Home / Міські новини | Вараш / Репер Довгий Пес:”Виконавці стали настільки незалежні, що аж не розвиваються”

Репер Довгий Пес:”Виконавці стали настільки незалежні, що аж не розвиваються”

Реп індустрія – невід‘ємна частина хіп-хоп культури та вуличного мистецтва. Розвиток цього стилю в Україні не завжди відбувався швидкими темпами, проте останнім часом, ситуація значно покращилася. Нарешті, представники цієї сфери достукалися й породили численну аудиторію слухачів. І саме таким чином, через творчість, доносяться й множаться цінності цієї культури. З’явилося багато вже відомих імен, що розвивають український реп. Як приємно усвідомлювати, що такі представники є родом з нашого, рідного міста Вараш.

Продовжуємо медіа проєкт “ЕnergyArt.Varash” – серію інтерв’ю з представниками вуличних культур у місті Вараш, присвячений третьому фестивалю “ЕnergyArtFest” та Дню міста Вараш. Проєкт реалізується в межах партнерської програми “Культура.Туризм.Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Сьогодні спілкуємося з Олександром Благодеровим, який народився та виріс у місті Вараш. В Україні більш відомий як український реп виконавець Довгий пес, який рухає хіп-хоп культуру вже 13 років.

Як ти давно у сфері хіп-хоп культури? З чого все починалося?

Реп я слухав з дитинства. Мене підсадили на нього в класі п’ятому. Завжди ходив наспівував чиїсь пісні, а потім спробував написати своє. Завжди подобалось, завжди перло. Потім вступив у «Львівську Політехніку» на факультеті «Телекомунікацій». Почав писати тексти десь на першому курсі. Це був приблизно 2008 рік, я тоді ще в гуртожитку жив. По сусідству  жив ще один репер – Sirious MC такий. Зараз він, напевно, музику вже не робить. Я почув у нього україномовний матеріал і зрозумів, що буду робити так само. З ним я записав свій перший «фіт».

Після закінчення навчання я повернувся у Рівне. Познайомився з Віталіком (Аппекс, учасник Ціна Ритму). Декілька разів витратив на якісь тусовки, де ми обидва виступали. З тих пір і почали спілкуватися. Потім почали робити спільний трек.

Пізніше туди приїхав Андрій. Він теж привіз якийсь трек і вони з Віталіком почали його робити. Оскільки ми обидва мали по треку з Віталіком, то вирішили втрьох працювати над спільним альбомом. Так зробили «Точку неповернення» і створили

«Ціну Ритму». Це був 2016 рік. З тих пір працюємо у цьому складі.

Чи часто береш участь у різних хіп-хоп заходах?

Крім того, що я є учасником гурту «Ціна Ритму», я є організатором вечірок «Двір», це такий вечірній івент присвячений хіп-хоп культурі. Та й взагалі буваю на різних реперських двіжухах західної України.

Що скажеш за український реп, україномовних МС? У якому напрямку новачку потрібно рухатися, аби злетіти?

Український реп звучить прикольно, наша мова класна, тому її цікаво ложити під біти. З розвитком, останнім часом ніби все добре, з‘явились й продовжують з‘являтися нові, відомі імена, правда вони в основному пішли в поп сторону й взагалі примкнули до поп – шоу-бізнесу, а не розпочали робити щось нове й своє, але це було очікувано. В цілому, я думаю, рухатись потрібно в усі вектори, щоб не популяризувався тільки один комерційний поп сегмент, а щоб була сильна андеграунд сторона, або наприклад інді сцена, яка також починає розвиватись. Люди починають ворушитись, писати цікавіші матеріали, працювати по-новому, використовувати нові інструменти, краще просувати себе. Проте все одно, поки немає індустрії з чіткими правилами – артисти не виховуються. Вони, як би, настільки незалежні, що аж не розвиваються. Як би були якісь правила, умови – це вже б стимулювало до чогось. Виконавці розуміли, як себе вести: десь прижати або, навпаки, розвинути у якомусь напрямі. Але зліт українського репу вцілому наврядчи ігнорується, тут питання в тому, наскільки тобі вистачить грошей, аби твоє ім‘я почули багато людей.

Чи слідкуєш за розвитком хіп-хоп культури у своєму  рідному місті?
У Вараші в усі часи хіп-хопом так би мовити, слабо пахло, проте парочка представників була. Хотілося щоб ситуація покращилась, як мінімум проблема в тому, що зовсім немає людей, які б хотіли рухати цю справу навіть в організаційних моментах, немає кому сприяти в організації івентів й заходів пов‘язаних з вуличною культурою й хіп-хопом зокрема. Тому за приріст аудиторії складно говорити. За виконавців взагалі мови йти не може. Ті, хто займається творчістю, давно реалізуються в інших містах, або ж взагалі “перегоріли” цим.

Що б ти сказав молоді, яка розпочинає свій творчий шлях?

Хочу сказати –  сміливіше висловлюйтесь, в плані показу свого “Я”, будьте більш розкутими, не зважайте, що скажуть навколо, люди критикують й у нас так було завжди. Розвивайтесь так, як відчуваєте за потрібне і тоді ти обов‘язково будеш мати своїх людей та свою аудиторію.

Довгий пес надихає своєю творчістю, цінностями розвивати україномовний реп та хіп – хоп культуру в цілому, експериментувати та шукати свою унікальність. 

Насолоджуйтеся https://soundcloud.com/dovgiypes.

Iнтерв’ю брав Захар Славич, позаштатний журналіст інформаційного ресурсу “VARASH.INFO”

Фестиваль “EnergyArtFest – Енергія мистецтва” реалізується в межах партнерської програми “Культура.Туризм.Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Організатори: ГО “Агенція сталого розвитку міста” та Вараська міська рада. Партнери: Рівненська ОДА, Рівненська АЕС, Будівельна компанія “Алатир-Інвест”.

 

Про Varash Info

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X