Home / Міські новини | Вараш / У Вараші тариф на теплову енергію один з найнижчих в Україні (фото)

У Вараші тариф на теплову енергію один з найнижчих в Україні (фото)

З 1 грудня рішенням Вараської міської ради у місті-супутнику Рівненської АЕС встановлено новий тариф на теплову енергію для населення на рівні 167,28 гривень за 1 Гкал (з ПДВ), що сьогодні є одним з найнижчих показників вартості тепла в країні.

566778898989

Встановлення тарифів на теплову енергію відбувається на підставі вимог Законів України «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» у відповідності до «Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на атомних електростанціях» та «Процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання», які затверджуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тариф для населення міста Вараш формується на підставі тарифу на теплову енергію, що виробляється на АЕС. Цей тариф встановлюється НКРЕКП і є консолідованим для всіх АЕС України.

Сьогодні діючий тариф на виробництво теплової енергії, виробленої на АЕС становить 87,09 грн/Гкал (без ПДВ). Керуючись встановленим значенням тарифу, Рівненська АЕС розробляє тариф на теплову енергію за складовими: виробництво, транспортування, постачання. З 1 грудня поточного року розрахунки тарифів для РАЕС були затверджені Вараською міською радою (рішення від 13.11.2018 №196) на рівні 109,17 грн/Гкал (без ПДВ) або ж 131 грн/Гкал (з ПДВ). До слова, попередній тариф не змінювався з 2016 року. Встановлений тариф збільшився на 55%, в основному за рахунок збільшення своєї основної складової «на виробництво теплової енергії». Підвищення відбулось у зв’язку зі збільшенням рівня мінімальної заробітної плати, збільшення ставок податків, цін і тарифів.

Застосовуючи тариф Рівненської АЕС, Кузнецовське міське комунальне підприємство розробило та подало на затвердження до Вараської міськради тариф на теплову енергію та комунальні послуги (централізоване опалення та гаряче водопостачання). Тож з 1 грудня поточного року тарифи на теплову енергію для населення міста-супутника Рівненської АЕС становлять 167,28 грн/Гкал (з ПДВ), послуга на централізоване опалення для будинків із приладами обліку – 174,43 грн/Гкал (з ПДВ) або 4,91 грн/м2 (з ПДВ) без приладів обліку, централізоване гаряче водопостачання – 27,66 грн/м3 або 26,65 грн/м3 (з/без рушникосушильників).

Варто відзначити, що вартість послуги на централізоване опалення для будинків із приладами обліку в містах-супутниках АЕС сьогодні становить:

  • м. Вараш – 174,43 грн/Гкал (з ПДВ);
  • м. Енергодар – 182,17 грн/Гкал (з ПДВ);
  • м. Южноукраїнськ – 242,34 грн/Гкал (з ПДВ). Зокрема в проекті 301,21 грн/Гкал (з ПДВ);
  • м. Нетішин – 85,6 грн/Гкал (з ПДВ). Зокрема з січня 2019 року — 149,33 грн/Гкал (з ПДВ) та з липня 2019 року — 223,91 грн/Гкал (з ПДВ).

Для порівняння, тарифи встановлені НКРЕКП на теплову енергію у інших містах України становлять в середньому 1236-1320 грн/Гкал (з ПДВ), – пишуть на порталі rivnenews.com.ua.

 

Про Varash Info

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Один коментар

  1. Владимир

    Для простого гражданина города необходимо перевести Гигоколории в стоимость квадратного метра жилья!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X