Home / Міські новини | Вараш / «Допомога» на АТО, або як член виконкому хвилюється за солдат…

«Допомога» на АТО, або як член виконкому хвилюється за солдат…

Переглядаючи офіційний сайт Кузнецовської міської ради, натрапила на новину, в якій мова йде про те, що координатор Національного Руху «ДІЯ» на Рівненщині Роман Коваль висловлює щиру подяку мешканцям нашого міста за надання посильної допомоги бійцям-добровольцям з Рівненщини «18 ЗАГОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ» УКРАЇНСЬКОЇ ДОБРОВОЛЬСЬКОЇ АРМІЇ, дислокованим в селищі Широкіне Маріупольського району Донецької області в зоні проведення АТО. Також під текстом розміщенні фотографії подяк, які були вручені окремим підприємцям та акт прийому-передачі товарів для відправлення в Українську Добровольчу Армію, в якій вказано, хто і скільки з підприємців чого надав для відправки солдатам.

Найбільше мою увагу привернуло прізвище Когут. І зовсім не тому, що воно мало поширене в нашому місті, а тому, що ця людина, по-перше – підприємець – «хазяїн» маленького ринку,  по-друге – член виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, по-третє – був кандидатом на посаду міського голови  (тому ми можемо побачити, як він виконує свої передвиборчі обіцянки), по-четверте – саме його чи не найбільше цікавить інформація про те, скільки податків сплачує  газета «Вараш».

Отож, ми вирішили дізнатися, на яку суму пан Орест допоміг нашим солдатам (інформації про надану ним раніше допомогу знайти, на жаль, не вдалося), які знаходяться в зоні АТО, щоб заслужити на Подяку (кожен із нас допомагає бійцям, але не кожен кричить про це) та скільки даний підприємець сплачує  податків.

Інформація не є доступною для пересічного мешканця, тому потрібно було обійти декілька магазинів, в яких продають продукти, які підприємець Когут надав для відправки військовим (всі суми мають невеликі погрішності, оскільки ціни різняться).

Перше, що вказано в акті прийому–передачі – паштет 20 шт. в ж/б по 390 грам,  коштує одна банка 20 грн за штуку, тушонка свинна 5 скляних літрових банок, ціна за одну – 50  грн, кілька чорноморська 24 консерви  по 9 грн за одну та бички в томатному соусі  31 консерву по 13 гривень за штуку. Після здійснення нескладних математичних розрахунків вийшла сума 1139 грн. Справді багато надав допомоги підприємець із багаторічним стажем. Тепер перейдемо до цікавішого. Сума військового збору, яку сплатив Орест Степанович за 8 місяців, становить аж трішки більше за 520 гривень. Для порівняння скажемо, що слюсар 4–го розряду, який працює на ВП РАЕС і має робочий стаж близько 8 років, сплачує військового збору 1.5 %, що в сумі  за такий же самий період становить приблизно 1200 гривень.

Щодо інших податків, сплачених Орестом Когутом, можна сказати наступне (забігаючи наперед, хочемо зазначити, що ціни є приблизними та за період 8 місяців). Отож, єдиного податку сплачено – близько 2200 гривень, ПДФО трохи більше ніж 3370 гривень  та ЄСВ – орієнтовно 10500 гривень. Додавши всі суми разом виходить, що в місяць сплачується трішки більше ніж 2000 гривень. На жаль, не вдалося вияснити скільки сплачено підприємцем до міського бюджету за оренду землі. Гадаємо, що це питання уже на часі. Тепер  для порівняння візьмемо знову ж таки того працівника ВП РАЕС, який за місяць сплачує податків на суму майже 2000 грн. Сьогодні кожен українець як і чим може піклується про хлопців в зоні АТО, хоч і не кожен отримує подяки. Напевно, найбільше наше бажання, щоб швидше в Україні закінчилася війна, бо піарщиків на цьому вистачає.

P.S. Шукаючи вищевикладену інформацію, натрапили на один цікавий момент. В автобіографії Когута Ореста Степановича вказано, що він закінчував Бориславську школу Львівської області, але у відповіді на інформаційний запит вказано, що керівники закладів освіти м. Борислав не можуть підтвердити навчання в них такої людини. Цікаво – це випадкова розбіжність в автобіографії однієї особи? Чи може хтось і щось приховує?

Про admin

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Один коментар

  1. Немає чому дивуватися , бо координатор “Дії” Роман Коваль оббігав вже всі партії і нарешті знайшов собі тепле грошове місце.. А чому у нього у друзях недолугий Орест Когут та наш “шановний”Анощенко, то можна сказати :”Скажи мені хто твій друг, скажу хто ти Є”..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X