Home / Міські новини | Вараш / Операція «ліквідація» продовжується

Операція «ліквідація» продовжується

Ситуація, що склалася навколо КМКП, схожа на замкнуте коло, ходять по якому працівники комунального підприємства: без зарплати і майже без надії. Розрубати «гордіїв вузол» арештованих рахунків під силу меру, але Сергій Анощенко не поспішає брати на себе роль рятівника і підписувати нові мирові угоди з ВП «Рівненська АЕС». Більше того, швидше за все і не збирається. Про що прямо заявив сам: «Місто не буде погашати борги суб’єкта господарювання з міських коштів… Що місту дешевше? Заплатити 50 мільйонів за трупа чи на 50 мільйонів закупити нової техніки і створити нові підприємства?».

Такою заявою міський голова тільки підтвердив: сьогодні КМКП свідомо і цілеспрямовано доводять до банкрутства. Навіть не спробувавши провести реанімацію, хворому поставили діагноз – «труп». Дерибан майна, створення купки дрібних комунальних підприємств «без боргів», призначення на ключові посади «своїх» – такі процедури абсолютно не нагадують лікувальні, швидше навпаки. Замість того, щоб зробити конаючому штучне дихання і влити трохи свіжої крові у вигляді бюджетних грошей, йому навпаки замикають на горлі пальці.

Все б нічого. Таким маніпуляціям з боку місцевих чиновників ми вже давно не дивуємося – звикли. Але заручниками ситуації стали прості працівники комунального підприємства. У вересні їм перестали платити зарплату. Більше 800 людей на грані відчаю. А тим часом у новостворені комунальні підприємства вже попризначали начальників, закупляють меблі і передають в користування техніку.

Цікаво, що нового начальника (правда, з тримісячним випробувальним терміном) отримало і саме КМКП. Ним став Ігор Семенюк, який, відповідно до інформації на офіційному сайті міської ради, з 2004 по 2013 рік працював у Національному університеті водного господарства та природокористування помічником проректора з навчально-практичної та адміністративно-господарської роботи. Це ж добре, подумають читачі. Такий крок міської ради уже нагадує спробу надати невідкладну допомогу підприємству. Але, як то кажуть, є одне «але». Призначили нового керівника комунального поспіхом без проведення конкурсу, та ще й з грубим порушенням процедури, а саме – розпорядженням міського голови. Хоча відповідно до положень статуту  КМКП, директор призначається міською радою. Що ж, операція «ліквідація», а точніше «добий лежачого» продовжується. І сюжет у цієї історії хоч і закручений, але зрозумілий: довести КМКП до банкрутства, а комунальне майно (тобто майно громади міста Вараш) роздати у приватні руки. Чиї це будуть руки, поки можна здогадуватися і малювати гіпотези. Можливо, більше знає один з депутатів обласної ради, який не приховує своєї зацікавленості у ласому шматку.

А тим часом розгублені комунальники звернулися за поясненнями до генерального директора атомної станції й отримали чітку відповідь: РАЕС уже за три тижні готова підписати мирові угоди, якщо матиме гарантії повернення боргу. Як тільки угоди будуть підписані, рахунки КМКП розблокують. Зрозуміло, що підприємство самостійно сплатити 80 мільйонів не зможе. Єдина надія – на місто. Те, що гроші в міському бюджеті є, ми прекрасно знаємо: більше тридцяти мільйонів лежать на депозитах. На станції не збираються вимагати повернення усіх заборгованих грошей одним платежем. Як самі заявляють, готові розтягнути цю процедуру «на роки», але мають знати, що борги буде з чого повертати. Атомну станцію можна зрозуміти. Державне підприємство зобов’язане платити податки і зарплату своїм працівникам. А те, що готові до співпраці, довели не словом, а ділом – вчасно подали у місто опалення. Але такий розклад, на жаль, не влаштовує очільника міста. «Ми не збираємося гасити борги КМКП за кошти міського бюджету!», – однозначно і безапеляційно продовжує заявляти Сергій Анощенко.

Про admin

Читайте також...

Герої не вмирають…!!!

У нашій громаді знову втрати… Загинули двоє жителів Вараша. Обидва військовослужбовці захищали Україну від ворога …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X