Home / Міські новини | Вараш / Депутати, давайте створювати, а не руйнувати! (відео, аудіо)

Депутати, давайте створювати, а не руйнувати! (відео, аудіо)

Роботи з «викорчовування» ландшафтного ялівцю на клумбах, уздовж центральної дороги, були проведені ще восени. Як повідомив один з учасників цього процесу, замовником робіт стало КП «Благоустрій», в планах якого висадити насадження понад парковою зоною і між будинками.

Мешканці міста Вараш звернулися до директора згаданого підприємства – Сергійчука Юрія. На запитання, що це за сміття, яке лежить «кучами» вже не один місяць біля вікон будинків Вараш 11, 13, а також в парковій зоні, і чому воно тут знаходиться? – пан Юрій відповів, що він не давав указ його туди возити. Цим процесом займалася депутат від політичної партії «Громадський рух «Народний Контроль» Конопелько Катерина Володимирівна. Саме вона зустрічалася з головами ОСББ і навіть внутрішньо квартально їх наче десь посадили, і ще будуть садити. Ці кучки, на думку директора КП «Благоустрій», потрібно перебрати і посадити кущиками, як наступить весна.

На запитання, чи ялівець буде рости, пролежавши на такому морозі декілька місяців, пан Юрій відповів, що «це ж яловець, він дуже швидко приймається». Ще зауважив: «А якщо ніхто з ним нічого робити не буде, то ми обов’язково його приберемо». Також директор додав: «Наші депутати так хотіли допомогти, щоб трошки внутріквартально озеленити. Нехай зараз трошки потеплішає і ми побачимо, що з ним будемо робити».

Все ж ми вирішили запитати думку експерта, тобто, людини, яка знає, як потрібно пересаджувати ялівець. Журавель Юрій , лісник Сопачівського лісництва детально розповів, як це потрібно робити: «Якщо в ялівця не прикрита коренева система, то при 25 градусному морозі він замерзне і більше не приживеться. Якщо він був викопаний ще в осінню пору року, і зразу не мали садити, то треба зробити спеціальну траншею, туди насипати тирси із землею, перемішати 1:1, корінцями вставити в траншею, присипати зверху землею і втрамбувати. Якщо є великий мороз, то зверху вкрити тентом, поліетиленовою плівкою, або хоча б снігом. Ялівець не переживе великі морози. Навіть якщо його прикопати таким методом, то потрібно добре втрамбувати землю.  Бо до коріння попадає волога і в сильний мороз воно змерзне».

На жаль, нам так і не зрозуміло, для чого було проводити роботи з «викорчовуванням» ландшафтного озеленення саме восени, щоб знову садити його навесні? Ця хвойна рослина за своєю характеристикою є доволі стійкою до морозів, але якби ж вона сиділа на клумбі, а не лежала купами по місту…

Людмила Скібчик

Про admin

Читайте також...

СБУ викрила екс-працівника РАЕС, який виправдовував дії російських загарбників

Співробітники рівненського СБУ продовжують викривати осіб, які публічно закликають до агресивної війни та розв’язування воєнного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X