Home / Міські новини | Вараш / Скейтбордист Сергій Грицюк: “Вулична культура, це про дружбу й таку ж атмосферу”

Скейтбордист Сергій Грицюк: “Вулична культура, це про дружбу й таку ж атмосферу”

Вулична культура – унікальна й автентична сфера розвитку конкретних цінностей, зі своїми правилами, законами й особливостями. Наскільки багатогранним є розгалуження й наповнення цього креативного світу, що навіть саме це напряму впливає на формування стилю й образу життя цілого покоління молоді, проте й старші не є виключенням. Фундаментальну роль в ній відіграють творчість та спорт різного характеру й формату. Це й скейтбординг, хіп-хоп, графіті, вуличні танці й багато іншого.

Розпочинаємо медіа проєкт “ЕnergyArt.Varash” – серію інтерв’ю з представниками вуличних культур у місті Вараш, присвячену третьому фестивалю “ЕnergyArtFest” та Дню міста Вараш. Проєкт реалізується в межах партнерської програми “Культура. Туризм. Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Сьогодні спілкуємося з Сергієм Грицюком, який обожнює екстремальні види спорту та родом з нашого прекрасного міста Вараш.

– Сергію, привіт! Представся, будь ласка, хто ти? Чим саме займаєшся? Яке відношення маєш до вуличної культури?

– Привіт, я Сергій, мені 25 років. На даний момент я працюю на Рівненській АЕС. У вільний від роботи час, займаюсь скейтбордингом.

– Як давно займаєшся цим? З чого все почалося?

– Мені було 13 років. Я побачив по телевізору на той час, як хлопці займаються скейтбордингом, плюс були однокласники, які займалися й каталися. Мені стало дуже цікаво і я також вирішив спробувати. Спочатку придбав, перший для себе простенький скейт, якраз у 13 років, спробував, а вже через тиждень я познайомився з Олексієм. Він став, моїм наставником і навчав мене цій справі. Після чого пройшли роки, мене більше затягнуло й більше сподобалось. Це був зовсім інший час, не було інтернету, ютубу. Ми всьому вчилися у старших.

– Чи приймаєш участь в якихось заходах, можливо конкурсах та змаганнях зі скейтбордингу?

– Останнім часом, рідко приймаю участь у заходах чи показових виступах, через брак вільного часу. Раніше, активно брав участь, це були виїзні заходи й виступи. В основному Рівненська область, Рівне та Луцьк, якось був й Тернопіль. Призером змагань ніколи не був, проте це не головне, активним учасником був завжди.

– Чи задоволений сьогоднішніми умови й можливостями для розвитку вуличної культури у Вараші? Чого хотів би додати, є ідеї чи поради?

– Хотілося б, щоб у Вараші проводилися змагання з скейтбордингу теж. Нуу, що ми маємо на сьогоднішній день. Є скейтпарк, але низького рівня якості. Ми вдячні і за це, проте, зрозумійте, що хлопці серйозного рівня катання, не будуть мати бажання приїхати у Вараш, щоб кататися на такому скейтпарку, тому що по функціоналу та якості він значно поступається багатьом іншим, більш облаштованим. Навіть відверто говорячи, є травмонебезпечні ділянки на деяких місцях. У нас з такими умовами, на жаль прогрес йде та буде йти повільно, ось і все.

– Твої поради для молоді та тим, хто тільки починає бути частиною вуличної культури?

– Потрібно поважати власну справу, якщо ти зробив на неї вибір, це перш за все. Тут потрібно бути добрим й стриманим. Потрібно знайти власну мету та рухатись до неї й нехай вибрана справа допомагає в цьому. Вулична культура, це про дружбу й таку ж атмосферу.

Поспілкувавшись з скейтбордистом Сергієм Грицюком, стає зрозумілим, що бажання кататися надалі та масштабуватися є, тому максимально необхідно працювати над розвитком та підтримкою скейтбордистів у Вараші. Саме такі хлопці своєю енергією і наполегливістю, дають приклад іншим. Тут мова йде про розвиток молодого покоління, хіба ж може бути щось важливіше?

Інтерв’ю брав Захар Славич, позаштатний журналіст інформаційного ресурсу “VARASH.INFO”.

Фестиваль “EnergyArtFest – Енергія мистецтва” реалізується в межах партнерської програми “Культура. Туризм. Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Організатори: ГО “Агенція сталого розвитку міста” та Вараська міська рада.

Партнери: Рівненська ОДА, Рівненська АЕС, Будівельна компанія “Алатир-Інвест”.

Про Varash Info

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X