Home / Міські новини | Вараш / Як правильно посипати дороги реагентами, або, що ви знаєте про Вараські нанотехнології? (відео)

Як правильно посипати дороги реагентами, або, що ви знаєте про Вараські нанотехнології? (відео)

Як показує практика нещодавно створеного КП «Благоустрій», що вони, як можуть, так і справляються зі своїми обов’язками. Для того, щоб обробляти дороги піщано-сольовою сумішшю, потрібно використовувати спеціально пристосовані для цього машини. А в місті Вараш, цю роботу, виконують люди, сидячи на причепі трактора і посипаючи автодорогу руками.

Цікаво буде знати: у Західній Європі вже понад двадцять років не посипають дороги сіллю; у Скандинавських країнах з ожеледицею допомагає впоратися дрібний гравій і пісок. Причому прагматичні скандинавці одну й ту ж саму посипку збирають і використовують наступного року.

У Німеччині, де клімат тепліший, будь-яких посипань намагаються уникати. Хіба що на крутих спусках та підйомах. Але водії там дисципліновані й суворо дотримуються правил дорожнього руху, де чітко прописано необхідність на час зимової ожеледиці «одягати» на колеса транспорту спеціальні ланцюги. Електронні табло висвічують максимально допустиму за даної погоди швидкість. У заможних країнах не є рідкістю дороги з підігрівом. А там, де його немає, льодову кірку розтоплюють за допомогою реактивних двигунів.

У Польщі, в містах, також відмовилися від солі, але іноді посипають нею крутогори на автошляхах поза містом. Та при цьому дуже дослухаються до порад тамтешніх екологів.

У цивілізованих країнах чомусь нікому не спадає на думку посипати сіллю землю «з метою економії». Наші народні обранці з екранів телевізорів запевняють своїх громадян, що у світі ніхто не придумав іншого способу боротьби з ожеледицею, ніж її «присолення». А ми й віримо…

Отож, у будь-якому разі, використовуючи і в подальшому сіль для посипання вулиць, треба: владі – ввести норми дозування, дорожникам – ретельно дотримуватися цих норм, а не сипати скільки заманеться, як це сьогодні робиться в місті. Якщо потихеньку зменшувати кількість солі, то наші річки ще зможуть справлятися з тим техногенним навантаженням, яке на їх додатково навалюється взимку.

Про admin

Читайте також...

Герої не вмирають…!!!

У нашій громаді знову втрати… Загинули двоє жителів Вараша. Обидва військовослужбовці захищали Україну від ворога …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X