Home / Міські новини | Вараш / Соціально незахищені жителі не постраждають від нових цін на комуналку…Про субсидії та пільги (фото)

Соціально незахищені жителі не постраждають від нових цін на комуналку…Про субсидії та пільги (фото)

В минулому номері ми розповідали про те, що у Вараші зросли ціни на житлово-комунальні послуги. Аби мати більше детальної інформації, журналісти газети «Вараш» зверталися за коментарями до керівництва Кузнецовського міського комунального підприємства.

Сьогодні ведемо розмову з членом виконавчого комітету Вараської міської ради Ніною Зубрецькою, однією з тих хто голосував за підвищення оплати на житлово – комунальні послуги.

skrynshot-2018-12-02-18-41-22

«У нас тарифи прив’язані до нашого виробника Рівненської атомної електростанції, а для РАЕС тарифи затверджують НКРЕКП. Враховуючи те, що ми певний період часу не затверджували новий тариф, на разі маємо Рішення окружного адміністративного суду від 18.10.2018 за №1740/2219/18  про те, що ми (виконавчий комітет Вараської міської ради), зобов’язанні переглянути та затвердити тарифи на підставі обґрунтованих витрат, для того аби наше комунальне підприємство не несло збитки. Якби виконком проігнорував це рішення, то за кошти із міського бюджету довелося б відшкодовувати різницю в тарифах не лише для КМКП, але і для РАЕС, а це величезні витрати».

 

Щоб дізнатися про те, як відобразиться новий тариф на соціально незахищених верствах населення, ми звернулися до  управління праці та соціального захисту населення.

skrynshot-2018-12-02-18-29-25

«Соціально незахищені верстви населення не відчують нових цін на комуналку, адже за законодавством України ці категорії мають право на пільги та субсидії. Проконсультуватися та перевірити можливість  отримання субсидій та пільг мешканці Вараша можуть у 100 – му кабінеті приміщення Вараської міської ради», – розповідає начальник управління праці та соціального захисту населення, Тетяна Сич.

skrynshot-2018-12-02-18-27-58

Що таке субсидія і хто її може отримати? Про це нашим журналістам розповіла, Галина Ошурко начальник відділу з призначення та надання державних соціальних допомог та компенсацій.

«За законодавством України право на субсидії мають ті родини, у яких витрати на комуналку перевищують 15% доходу, але при цьому вони не проживають у елітному житлі, не мають нового авто, не здають квартиру в оренду, не отримували спадок тощо. Для отримання субсидії людина один раз звертається до нашого відділу, ми перевіряємо всю потрібну інформацію. Якщо субсидія надається, то наші працівники уже самі контролюють чи продовжувати її надання шляхом відслідковування декларації.

Зазвичай контроль відбувається два рази за рік – на період опалювального і не опалювального періоду. Також держава пропонує відшкодувати витрати на житлово комунальні послуги домогосподарствам у вигляді пільг».

skrynshot-2018-12-02-18-28-49

Про  те хто має право на пільги та хто їх уже отримує, нашим журналістам, прокоментувала начальник відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, Наталія Швець – «Без врахування  доходів сім’ї, пільги надаються: інвалідам війни, учасникам бойових дій, громадянам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії, ветеранам органів військової служби, органам внутрішніх справ, працівникам служб цивільного захисту та пожежної охорони і їх вдовам. Всі інші соціально незахищені громадяни, також звертаються до нашого відділу, ми перевіряємо їхні декларації і встановлюємо, чи може людина користуватися пільгами. У Вараші субсидіями на разі користується близько п’ятсот осіб та понад дві з половиною тисяч пільгами без врахування членів сім’ї».

Працівники управління праці закликають громадян міста перевірити своє право на пільги, адже з підняттям цін на комунальні послуги – розмір доходу автоматично зменшується.

Отож бачимо, що від нових цін на комуналку ніхто суттєво не постраждає, а КМКП, яке раніше охрестили «комунальним трупом», зможе беззбитково працювати та повноцінно надавати послуги споживачам.

Вероніка Пилипчук

Про Varash Info

Читайте також...

Його голос закохує з перших нот

Його голос закохує з перших нот, а його пісні залишаються в серці вже після першого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X