Home / Міські новини | Вараш / Незабаром у місті запрацюють управляючі компанії. Нові тарифи та умови (фото)

Незабаром у місті запрацюють управляючі компанії. Нові тарифи та умови (фото)

Нещодавно парламентом ухвалено Закон №1565 «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку»,  який вступає в дію з 1 січня 2019 року та вносить ряд змін і нововведень у роботу комунальної сфери. Простіше кажучи, закон підштовхує нас до вибору – робити щось самим,  інакше вибір зроблять за нас…

Про те, які зміни чекають на комунальну галузь нашого міста, ми запитали в директора комунального підприємства «Житлокомунсервіс» Сергія Мушика.

viber-image

«Завдяки новому закону буде враховано інтереси всіх співвласників багатоквартирного будинку. Він визначатиме їхні права, обов’язки і відповідальність щодо утримання й управління будинком. Зокрема, найважливіші рішення щодо розпорядження та управління спільним майном прийматимуть більшістю голосів співвласників.

Після набрання чинності закону співвласники протягом року мають визначити форму управління для свого будинку. Це може бути, або ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), або управляюча компанія. Якщо в багатоквартирному будинку, якимось чином, не можуть створити ОСББ, тоді власники квартир спільно мають обрати ініціативну групу і призначити управителя, який візьме на себе відповідальність керувати будинком до 1 травня 2019 року».

Що трапиться, якщо до цього терміну мешканці все ж не визначаться з формою управління?

«В такому випадку орган місцевого самоврядування, провівши конкурс, призначить їм управителя терміном на один рік. Утім, мешканці мають право відмовитися від нього і самим вирішити, хто і як управлятиме їхнім будинком.

Власники квартир зможуть самі вибрати управляючу компанію і вже не з базовим пакетом послуг, а індивідуальним. Ініціативна група, що представлятиме загальну думку всіх мешканців будинку, матиме можливість обрати необхідний перелік послуг та розподілити їх між різними виконавцями».

Нещодавно тзп міського голови Олександр Мензул в інтерв’ю зазначив, що сесією Вараської міської ради були проголосовані зміни в статут КП «Житлокомунсервіс і на сьогодні підприємство вже має статус управляючої компанії.

«Найближчим часом буде проведена робота з жителями будинків, які знаходяться на балансі міста (не мають статусу ОСББ), по вибору компанії, яка могла б надавати послугу з утримання будинку. Після того, як закон запрацює в повну силу, поняття тарифів буде відсутнє – залишаться тільки витрати. Управляюча компанія надасть послуги згідно тих об’ємів, які замовить будинок. Має бути певний баланс між необхідним і достатнім», – зазначив О.Мензул.

skrynshot-2018-12-10-19-33-43

Як же буде формуватися ціна на послуги?

«Ціна залежатиме від витрат на утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, а також розміру винагороди управителя», – запевнив нас директор КП «Житлокомунсервіс» Сергій Мушик.

Нині, коли істотно зросли тарифи на комунальні послуги, дедалі більше споживачів почали замислюватися, що робити, щоб платити менше? Новий же закон закріплює за всіма нами вже не право, а обов’язок думати, як ефективно управляти своїм будинком.

Пан Сергій розповів, що управляюча компанія буде надавати послугу з утримання будинку та прибудинкової території вже ціною за 1 кв.м. Береться розрахунок витрат по будинку відповідно до місцевих умов і вираховується ціна на послугу, що прописується у договорі. І запевнив, що згідно із новим законом, цінова політика буде сформована для кожного будинку окремо.

Перший розгляд тарифів для КП «Житлокомунсервіс» відбувся у березні 2018 року. А вже 5 травня, у зв’язку із підняттям мінімальної заробітної плати та вартості витратних складових (паливо, матеріали, запчастини) тариф підняли на 41%.

«Наша основна задача забезпечити ефективне функціонування підприємства і не залишити місто без необхідного обслуговування. Разом з тим, на сьогоднішній день загальна заборгованість мешканців перед КП «Житлокомунсервіс» складає 3,5 млн. гривень. Після того, як підприємство змінило статус на управляючу компанію, борг нікуди не подівся, він і надалі буде накопичуватися, за умови несплати комунальних послуг», – говорить директор Сергій Мушик.

 

Відомо, що досить складною є ситуація із загальними лічильниками на електроенергію в гуртожитках. Який стан справ на сьогоднішній день?

«Перш за все, існує проблема неплатежів. Для прикладу, загальна заборгованість мешканців гуртожитку «Електрон» складає близько 70 тис. грн., з них приблизно 40 тис. грн. тільки за електроенергію. Іншими словами, підприємство заплатило за мешканців даного гуртожитку в позику. Працівниками виконкому вивчено проблему та рекомендовано здійснити розмежування електрощитів за кожною квартирою окремо. Для того щоб виконати такі роботи потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію і згідно неї виконати роботи. Також була пропозиція замінити електрощитові за кошти місцевого бюджету. На сьогоднішній день це питання стоїть на контролі ТЗП міського голови  Олександра Мензула, результати побачимо згодом».

У 2019 році на нас чекають зміни не лише у послугах, але й у їх вартості утримання будинку та прибудинкової території, яка, за неофіційною інформацією, може підвищитися приблизно на 50%. Але перелік послуг, частота їх надання  та перевірка буде залежати тільки від нас.

Тому керівництво КП «Житлокомунсервіс» закликає власників багатоквартирних будинків не зволікати, згуртовуватися, дізнаватися про свої права та обов’язки та не пускати це питання на самоплив. Будинки, в яких ми живемо, це наша приватна власність. Отже піклуватися про неї мусимо самі…

В наступному номері ми спробуємо розібратися з новим законом щодо споживання електроенергії. Плюси та мінуси від таких змін. А ще спробуємо дізнатися чи отримають з Нового року жителі Вараша квитанції з «сюрпризом»?

Людмила Скібчик

Про Varash Info

Читайте також...

Його голос закохує з перших нот

Його голос закохує з перших нот, а його пісні залишаються в серці вже після першого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X