Home / Міські новини | Вараш / Хто винен і чому мешканці Вараша знову у «заручниках»?

Хто винен і чому мешканці Вараша знову у «заручниках»?

2016-09-21-11-02-20

Ось такі листівки щастя нещодавно отримали  мешканців 9 – ти поверхових будинків.  Для багатьох з нас в реальному житті такий пристрій, як ліфт, є надзвичайно важливим.   В той час, коли з якихось причин він не працює, для когось це тимчасова незручність, а от для таких категорій, як інваліди, пенсіонери або мами з колясками, – це справжня проблема. Тому резонанс та хвилювання щодо  можливого відключення ліфтів пройшов по всьому місту. Хто ж в винен в тому, що фактично 250 ліфтів у нашому місті можуть просто відключити? Нагадаємо, що ліфтова проблема виникає вже не вперше. У 2011 -2012 роках, в зв’язку  із закінченням гарантійного терміну експлуатації, в Кузнецовську відбувалася масова зупинка ліфтів. Це дуже добре пам’ятають мешканці таких будинків по м-н. Перемоги № 11, 22, 15, м-н. Будівельників № 27,28, Енергетиків будинок № 17 і це далеко не весь список тих будинків, які мали змогу відчути на собі незручність та проблему пов’язану із відключенням ліфтів у багатоповерхових будинках. На той час  цю проблему хоч якось вдалося вирішити, як буде зараз – важко уявити.

Адже мова йде не просто про борг, який десь там виник і давно не сплачений, цей борг з кожним днем зростає і збільшується в рази. Станом на 22 вересня 2016 року він становить 536 072, 59 гривень. Звідки ця заборгованість  взялася, чому про неї мовчала влада і чому заручниками стають мешканці міста, які фактично всі вчасно сплачують за надані їм послуги, в тому числі і за обслуговування ліфтів.  Спробуємо розібратися.

Всім відомо, що рахунки Кузнецовського міського комунального підприємства заарештовані, це говорить про те, що  кошти, які ми сплачуємо за комунальні послуги поступають на відповідні рахунки, але їх КМКП перерахувати за надані послуги не може. Аналогічна проблема нещодавно стояла, як із вивозом сміття, так із реактивами для знезараження води. Якщо цю проблему влада вирішила, виділивши на це кошти з місцевого бюджету, то цікаво, як вона вирішуватиме питання ліфтів? Певно знову виділяти кошти, яких зі слів очільника міста, майже ніколи немає у міській казні. Це  буде найпростішим варіантом, бо аналізуючи ситуацію зі створенням нових юридичних осіб комунальних підприємств «Житлокомунсервіс» та «Благоустрій», стає зрозумілим, що виводити із критичного стану наше комунальне  підприємство ніхто не збирається.

То ж чи варто уже хвилюватися мешканцям багатоповерхівок цікавимося у директора «АРМ – ЕКО ЛІФТ» Товариства з обмеженою відповідальністю «АРМ – ЕКО», Андрія Єдіна.

Андрію Анатолійовичу, скажіть чи дійсно ліфти у нашому місті можуть бути зупинені через заборгованість комунального підприємства перед «АРМ-ЕКО ЛІФТ»?

– На сьогодні заборгованість становить більше 500 тисяч гривень, на  скільки відомо мені, то ця заборгованість виникла в результаті заблокованих рахунків Кузнецовського комунального підприємства. І хоча  кошти мешканців на їхні рахунки поступають КМКП немає можливості їх оплатити. Ми пропонували і пропонуємо керівництву міста шукати вихід, бо нам треба платити людям заробітну плату, щоб вони могли годувати свої сім’ї, платити податки, закупляти запчастини. Цей борг на даний час, як сніговий ком з кожним днем росте, а заборгованість все більшає. І якщо на даний час нічого не вирішувати, настане просто критична ситуація. Ми добре розуміємо, що люди платять і, повірте, ми зовсім не хочемо йти на такий кардинальний крок, нам це не вигідно і ми зацікавлені, щоб ліфти їздили, Тому ми тримаємося до останнього.

Ну що ж, зі слів директора, нам  хвилюватися поки немає чого, ще все працює, але от чи на довго – питання лишається відкритим. Так само без відповіді залишається і питання, скільки ще мешканці Вараша страждатимуть через безвідповідальність, політичні ігри та особисті амбіції деяких чиновників?

 

Про admin

Читайте також...

СБУ викрила екс-працівника РАЕС, який виправдовував дії російських загарбників

Співробітники рівненського СБУ продовжують викривати осіб, які публічно закликають до агресивної війни та розв’язування воєнного …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X