Home / Міські новини | Вараш / Всупереч стереотипам та упередженням (фото)

Всупереч стереотипам та упередженням (фото)

Одна видатна британська жінка – політик якось сказала таку цікаву та розумну фразу. «Будь яка жінка, яка знайома з проблемами ведення домашнього господарства, краще розуміє проблеми управління країною». І я повністю згодна з цим висловом. В нашому суспільстві дуже поширеним є стереотип про те, що політика це не жіноча справа. В політиці важливі сила, рішучість, жорсткість, а жінки створені для іншого. Саме через це упередження у Верховній Раді України поточного складу лише 12% депутаток. Жінок в українській політиці дуже мало, але чомусь навіть така кількість змушує нервувати інших. Чому? Відповідь проста. Жінки в політиці нічим не поступаються чоловікам. Навіть навпаки.

viktoriya-vojtsitska

Жінки-депутатки часто більш відповідальні за колег-чоловіків. У них більше виступів, більше поданих на розгляд законопроектів, більше депутатських запитів. Жінки більш чутливо ставляться до проблем виборців, приймають їх близько до серця. Та це не заважає жінкам в політиці бути рішучими та жорсткими коли справа стосується захисту прав громадян та відновлення справедливості.

Без чуйності та чутливості неможливо зрозуміти всю складність проблем, з якими звертаються до народного депутата люди. Холодний розрахунок та зверхність, які так характерні для депутатів та чиновників, заважають зрозуміти людину, яка потребує підтримки та допомоги. Не в останню чергу саме через таку зверхність, яку роками демонстрували депутати по відношенню до виборців, люди сьогодні не довіряють парламенту та зневажають своїх представників у його стінах.

Бути депутатом – це жити проблемами виборців та шукати шляхи їх вирішення. І жінки це розуміють краще.

Але і без рішучості, волі та готовності до боротьби так само не обійтися. За останні п’ять років завдяки своїй системній роботі з відновлення справедливості та захисту прав громадянин, я нажила собі багато ворогів. І найбільший та найсильніший з них – це найбагатший олігарх, незмінний лідер рейтингу мільярдерів з українським паспортом, Рінат Ахметов. Кинути виклик такій людини – для цього погодьтесь, потрібна і рішучість і сила. А системно, день за днем змушувати таку людину повертати людям гроші – це потребує ще і жорсткості.

viktoriya-vojtsitska-2

Тому я знаю, як це – відчувати особисту відповідальність за кожну нову проблему, з якою звернулися до мене люди. І я знаю, що потрібно робити, щоб ця проблема була вирішена навіть тоді, коли заради цього треба кинути виклик найсильнішим та найвпливовішим у цій країні. Я знаю це, бо робила це всі п’ять років. І збираюся далі продовжувати. Мій досвід жінки – політика необхідні для того, щоб змусити державу нарешті повернути мешканцям 30-кілометрової зони навколо РАЕС гроші, які передбачені законом. Чуйність та рішучість жінки – політика потрібні для того, щоб нарешті розпочати програму підтримки місцевих фермерів та легалізувати всупереч опору та корупції видобуток золота Рівненщини – бурштину.

Тому коли я в черговий раз чую про те, що жінкам не місце в політиці, я згадую вислів Маргарет Тетчер та міцніше стискаю кулаки. Не місце в політиці популістам, корупціонерам, пройдисвітам та ледарям, незалежно від того, якої статі такий «політик».

Вікторія Войціцька

Про Varash Info

Читайте також...

Судитимуть ще одну жительку Вараша, яка підтримує Росію

На суд очікує проросійсько налаштована жителька Вараша, якій інкримінують заперечення збройної агресії Російської Федерації проти …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X