Home / Міські новини | Вараш / Не змогла допомогти, то хоч поскаржусь, або Б’ю своїх, щоб чужі боялись

Не змогла допомогти, то хоч поскаржусь, або Б’ю своїх, щоб чужі боялись

У липні 2015 року 36 сімей атомників отримали ордери на проживання у малосімейному гуртожитку «Електрон». Згодом цей гуртожиток передали в комунальну власність м. Вараш. І ось почалось найцікавіше. Перед тим, як вселитися у надані їм приміщення, наймачі вирішили покращити свої житлові умови шляхом проведення ремонтів. Але перед  тим, як розпочати ремонти, нові мешканці неодноразово звертались  до Кузнецовської міської ради із заявами про надання дозволів на перепланування/переобладнання наданих їм приміщень.

У відповідь ми отримали інформацію про те, що з 5 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляції)» від 12.02.2015 р., на підставі якого виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради прийнято рішення № 130 від 27.05.2015 р. про скасування рішення виконкому Кузнецовської міської ради № 317 від 30.09.2008 р. «Про оформлення дозволів на перепланування та переобладнання приміщень в житлових будинках». Крім того, виконавчий комітет Кузнецовської міської ради звертав увагу мешканців гуртожитку на те, що відповідно до ст. 100 Житлового кодексу України виконання наймачем робіт з переобладнання та перепланування  жилого будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт, введення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Отримавши такі відповіді, мешканці зробили висновки, що органи місцевої влади позбавлені повноважень щодо надання дозволів на перепланування/переобладнання жилих приміщень, оскільки ст.100 ЖК України надає право наймачам виконувати такі роботи без отримання спеціальних дозволів.

Час ішов… На носі – зима, холоди. Тому люди масово взялися робити ремонти. Після закінчення зітхнули з полегшенням. Однак, тривало це недовго, оскільки у травні 2016 р. від депутата місцевої ради Катерини Конопелько, яка також проживає у цьому гуртожитку, на адресу міського голови та директора КМКП надійшла скарга про  незаконні (на думку депутата) перепланування та переобладнання приміщень окремими мешканцями. Так, щоб задовольнити скаргу депутата, працівники ЖЕД-3 провели обстеження приміщень, які зазначені у скарзі К. В. Конопелько. За результатами обстежень виявлено перепланування, які в переважній більшості полягають у встановленні перегородки на кухні, яка є місцем загального користування двох сімей. Наймачам вручено попередження та надано місячний термін для надання дозвільних документів на перепланування.

Місячний термін сплив, дозвільні документи у наймачів відсутні, тому працівники ЖЕД-3 у червні 2016 р. склали на наймачів приміщень протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 150 КУпАП. Протоколи передано на розгляд до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті  Кузнецовської міської ради. Однак, не погоджуючись зі складеними протоколами, мешканці «Електрона»  утворили ініціативну групу з наміром відстоювати інтереси наймачів, на яких складено протоколи.

У понеділок, 18 липня 2016 року відбулося  засідання Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради, під час якого ініціативній групі вдалося довести правомірність дій мешканців та відсутність фактів вчинення ними правопорушень щодо перепланувань приміщень. Адміністративна комісія прийняла рішення про закриття справ у зв’язку з відсутністю в діях наймачів складу адміністративного правопорушення. Але чи зможуть знову жити спокійно мешканці «Електрона»? Питання залишається відкритим.

Ініціативна група вважає що дії депутата Катерини Конопелько щодо виборців свого округу, а саме до мешканців будинку, в якому вона проживає, є такими, що несумісні з етикою депутата місцевої ради. Замість того, щоб підтримати мешканців, спрямувати їх в правильне русло, посприяти у реалізації їхніх прав на покращення житлових умов, депутат пише скарги на своїх виборців.

Саме за цими діями мешканці оцінюють результати діяльності депутата К. В. Конопелько та впевнено стверджують, що надалі спільно відстоюватимуть свої права та інтереси, а у разі аналогічних неадекватних дій депутата будуть ініціювати, в межах свого виборчого округу, питання про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.

Одночасно ініціативна група звертається до мешканців виборчої дільниці № 560893 з проханням не залишатись осторонь у разі порушення питання про відкликання депутата місцевої ради. Подальший розвиток нашого округу залежить тільки від нас. Нас мають  захищати, а не скаржитись ті, кого ми обираємо.

Мешканці гуртожитку «Електрон»

Про admin

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Один коментар

  1. Невстигло ципля з яйця вилупитись, як вже жити вчить. Гнати таких потрібно, і то швидко. Депутатами повинні працювати люди, а не …..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X