні засовується вкрай рідко. Пов’язано це із складною і довготривалою процедурою, яка прописана у ст. 38 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». А, ще з тим, що остаточне рішення про відкликання депутата ухвалює не лише народ. Навіть якщо процедура досконало дотримана, останнє слово за керівним органом партії, від якої висувався депутат.

Аби відкликати депутата міської ради ініціатори за 2 дні до проведення повинні повідомити про це в ЗМІ, чітко вказавши місце й час. Збори вважатимуться чинними у тому випадку, якщо для участі зареєструється не менше 300 виборців. Під час народних зборів  ухвалюються пропозиції щодо відкликання депутата за народною ініціативою із зазначенням підстав відкликання, затверджується склад ініціативної групи, визначається офіційний представник та форма підписних листів виборців про відкликання депутатів.

Саме за такою процедурою відбулися збори у Вараші. Для участі зареєструвалося 488 виборців. Кількість людей свідчить лише про одне – людям небайдужа доля міста. Свою позицію громада висловила під час голосування. Найбільшою кількістю голосів – 460 підтримано рішення про відкликання депутата Катерини Конопелько, за відкликання Анатолія Рожка проголосувало 413 виборців, за Ірину Шумру – 402, Сергія Присяжнюка – 396, Олександра Стояновського – 394, Наталію Лаврук – 377. Серед озвучених причин відкликання неодноразові порушення законодавства та Конституції України – адміністративні та кримінальні судові справи, невідповідність практичної діяльності депутатів основним принципам і положенням їх передвиборної програми, створення передумов для руйнування комунальної сфери.

p80816-183540

Але це лише початок. Далі, відповідно до Закону представник ініціативної групи у триденний термін повідомляє територіальну виборчу комісію про факт проведення зборів і надає письмовий протокол цих зборів. Після цього починається процес збору підписів, на який передбачено 20 днів. За цей проміжок часу необхідно зібрати щонайменше 318 підписів мешканців Вараша. Після перевірки ТВК правильності, підписні листи разом із протоколом та інформацією про тих, хто займався їх збором перевіряються ТВК та правоохоронними органами на достовірність даних. І нарешті, керівний орган партії розглядає звернення ТВК щодо відкликання депутатів місцевої ради та ухвалює рішення про відкликання за народною ініціативою.

Людмила Скібчик

Про Varash Info

Читайте також...

Його голос закохує з перших нот

Його голос закохує з перших нот, а його пісні залишаються в серці вже після першого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X