Ця історія має свій початок із літа. 15 червня та на день депутата, який відбувся, 25 серпня прийшли підприємці, які орендують приміщення в управлінні освіти. Від них всі присутні мали змогу почути та дізналися таку цікаву історію.
Початок її веде у далекий 1986 рік. Коли внаслідок Чорнобильської катастрофи Законом України було заборонено використання теплиць навчальних закладів і приміщення тиру внаслідок прийняття ЗУ Оскільки перебування в них шкідливо впливало на здоров’я учнів та працівників шкіл.
Ці приміщення довгий час пустували, руйнувались та використовувались під вбиральню, для бомжів, а для наркоманів були нічліжком. Кошти на ремонт та утримання цих приміщень в міському бюджеті були відсутні. Зрештою вихід було знайдено – будівлі, які фактично на той час стали уже руїнами виставили на конкурс для здачі в оренду. І при дотриманні всіх відповідних процедур (проведення конкурсних відборів, експертні оцінка майна, укладення договору оренди, дозволи на реконструкцію та поліпшення на умовах орендодавця), були передані міською радою орендарям. Обов’язковими умовами було те, що підприємець – орендар, ремонт і поліпшення повинен був робити за свій кошт, своїми силами. Тобто це все говорить про те, що збереження , відновлення, утримання в належному стані відновлених приміщень – це заслуга орендарів. Які крім того управлінню освіти, сплачують орендну плату в розмірі близько 300 тисяч гривень на рік. Також ними були створені нові робочі місця а рахунок податків та соціальних внесків поповнюється бюджет міста. На сьогоднішній день укладено 32 договори оренди. В чому ж проблема підприємців? На дні депутата люди озвучили, що вони мають судові позови.
Як виявляється , що навіть договори оренди не дійсні, оскільки не дозволяється здавати в оренду об’єкти освіти , які пов’язані з навчально-виховним процесом. Цікаво, яке навчання проводилось в господарчих будівлях шкіл? Наркоманів , бомжів чи збір сміття з навколишніх будинків? Беручи в оренду приміщення орендарі були впевнені, що вони визнані незадіяними в навчальному процесі, а тим більше бачили що вони не використовувались за призначенням та в кінці кінців є різні довідки, які підтверджують той факт.
Багато довелося ходити підприємцям, щоб дійти хоч до якоїсь правди. Майже три місяці кабінети керівників міста, наради, сесії, комісії , зустрічі з депутатами і т.д. здавалося б дали свій результат.
На одній із сесій Кузнецовської міської ради депутати підтримали підприємців, проголосувавши за звернення, яке підготував їх колега Дмитро Ющук про те, що міська рада не підтримує позов до підприємців.
Люди отримавши таку підтримку були впевнені, що на судах їм буде легше відстоювати свою позицію, бо і орендодавець (міська рада), підтримує їх. Але яким було їхнє здивування, коли на найближчому судовому засіданні виявилося, що рішення, яке було прийняте радою, суд не взяв до уваги, зауваживши, що лист був не належно оформлений.
А міський голова розповідає про це так:
Це питання практично вирішено. До суду було все направлено, підприємці виграли суди, а управління освіти підготувало всі необхідні положення, які затверджуються наказом управління освіти. Коли підприємці були в мене, то запитайте в них хто їм розказав як і що треба робити, яке положення потрібно прийняти. Як у Славутицької міської ради таке положення прийняте. Ми все зробили, що треба.
Здавалося б можна «дихати спокійно», але ні… 9 листопада у одного із підприємців призначено засідання апеляційного суду. Тому в кабінетах міської ради та на різних комісіях журналісти мають змогу дуже часто зустрітися із тими ж самими підприємцями, які розшукують хто і що мав правильно зробити. То ж нам про те, хто і що мав робити та що куди направляти розповідає депутат, який є головою постійної депутатської комісії соціального захисту охорони здоров’я та спорту на яку міський голова поклав контроль виконання даного рішення – Дмитро Ющук:
Свою участь у цьому питанні я закінчив тим, що підготував відповідне звернення, яке було підтримано депутатами. Далі в роботу повинен був вступити відповідний відділ, який не що давно збільшився у складі 3-х чоловік. Саме вони мали направити всі відповідні документи до суду. А Кузнецовська міська рада мала забезпечити нормальне подання до суду. Чому цього не було зроблено, питання не зрозуміле, так як і те, хто зараз буде і чи буде взагалі відповідати.
Тепер залишилося те, щоб міська рада на чолі з мером дотрималися своєї обіцянки, та на найближчій сесії міської ради прийняли відповідні документи, які дадуть можливість навчальним закладам врегулювати надання платних послуг , в тому числі здавати в оренду вільні від навчального процесу приміщення, кошти від якої використовуються для проведення ремонтних робіт, закупівлю меблів , шкільного приладдя для потреб школи. Вилучення зі спеціального фонду коштів від орендної плати просто на просто може збільшити матеріальне навантаження на батьків через благодійні внески. А вони і так чи не рік стають більшими. Для цього потрібні тільки бажання і воля влади міста.
І люди, які шукають справедливості впевнені, що вона є і якщо обрана ними влада повернеться до них обличчям, то для міста це буде тільки краще.
А ми в свою чергу хочемо окремим обранцям нагадати, що їх «посади» є тимчасовими, а наше місто зовсім не велике… І ми на далі будемо контролювати, як вирішується проблема підприємців.
Пропоную подивитись на приміщення теплиці школи № 2. Та частина, що орендується під стоматкабінет впорядкована, відремонтована, територі прибрана, інша частина – занедбана і напіврозвалена… яскравий приклад безгосподарності. Коментарі тут зайві.