Home / Міські новини | Вараш / Черговий конфуз кузнецовського очільника

Черговий конфуз кузнецовського очільника

Такої кількості людей актова зала школи №5 за роки свого існування ще не бачила. Яблуку ніде було впасти. Батьки, діти, вчителі, депутати міської ради, усі прийшли, аби почути спростування чи підтвердження чуток, які тривалий час ширяться містом – ліквідація загальноосвітньої школи №5.

Переселити 721 учня в школу №4, де вже навчається 618 дітей, а у приміщення школи №5 перевести 383 гімназистів, з такою ідеєю звернувся до освітян міський голова міста Сергій Анощенко. Пояснення просте – гімназія займає непристосоване для навчання приміщення.

«Кращим дітям – кращі умови», – ось чим апелював на зустрічі з громадою міський голова. Про те, що законодавством України передбачені рівні умови для освіти дітей пан Анощенко не подумав та додав: «Там де надають кращі освітянські послуги, треба створити кращі умови», – чим ще й образив не тільки присутніх батьків, але й педагогічний колектив школи, поставивши під сумнів їх компетентність та професіоналізм. Якщо проаналізувати риторику очільника міста Кузнецовськ, то по своїй оригінальності його випереджають хіба що один-два міських голови України.

Правом батьків обирати навчальний заклад для своїх дітей міський голова теж знехтував: «Частина дітей мусить піти у гімназію, бо усі не помістяться в школі №4».

На зауваження з залу, про те, що не усі батьки мають змогу сплачувати благодійні внески, які є систематичними у гімназії, Сергій Іванович лише здивувався: «А хіба навчання у гімназії платне?» Звісно, що ні, бо навчальний заклад державний, але батьківським комітетом визначена певна сума, яку батьки сплачують щомісячно.

– Це щось небачене. Ми вже майже 25 років живемо у Незалежній Україні і от зараз, в той час, коли ми боремось з закриттям шкіл на Сході, на Західній Україні говоримо про їх ліквідацію, – обурюється директор школи №5 Руслан Пашко.

Заспокоїти збентежених батьків може той факт, що аби відкрити нову чи закрити вже існуючу школу, слід пройти тривалу процедуру та отримати згоду Міністерства освіти України, цей процес може тривати не один рік та й взагалі чи почнеться він? Згуртованість та рішучість шкільного активу переконує, що ні, не почнеться.

– Шановний, Сергію Івановичу, багато з присутніх тут голосували за вас на виборах, бо довірились, то чому ви не поважаєте наш вибір? Чому не запитати у батьків, чого хочуть вони і виходячи з цього робити заяви? Ті слова, які ви кажете зараз ставлять хрест на вашій кар’єрі.», – не стримуючи емоцій звернувся до міського голови батько учня школи №5.

Батьки власними силами не один рік створювали комфортні умови для навчання своїх дітей, ремонтували приміщення школи, купували меблі, оргтехніку, а тепер, виникла загроза того, що через необдуману ідею міського голови їх просто викинуть з будівлі, яка вже стала рідною. Ніякої конкретики від Сергія Івановича ні педагоги, ні батьки так і не почули. Є його бажання так зробити і це основний аргумент.

Щоб прояснити ситуацію я звернулась до директорки Кузнецовської гімназії Надії Горбачик, за її словами,  ідея перевести гімназистів у приміщення школи №5 належить міському голові. Більше того, з нею ніхто не спілкувався стосовно цього «переселення».

– Ми проти таких реорганізацій, оскільки вони несуть за собою не лише клопіт батькам, але й скорочення робочих місць для освітян. Кілька років тому, виконавчим комітетом міської ради вирішено, що ми займемо приміщення школи №6. На його й чекаємо. Постійно ведемо діалог з керівництвом НАЕК «Енергоатом». А на разі, ми цілком пристосовані до навчання у цьому приміщенні, тому я особисто і наш педколектив проти ідеї Сергія Анощенка, – пролила світло на ситуацію Надія Федорівна.

Крапку в цієї дискусії, якої по суті не мало б бути, поставив голова освітянської профспілки Кузнецовська Володимир Нікітчук: «Сьогодні усі ви прийшли в цей зал з нервовим збудженням і потрясінням, замість того, щоб бути вдома зі своїми рідними. Прийшли, аби отримати одну чітку відповідь, але ніхто з нас її не отримав. Тому хочу усіх заспокоїти, ніякої реорганізації школи не буде, а якщо і буде реорганізація, то швидше за все, міської влади. У центрі уваги діти, і ми повинні їх навчати незалежно від того, які місця на олімпіадах вони займають.»

Вероніка Пилипчук

Про admin

Читайте також...

Сумна звістка огорнула Вараш

22 березня в стаціонарі Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 м.Харків помер молодший сержант …

5 коментарів

  1. Сила людей (члени партії), Ви лише розпочинаєте свій шлях в місті, нікому не спало на розум, а з яких дій – руйнувати, знищувати, йти за людиною, яка керується лише помстою, негативом, склоками! Невже ви думаєте, що бажання мера ліквідувати ЗОШ№5 принесе Вам всім бонуси. Не рийте яму – самі там будете!!! Бажаю, щоб хоч одна людина у партії усвідомила всю проблему утопічного мера!

  2. Не знаєте де знайти кошти на реалізацію петиції чи міського проекту? Державний фонд регіонального розвитку передбачив на 2016 рік 3 млр. грн. Не зволікайте. – допис Є.Поремчук “Розумне місто”. На запитання:- Чи можна знайти кошти на фінансування добудови 6 школи в м.Кузнецовськ?
    Відповідь:-
    Розумне місто Через ДФРР можливо. Там співфінансування: 90% фонд і 10% міський бюджет.
    Ще питання?

  3. Галина

    Як це з директоркою гімназії ніхто не спілкувався – стосовно “переселення” до зборів у ЗОШ № 5 збиралися на нараду у міського голови Горбачик Н.Ф. – директор гімназії, Сахнюк Є. – директор ЗОШ № 4, Пашко Р.Ф. – директор ЗОШ № 5 і “зляканий” в.о. начальника управління освіти Горайчук А.І. А коли ми в ЗОШ № 5 вже підняли “бунт”, то виявляється ніхто ні з ким “не спілкувався”. А на нараді ж, мабуть, не проти цієї ідеї була Горбачик?

    • Володимир

      Анощенко хоче збудувати власну гнилу корумповану ‘сім’ю’. Як батько учня ЗШ#5, я буду боротися проти такого рішення некомпетентного волюнтариста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X