Home / Міські новини | Вараш / Пільговики не посильний тягар для влади…

Пільговики не посильний тягар для влади…

Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування  в нашому місті ніколи не  стояла гостро.

Але цю гостроту відповідні категорії мали  змогу відчути вже 6 жовтня цього року. Тому  що саме в цей день припинено пільгові перевезення . Про це  людей було попереджено оголошеннями, які уже декілька місяців можна було прочитати в маршрутках.

Чому ж виникла така ситуація і хто  винен в тому, що пільговики втратили своє право на безкоштовний  проїзд, вирішили поцікавитися у перевізника  Сергія Лишканця.

Сергій Іванович, поясніть будь – ласка чому склалася така ситуація?

Так, дійсно на сьогоднішній день ми припинили перевезення пільгових категорій населення. І це не із за власної забаганки, так сталося тому що нам міська влада не відшкодовує вищевказані перевезення.

А повинна?

Не повинна, а зобов’язана, бо закон про автомобільний транспорт говорить про те, що пільгові перевезення    пасажирів,    які    відповідно    до законодавства    користуються    такими    правами,   забезпечують автомобільні перевізники,  які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.  Автомобільному перевізнику,    який    здійснює   перевезення пасажирів  на  автобусних   маршрутах   загального   користування, забороняється   відмовлятися   від  пільгового  перевезення,  крім випадків, передбачених законом.  Безпідставна відмова  від  пільгового  перевезення  тягне  за собою відповідальність згідно із законом. Види та    обсяги    пільгових    перевезень   установлюються замовленням,    у    якому    визначається   порядок   компенсації автомобільним  перевізникам,  які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.  Говорячи простими словами -немає відшкодувань то відповідно нема таких перевезень

Але ж зовсім не давно міська рада інформувала населення про те, що виділено кошти на такі перевезення?

Так, кошти були виділені, але не для нас. Хоч там і було зазначено що для міських перевезень, але це тільки на такі маршрути, які влада вважає більш соціально значущі, а саме на дачі та ЖД вокзал. Виділяючи ці кошти та обираючи маршрути мерія вирішила, що напевно людям  в  лікарню чи реабілітаційний центр  доїхати не так важливо.  І  в цей час чомусь ніхто не говорить про те що маршрутом до ЖД вокзалу їздять не тільки місцеві мешканці. Такими пільгами користуються люди, як  з району так і з Волинської області. А це значить те, що із нашого бюджету більше фінансуються перевезення іногородніх людей, аніж наших мешканців.

Скажіть, а раніше для Вас була компенсація таких перевезень?

За всі роки, нами не було отримано ні одної гривні.

Тоді чому це питання саме зараз постало так гостро?

Починаючи з 2003 року, коли було засноване перевезення, між мною та  міською радою було заключено декілька договорів. І кожного разу із – за власної ініціативи я пропонував перевозити 2 – 3 пільгові місця безкоштовно, за власний рахунок.

На даний час керівництво міста поставило жорсткі вимоги до нас. Одною із них це оновлення автотранспорту. Ми цього зробити не в змозі. В той час коли стрімко зростає курс долара, вартість пального, ціни на запчастини, наші доходи фактично не покривають витрати.  Повірте, це просто здається, що автобус поїздив по місту позбирав гроші і привіз мені.  Саме за ці кошти ці ж  автобуси потрібно ремонтувати, платити людям зарплати. І коли в 2015 році був заключений договір із міською радою про перевезення, то в ньому і слова не було про те, що я буду безкоштовно перевозити пільгові категорії. Хоча продовжував  робити це далі маючи надію, що влада оцінить це та стане нам допомагати, компенсуючи  витрати. Але як виявилося, таких коштів навіть не запланували, більше того мене не було запрошено ні на одну нараду чи комісії, де можна було б обговорити це питання та подати свої пропозиції. Керівництво міста одноосібно приймає рішення про те коли які кошти кому виділяти і те хто буде їздити безкоштовно, мама із дитиною інвалідом до реабілітаційного центру, чи бабуся пенсіонерка із Маневич, яка привезла до нашого міста молоко на продажу. Хоча  влада, яку обирали ми, має думати за всіх людей однаково.

І це єдина причина?

Ні. Ми маємо інформацію про те, що де хто із керівників міста, має своїх перевізників на місцеве маршрути  і тому робить все можливе аби отримати свою вигоду в цьому.

Як буде далі, чи зможуть люди розраховувати на безкоштовний проїзд?

Ми вже просто ніяк не можемо здійснювати такі перевезення за свій кошт, тому надіємося, що міська рада все ж таки почне діяти і  спільно знайдемо компроміс. Адже добре розуміємо всіх пільговиків.  Також твердо знаємо, що прийшов час для того, аби влада хоча б на місцевому рівні почне турбуватися про своїх мешканців не перекладаючи весь тягар на плечі підприємців.

Подякувавши за розмову вирішила дізнатися, чи правда те, що за всі роки заснування перевезення в нашому місті дійсно не було компенсовано витрати для пільгових категорій. Виходячи із наших надісланих інформаційних запитів та відповідей, які нам на них надали, можна зробити висновок про те, що перевізник ні разу не звертався до органів міського самоврядування, аби йому були повернуті кошти за пільгові перевезення. Але чому хтось когось хоче обманути зрозуміти тяжко, бо відповідь, яку ми отримали від підприємця говорить про протилежне.

P.S. Шановний міський голова, Сергій Іванович звертаємося до Вас із проханням, задуматись про те, що може вже прийшов час для того, аби суспільство жило без соціальних потрясінь???…

Про admin

Читайте також...

Його голос закохує з перших нот

Його голос закохує з перших нот, а його пісні залишаються в серці вже після першого …

Один коментар

  1. А чому головний наркоман міста, якщо такий розумний, не займеться перевезенням? Чи воно лише гавкати з-за батькової спини вміє?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X