Home / Міські новини | Вараш / Що робити, якщо на тебе напала розлючена зграя собак? (фото)

Що робити, якщо на тебе напала розлючена зграя собак? (фото)

У вихідні дні прогулюючись по вулиці Будівельники 35, поблизу центрального супермаркету Вопак, мешканка міста Тетяна потрапила в пастку до бездомних собак. Вони розлючені, агресивно настроєні, обступили її і почали злісно гарчати і гавкати. На щастя поблизу були молодики і відігнали зграю від дівчини, вона обійшлася лишень переляком. А могло бути гірше…

Ці собаки були також без спеціальної «кліпси» чи «бірки» на вухах, що означає стерилізація їх від сказу. Собака, яка маю таку «бірку» на вусі –  вакцинована від сказу  і може бути соціально не ізольована. Оскільки в цієї зграї собак такої позначки не було, то люди, які потрапляють в зону їхнього перебування, автоматично знаходяться в небезпеці.

Хочете ви того чи ні, але так чи інакше вступаєте в контакт з собаками. Вам може зустрітися як самотній агресивний пес, так і ціла зграя, як у нашому випадку. При цьому варто знати, що собаки – прекрасні телепати. Вони добре відчувають ваш настрій і стан. Тому, відчувши ваш страх і переляк, вони зрозуміють, що господарем становища є вони і напад може стати неминучим. Навпаки, якщо ви будете всім своїм виглядом показувати, що не боїтеся собаки і будете продовжувати спокійно робити те, що робили до того, як зустрілися з нею, то собака не стане кидатися. Але все-таки варто знати деякі правила поведінки при зустрічі з бездомними собаками:

– Не треба боятися собак, принаймні, не показуйте цього. Незважаючи на статистику, напад собаки на людину відбувається все ж у меншості випадків від загального числа контактів собаки з людиною. У більшості випадків собака вас просто обгавкає.

– Не слід дражнити собаку, кричати на неї, замахуватися різними предметами: тим самим ви спровокуєте її на агресію.

– Не сподівайтеся залякати собаку. Якщо вам попалася нешкідлива, нещасна, бродяча собачка, яка і так зазнала від людей багато поганого, то вона сама оббіжить вас «за кілометр». А якщо пес досвідчений, то залякування знову ж приведе тільки до нападу. Тому кращий спосіб уникнути конфлікту – не провокувати його самому.

– Найчастіше собаки збиваються в зграї. Їм теж так простіше існувати. Один за всіх і всі за одного! Якщо ви йдете і бачите, що у вас на дорозі розляглася така зграя, то краще спокійно завчасно перейти на іншу сторону. Не варто випробовувати долю. Але якщо обійти неможливо, зберігайте спокій і хоча б видиму байдужість, і собаки навряд чи на вас нападуть.

Але що ж робити, якщо неприємний інцидент таки відбувся? У собаки, як і у людей, є свої вразливі місця: не так багато, але все ж вони існують. Це, перш за все, кінчик носа, вуха, хвіст, суглоби лап, очі. На ці вразливі місця і треба впливати: всім, чим зможете. Пам’ятайте, що саме неправильне в бійці з собакою – це змиритися зі своєю долею, впасти на землю і закрити голову руками. У такому випадку ви точно постраждаєте і сильніше, ніж, якби активно оборонялися. Якщо собака вас буде кусати, а ви не будете чинити опору, то це буде її тільки заохочувати і може трапитися непоправне.

А щоб убезпечити себе від контакту з собакою на більш ранній стадії, до того, як вона нападе, варто бути готовим до такої зустрічі і заздалегідь придбати, приміром, спеціальний ультразвуковий відлякувач собак. Треба відзначити, що останній є більш надійним засобом.

Що ж робити, якщо собака вас все-таки вкусила? В першу чергу, необхідно терміново звернутися до лікаря. І так як тварина бездомна, вам належить потерпіти призначені уколи. Є одна приємна новина: якщо раніше необхідно було робити сорок уколів, то тепер, в залежності від застосовуваних препаратів, можна відбутися і шістьма.

Нажаль, в нашому місті досить багато бездомних собак, які в кращому випадку прив’яжуться до тебе «хвостиком» і будуть ходити слідом, а в гіршому – обступлять і почнуть злісно гарчати, або ще гірше покусають. Тому мешканці будьте обережні на вулицях нашого міста!

Про admin

Читайте також...

Герої не вмирають…!!!

У нашій громаді знову втрати… Загинули двоє жителів Вараша. Обидва військовослужбовці захищали Україну від ворога …

3 коментарі

 1. Анощенко&Со выделили 195 тысяч гривен в год на стерилизацию бродячих псов…
  Предлагаю выдать эти деньги наличностью мне – и я гарантирую отсутствие собак в городе в течение года. Я их перестреляю всех за неделю…

  • Світлана

   Жалко, что Вы не в Киеве; Я б заплатила за истребление стаи собак, постоянно кусающей людей на моей дороге с работы. Тогда б и люди в соседнем доме спокойно спать смогли б, а то ночи напролёт воют и дают.

 2. небайдужий

  “ультразвуковий відлякувач собак” їм до одного місця!
  мій знайомий придбав фонарик-електрошокер, при одному спрацюванню якого навіть на відстані 10м (!) ті шавки розбігаються в ужасі в різні боки. його вартість на базарі чи в інтернеті 200-300 грн.
  пошукайте відео в ютуб – переконаєтесь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X