Home / Міські новини | Вараш / Прозорий ринок для «Енергоатому» – вирішення соціально важливих питань для Вараша (фото)

Прозорий ринок для «Енергоатому» – вирішення соціально важливих питань для Вараша (фото)

Наприкінці кожного року міськими, районними та обласними радами приймаються рішення про місцевий бюджет. Це відбувається після прийняття народними обранцями у стінах Верховної Ради рішення про державний бюджет, від якого залежить скільки отримає кожна область, район, місто та село. І хоча народних депутатів не так вже й мало (понад 400 чоловік), віри в те, що кошти розподілені справедливо, немає. Чому так? Відповідь проста – держава ніяк не спроможеться налагодити чіткі і прозорі відносини по наповненню державного бюджету і витрачанню його коштів.
Тому такі невеликі міста як Вараш (хоча його бюджет не такий вже і маленький) з року в рік фактично виживають. Після основних витрат на соціальні програми та зарплати бюджетникам, коштів на вирішення великих проблем вистачає.
Цьогорічний бюджет Вараша складає близько півмільярда гривень. Здавалося б, сума не мала. Але чи достатня для добудови школи №6? Місто гостро потребує вирішення цього питання – адже діти з покоління в покоління не повинні навчатися в у дві зміни, або ж у приміщенні дитячого садочку.
Варашу також потрібна дитяча поліклініка, зведення якої було заплановано ще у 80-90-ті роки минулого століття. Гостро стоїть питання міських очисних споруд, які потребують комплексної реконструкції і розширення. Терміново необхідно будувати сміттєпереробний завод та новий полігон ТПБ. Врешті решт Вараш не має навіть власного пляжу. І хоча без нього можна прожити, та його відсутність багато говорить про ефективність місцевої влади, зокрема наповнення та використання того ж самого бюджету.
Багато хто ще пам’ятає, як під час добудови 4-го енергоблоку РАЕС, держава брала на себе зобов’язання профінансувати всі вищезгадані об’єкти. Потім щось пішло не так і всі ці необхідні Варашу елементи інфраструктури лишились лише на папері. Але від цього необхідність в них меншою не стала.
Так де місту взяти мільярди гривень на всі соціальні об’єкти? Відповідь на це питання уже не один рік стінах парламенту шукає народний депутат України Вікторія Войціцька. Вона добре розуміється в атомній галузі, яка для нашого міста є своєрідною козирною картою.

img-5314
– Роками я вимагаю підвищення вартості електроенергії «Енергоатому». І саме сьогодні є реальний шанс збільшити виручку атомної генерації приблизно у два рази. Я знаю, як і що нам необхідно змінити на ринку електроенергії, щоб цього досягнути. Ми маємо перерозподілити потоки від злочинної схеми Роттерам+, яка роками збагачувала олігарха Ахметова. Перерозподілити на користь працівників державного «Енергоатому» і, зокрема, нашої Рівненської АЕС! Ми маємо не допустити нових мутних схем, через які олігархічні обленерго і інші, умовно кажучи, бізнесмени тягнутимуть жили з атомників.
Моя вимога і позиція керівництва «Енергоатому» в тому, що після отримання додаткових надходжень від продажу Компанією електроенергії, перш за все має бути профінансоване підвищення заробітних плат атомників на АЕС. Хоча б до рівня наших країн-сусідів. Тобто у 2,5-3 рази. І це має бути зроблено обов’язково!
Оскільки бюджет Вараша формується, перш за все, за рахунок податкових надходжень, пов’язаних з доходами працівників РАЕС, слід очікувати зростання доходів міста приблизно у два рази протягом наступних років. Більші зарплати – більше податків у місцевому бюджеті. І тут є перше джерело для фінансування добудови школи, дитячої поліклініки та інших важливих для містян об’єктів. Думаю, що протягом 3-4 років цілком реально кілька об’єктів здати, а щодо інших виконати більшу частину робіт.
Ще одне, поки що приховане джерело – кошти Збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає у 30-кілометровій зоні АЕС, – розповідає народний депутат Вікторія Войціцька.
Отже провівши всі паралелі, стає чітко зрозуміло, що лише відстоявши ринок прозорих умов для «Енергоатому», наш Вараш зможе не просто виживати, але і повноцінно жити. При цьому, буде мати всі соціально важливі об’єкти. Адже атомна галузь – це не просто генерація електроенергії, це величезний і потужний потенціал для розвитку усієї країни.

Про Varash Info

Читайте також...

Герої не вмирають…!!!

У нашій громаді знову втрати… Загинули двоє жителів Вараша. Обидва військовослужбовці захищали Україну від ворога …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X