Home / Міські новини | Вараш / Чому міська влада руйнує комунальне підприємство?

Чому міська влада руйнує комунальне підприємство?

Відомий на сьогодні факт, що Кузнецовське міське комунальне підприємство заборгувало ВП «Рівненська АЕС» більше 76 млн. грн. за теплопостачання та водопостачання. Враховуючи, що в 2014-2015 роках КМКП було спожито теплової енергії на суми 16,2 млн. грн та 22,8 млн. грн відповідно,  це рівнозначно трирічному безоплатному користуванні тепловою енергією. І це при тому, що рівень оплати за спожиті комунальні послуг в місті становить 98 %.

Цей борг почав створюватись із 2008 року, щорічно наростав, і на сьогодні досяг таких катастрофічних розмірів, що виникають сумніви у можливості його погашення.

Не можна сказати, що весь цей час не було намагань по погашенню боргів та попередження наростання нових. Борги двічі реструктуризовувались, укладались мирові угоди на погашення невеликими частинами терміном на 30 років. Але при цьому до старих боргів накопичувались нові, і ситуація кардинально не мінялась. Динаміка наростання боргів КПКП перед ВП РАЕС наведена на діаграмі (станом на 16.06.2016р.).

%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%be%d0%ba-%d0%b5%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-2016-09-26-21-40-33

Частина цих боргів, а саме 17,4 млн. грн. створилася внаслідок різниці в тарифах. Але ж основна сума заборгованості у розмірі 61 млн грн – це «звичайні» борги, які створились в результаті банальної несплати за теплопостачання та водопостачання, а також штрафні санкції за несвоєчасну оплату.

Постійне зростання заборгованості свідчить про те, що для цього існує одна загальна причина. Яка попри всі зусилля КМКП не усунена, не усувається, і як видно нічого не робиться для того, щоб її, цю причину, виявити та усунути.

І саме тому, що ситуація із боргами ніяк не вирішується, ВП РАЕС вимушена була  звернутись до виконавчої служби, яка за встановленою процедурою арештувала поточні рахунки та все майно комунального підприємства. Можливо саме такі дії спонукають міську владу замислитись над тим, як вийти із такої ситуації?

А вихід достатньо простий по своїй суті, та надто складний з огляду на шляхи його реалізації. Необхідно налагодити ефективну з економічної точки зору систему управління комунальним підприємством, довести його до беззбитковості, не допускати перехресного субсидіювання, оптимізувати чисельність персоналу. А питання оптимізації чисельності персоналу лежить уже в політичній площині, та належить до розряду непопулярних заходів. Звісно, ніяка політична сила та керівник міста не допустять погіршення свого іміджу за рахунок «якогось», як заявлено останнім, комунального підприємства.

Саме бездіяльність міської влади довела ситуацію до критичної, коли через арешт рахунків та майна фактично паралізована виробнича діяльність КМКП,  що в кінцевому результаті завдасть шкоди всім жителям нашого міста.

Натомість створюються нові комунальні підприємства «Житлокомунсервіс», «Благоустрій» та «АТП». На підході створення КП «Тепловодопостачання». Складається враження, що КМКП із своїми багатомільйонними боргами залишиться у вигляді пустишки із зіц-головуючим, яке згодом буде оголошено банкрутом з метою списання всіх боргів. Час покаже.

Залишається поспівчувати працівникам КМКП, в яких почалися проблеми із виплатою заробітної плати, та подякувати їм за виконання своїх обов’язків у таких складних умовах. А міській владі необхідно не прикриватись надуманими аргументами на зразок різниці в тарифі в сумі 17,4 млн. гривень при реальній заборгованості 75,6 млн. гривень, не створювати нові комунальні підприємства, з надією уникнути відповідальності, а забезпечити ефективний менеджмент у існуючому.

 

Про admin

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X