
На жаль, в нашому колись такому чистому місті сьогодні справжній колапс із комунальними підприємствами. Зареєстровано і діє аж три комунальні підприємства: КМКП, КП «Благоустрій» та КП «Житлокомунсервіс», проте дороги між будинками не прочищає жодне з них. Чому така ситуаціє з між квартальними дорогами у місті?
З цим питанням ми звернулися до директорів комунальних підприємств. Юрій Сергійчук, директор КП «Благоустрій» відповів, що «міжквартально наше підприємство не займається очисткою доріг. Ми обслуговуємо такі території, як центральні дороги, пішохідні стежини, сквери та пам’ятники». Тоді це ж питання ми задали Юрію Мушику, директор КП «Комунсервіс», на що він відповів: «Ми почнемо виконувати ці роботи з моменту коли наше підприємство повноцінно запрацює. І запитайте у нас про це після 100 днів нашої роботи, а на даний момент дороги між будинками прибирати має діюче підприємство КМКП».
Що стосується КМКП, то всі рахунки підприємства на даний час є заблоковані і транспортні засоби арештовані. Тому це підприємство немає коштів і засобів виконувати ці роботи.
Але від цього страждають прості мешканці, їх «залізні коні» і на ремонт витрачаються чималі кошти. Юристи радять все ж не нехтувати можливістю оскаржити таку проблему в суді, особливо, якщо вони ще й призвели до поломки машини чи аварії.
Партнер юридичної компанії «ЕЙДІКОМ» Альона Воронцова відзначає, що водій має право на відшкодування збитків, завданих через нечищені дороги. Проте, за її словами, притягнути до відповідальності підприємство, яке мало виконувати ці роботи, можливо. За наявності обов’язкових умов: протиправна поведінка (дія/бездіяльність), наявність прямої дійсної шкоди, причинно-наслідковий зв’язок між діянням та заподіянням шкоди, вина.
Якщо Ви стали учасником ДТП та/або сталося пошкодження авто з причин не очищення від снігу/льоду автомобільних шляхів, необхідно:
Увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.
Зберегти транспортні засоби, пошкоджене майно, розташування учасників ДТП в такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди до приїзду представників ДАІ.
Вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим.
Викликати співробітників ДАІ для обов’язкової реєстрації події, складання протоколу та схеми ДТП (підписуйте документи тільки в разі повного погодження їх змісту з Вами);
за наявності фотоапарата, бажано сфотографувати місце події, зафіксувати стан дорожнього покриття, наявність попереджувальних знаків (ожеледиця, слизька дорога тощо), чи правильно вони встановлені/закріплені (заметені снігом, пошкоджені), взаємне розташування транспортних засобів, пошкодження автомобілів учасників ДТП;
записати реквізити свідків та інших учасників ДТП (реєстраційні знаки інших ТЗ, П.І.Б. водіїв/пасажирів, адреси проживання, контактні телефони; вжити всіх можливих заходів для встановлення і фіксації реквізитів третіх осіб, які можуть бути визнані винними у заподіянні шкоди ТЗ, потерпілим);
Обов’язково викличте експертів і представників комунальної служби, а також зафіксуйте всі умови і порушення.
За словами юриста, реально можна отримати відшкодування від страхової, а вона потім буде шукати свої способів регресного відшкодування. Хоча, як правило страховики воліють не судитися з комунальними службами, а покривають збитки власними коштами.
Вараш Новини улюбленого міста
коли був Куц керував, то один з активістів (прізвище прізвище з москалями переплітається)
на дорогах кучі відео знімав і вимагав порядку,
а тепер мовчить, бо його царь-батюшка правильно все робить)))))))))))))