Home / Новини РАЕС / Фізичний захист РАЕС будується на кращій міжнародній практиці

Фізичний захист РАЕС будується на кращій міжнародній практиці

З 16 по 27 жовтня представник Рівненської АЕС у складі української делегації відвідав місто Токай (Японія) в рамках обміну досвідом за темою «Фізичний захист ядерних матеріалів та ядерних об’єктів».

2017-11-14-12-05_group_photo02

На запрошення японських партнерів у роботі української делегації взяли участь представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, НАЕК «Енергоатом», Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” та військової частини 3045 з охорони та оборони Рівненської АЕС, яку представляв заступник командира Павло Жаріков.

Участь в зустрічі взяли запрошені спеціалісти-ядерники та спеціалісти фізичного захисту стратегічних об’єктів Індонезії, Тайланду, Лаосу, М’янми, Казахстану, Латвії та багатьох інших країн. Як розповідає Павло Жаріков, в рамках екскурсії до меморіального комплексу Хіросіми, де в форматі 3D можна спостерігати реконструкцію подій 1945 року, була організована зустріч з учасницею подій ядерного бомбардування. «Трагічні сторінки історії Японії та їхній досвід подолання катастрофічних наслідків – це безцінні знання, якими вони хочуть ділитись задля попередження аналогічних екокатастроф. Японія, як країна передових технологій, здійснює фізичний захист ядерних матеріалів та ядерних об’єктів на найвищому рівні, тому поїздка стала дуже корисною в ключі обміну досвідом».

Зважаючи на складну ситуацію в державі, на Рівненській електростанції постійно працюють над вдосконаленням заходів безпеки та систем фізичного захисту відповідно до сучасних технологій. Сьогоднішній високий рівень фізичного захисту електростанції – це не лише безпека міста-супутника чи прилеглих територій, це – безпека держави та світу. Тому останніми роками на підприємстві було збільшено чисельність особового складу в/ч 3045, забезпечено військових необхідними технічними засобами, а також регулярно проводяться відпрацювання змодельованих критичних ситуацій на полігоні.

Наразі на Рівненській АЕС триває реконструкція центрального контрольно-пропускного пункту (КПП-1) та території під’їзного шляху до пристанційної площі (КПП-4). Метою реконструкції є вдосконалення системи фізичного захисту, підвищення пропускної спроможності КПП, збільшення кількості турнікетів та оснащення новими рентген-установками, що в результаті дозволить мінімізувати вплив людського фактора. Також планується впровадити сучасну систему відеоспостереження на базі європейських IP-технологій з використанням аналізу відеоданих. Як відзначив начальник СФЗ РАЕС Іван Дерлюк, дана система впроваджуватиметься на РАЕС в рамках міжнародної співпраці України та Німеччини у сфері фізичного захисту.

www.rnpp.rv.ua

Про admin

Читайте також...

ОБ’ЄКТИ НЕЗАВЕРШЕНОГО БУДІВНИЦТВА РАЕС ПЕРЕДАДУТЬ МІСТУ. ПРАЦІВНИКІВ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РОБОТОЮ

Які саме дивіться у сюжеті телеканалу “Енергоатом”  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X