Ще у 2006 році Кабінет Міністрів України видав постанову про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населеному пункті. У третьому пункті, цієї постанови вказано, що «Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється: за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Вирубка дерев – це необхідний процес, який виконується в разі:
– Якщо вони знаходяться в аварійному стані.
– Якщо це необхідно для будівництва. У цьому випадку буде потрібно мати в наявності планування, а також письмове схвалення з боку природоохоронної та загальнодержавної експертизи.
– Якщо потрібні ремонтні роботи підземних комунікацій, а зелені насадження цьому перешкоджають.
– Якщо зруб дерев дозволить проникати сонячним променям в будівлі.
– Якщо це необхідно для підготовки аграрного місця до будівництва. В цьому випадку зруб дерев поєднується з викоріненням пнів. Крім того, вирубка дерев необхідна, якщо, наприклад, певний вид насадження сприяє алергічної реакції у населення конкретного будинку або району. В такому випадку виконується зруб певних видів дерев, але тільки якщо на це є письмовий дозвіл місцевого управління».
А в нашому місті такі дії можна зробити без збору дозволів на вирубку, або часткове пошкодження зелених насаджень у місті. Ось за приклад фото та відео з дитячого майданчика, що міська влада побудувала на землі податкової служби.
Взагалі дитячий майданчик це є об’єкт підвищеної небезпеки, оскільки міська рада побудувала цей майданчик без ніяких погоджень із податковою, то і у випадку травми чи взагалі летальному, відповідальність автоматично лягає на податкову службу.
Тому, якщо вже влада робить якісь хороші справи, то нехай і пакет документів правильно оформляє.
Але цього тижня, мешканці будинку Вараш 11, не дочекалися ніяких дій від КП «Благоустрій», і власними силами вивезли ялівець на смітник. Як повідомила нас голова ОСББ Вараш 11 Катерина, що вони декілька раз намагалася зв’язатися із представниками КП «Благоустрій», але їх щоразу «кормили завтраками». Тоді, «ми найняли вантажну машину і самі вивезли це сміття із подвір’я».
Як нам розповідав директор КП «Благоустрій» Юрій Сергійчук, у телефонній розмові, що «це ж ялівець і він легко приживається. Зимові морози йому не страшні». Тому, пане Юрію, працюйте, будь ласка, «не словом, а ділом»!