Home / Міські новини | Вараш / Депутатська етика? Ні, не чули…

Депутатська етика? Ні, не чули…

Річниці виборів Кузнецовської міської ради 7 скликання та міського голови присвячується…

Головне питання, які ставили собі виборці, віддаючи голос за того чи іншого кандидата, чи будуть зміни на краще!? Чи працюватиме нова місцева влада ефективніше попередньої та що для цього треба зробити? Кожна партія пропонувала власне бачення «нового порядку».  Повірили. Обрали. Можливо дехто вже й кається… Проте не будемо цитувати всім відомого політичного класика.

Почнемо, напевно, з найголовніших речей, які вкрай потрібно знати всім  представникам територіальної громади. Отож, альфою та омегою кожного депутата є насамперед його належна поведінка, адже депутата обирають з найкращих, він є обличчям громади, тому й поводитись має відповідно.

Так вже склалося, що поняття «депутатська етика» в українському політичному лексиконі не є одним з найбільш широко вживаних, оскільки часто витісняється такими термінами, як «#зрада», «#корупція» та «#кулуарні домовленості». Важко не погодитись, такі слова справді звучать значно гучніше. Однак, якщо зануритися на самісіньке дно політичної кризи, яку дуже добре видно й на нашому місцевому ґрунті, то виявиться, що саме у відсутності елементарної політичної культури та політичної етики лежать питання, які пізніше й стають причинами усіх цих політичних скандалів та взаємних звинувачень.

Бо через що політичним опонентам, з якими ще вчора були союзниками, вже сьогодні одягають на голови смітники?… І в агресивно-категоричній формі наказують «не опускатися ніже плінтуса»… Хоча для когось  вже й самі виборці стали «ніщєбродами» і, виявляється, що мають недостатній рівень IQ? А саме ці люди приймають важливі рішення і вершать  долю міста. Що ж тоді вже буде далі? Хоча насправді, найбільше хвилює те, наскільки багато громадян вважають, що така поведінка є абсолютно нормальною.

Цілком очевидно, що якщо почати в політиці жбурлятися грязюкою, то зупинити це буде дуже важко. Хоча й важко собі уявити, за який саме «стіл переговорів» можна сісти з депутатом, який дозволяє собі заснути в публічному місці в абсолютно нетверезому стані? Проте і депутатський корпус, а насамперед  міський голова, повинні розуміти, що етична поведінка – необхідний чинник справжньої демократизації політичного життя країни. Становище депутата вирізняється широкими можливостями для впливу на формування суспільної ситуації, а, отже, надзвичайною мірою відповідальності. Депутатам довірено вирішувати долю своєї громади, вони приймають важливі рішення в суспільних справах, розпоряджаються громадськими коштами та майном, тому громадяни й пред’являють до депутатського корпусу найвищі моральні вимоги.

Здорова політика — це не якісь бандитські розборки. Вона передбачає компроміс, бо поступки в одних питаннях означають прогрес в інших. Політика, на думку громади, – це коли опоненти-антагоністи домовляються про спільні дії, і розуміють, що опонент може бути гідним і принциповим.

Тому шануйтеся, панове депутати!  З річницею Вас!

Про admin

Читайте також...

На фронті загинув, наш захисник Іван Борисович Телюк

Він разом із побратимами виконував бойове завдання у районі с.Діброва Сєвєродонецького району Луганської області. Іван …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X