Home / Міські новини | Вараш / «Дні Енергії -2016» – запрошують підзарядитися!

«Дні Енергії -2016» – запрошують підзарядитися!

Традиційно вересень багатий на цікаві події та заходи – Вараш буде відзначати День міста, і  вже другий рік поспіль в нас проводитимуться «Дні енергії – 2016» в рамках проекту «Громадянське суспільство в Угоді Мерів». Ми вирішили заздалегідь поцікавитися про особливості цьогорічної програми, чому варто побувати на цих заходах, та й власне, з якою метою вони проводяться. З такими запитаннями ми звернулися до головного спеціаліста відділу комунальної власності виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, експерта з енергоефективності та енергозбереження ГО «Енергія комфорту»  Олега Кваса.

– Олеже Мироновичу, розкажіть, що таке  енергоефективність і для чого вона потрібна?

– Проблема енергоефективності сьогодні є актуальною як в світі, так і в Україні. Інколи люди не розуміють, що поняття енергоефективності та енергозбереження не є ідентичними і це не слова антоніми. Енергоефективність більш пов’язана зі свідомістю кожного з нас, адже враховуючи збільшення тарифів на енергоносії в Україні,  ми спостерігаємо і збільшення ціни вартості на енергозберігаюче обладнання.  Якщо говорити про енергозбереження, то це саме ті заходи, які потрібно впроваджувати першочергово і ми повинні донести до кожного споживача енергоносія, що енергозберігаючі заходи необхідні, адже це  як і економія фінансових ресурсів кожної родини, так і економія самого енергоносія.

Сьогодні в Україні діє державна програма підтримки ОСББ, яка передбачає дотування  кредитів від державного бюджету в рамках 40-70 % залежності від умов дотування, тобто якщо в будинку є мешканці, які отримують пільги і субсидії вони можуть отримати від держави до 70 % відшкодування на закупівлю енергозберігаючих технологій, ще можна провести заміну вікон на енергозберігаючі металопластикові, утеплити свою будівлю, замінити саме освітлення з діючих ламп ртутних люмінесцентних на світлодіодні. Ртутна люмінесцентна лампа – це небезпека для нашого навколишнього середовища. Сьогодні ми повинні прагнути до більш екологічних технологій. І в рамках цього в нашому місті вже вдруге будуть проводитися Дні енергії, які будуть проходити з 4 по 11 вересня.

– Що ж цікавого буде в цьому році?

 Щорічні міські Дні сталої енергії в рамках Угоди мерів, подібно як Європейський тиждень сталої енергетики, задумано Європейською Комісією як засіб своєрідної кількаденної «мобілізації» мешканців, політиків, підприємців, представників громадських організацій, щоб усім разом замислитися над перспективами виробництва і споживання енергії в себе в місті, регіоні, країні та світі. Мета Днів – це насамперед підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

4 вересня планується відкриття, на якому передбачено проведення виставок енергозберігаючих технологій від провідних виробників. Мешканцям міста  будуть представлені новітні технології систем опалення, гарячого і холодного водопостачання, систем освітлення, та альтернативні джерела енергії – сонячні панелі. Будуть проводитися різноманітні акції для нашої молоді: принеси використану батарейку – отримай подарунок. Також буде відкритий консультаційний Ресурсний центр підтримки  ОСББ. До цього центру залучені три провідні банки України: «Ощадбанк», «Укрексімбанк» і «Укргазбанк», представники яких більш детально розкажуть мешканцям міста про державну «Програму підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів: Теплий дім та Тепла оселя». Також  мешканці міста зможуть отримати консультацію щодо місцевої програми підтримки ОСББ на умовах співфінансування 50 на 20, затвердження якої ми очікуємо від  міської ради вже 30 серпня цього року. Дні енергії – це просвітницький захід, де кожен може дізнатися, як економити певний вид енергоносія у своїх домівках, як можна заощадити власні кошти, на що звертати увагу, на яких основах, умовах і що краще вибрати із тепло ізолюючих матеріалів для своїх будинків. Родзинкою цього року звичайно буде виставка електромобілів як екологічного виду транспорту, яку у нас будуть представляти «Електрокар Україна» і компанія «Сity Transport Group». Автолюбителі зможуть відчути переваги електромобіля: сісти за кермо, проїхатися по місту –  ми проводитимемо акцію тест-драйву. Також плануємо виставку електроавтобусів, які надає львівський автобусний завод. Всі бажаючі мешканці міста зможуть протестувати переваги цього транспорту, його комфортабельність і безшумність. В соцмережах  можна буде отримати більш детальну інформація про маршрут електроавтобусу.

7 вересня о 17.30 год буде проведена конференція «Угода мерів: громадськість та стратегія». 25 вересня 2014 року наше місто стало містом-підписантом цієї угоди – це добровільна європейська ініціатива, яка об’єднує більше сотні міст України та більше шести тисяч міст у світі. Для провадження заходів в сфері енергоефективності, енергозбереження, змін клімату. На даній конференції ми обговоримо найболючіші питання в розвитку міста, адже в кожного є своя думка, своє бачення, своя стратегія.

– Які заходи варто відвідати молоді?

– З 5 по 9 вересня будуть відбуватися конкурс малюнків. Також оголошуємо міський конкурс енергозбереження для учнів 8-11 класів, результати якого будуть оголошені 11 листопада, оскільки саме 11 листопада в усьому світі святкують міжнародний день з енергозбереження. Ми стараємося роз’яснити молодому поколінню, що економити енергоресурси потрібно і то вже вчора. Розуміємо, що тарифи на електроенергію в нашому місті є найнижчими по всій Україні, але не факт, що завтра вони не збільшаться. 6 вересня запрошуємо молодь на безкоштовний тренінг по тематиці енергозбереження, який проводитиме Катерина Мірошниченко, виконавчий директор ГО «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт». На тренінг запрошуємо старшокласників, кожен учасник отримає подарунок. 10 вересня запрошуємо на ВЕЛОКВЕСТ!

– Яка основна мета Днів енергії?

– Проведення розмаїтих заходів, розрахованих на різні аудиторії, має сприяти утвердженню в масовій свідомості переконання, що сталі енергетичні технології, моделі поведінки й управлінські рішення не лише економічно вигідні і корисні для природного довкілля, але й цілком досяжні та життєздатні. Це чудова нагода познайомити широкий загал із кращими місцевими, національними та закордонними напрацюваннями у цій сфері, відкрити для себе нові ідеї, зав’язати нові ділові знайомства. Тут кожен може розповісти про власні досягнення та оголосити про подальші кроки на шляху до енергетичної самодостатності.

 

Про admin

Читайте також...

У Вараші вже вшосте відбувся дитячий дуатлон Amber Kids Duathlon 2026

7 червня ґрунтовий стадіон у мікрорайоні Ювілейний знову став центром дитячого спорту, драйву, підтримки та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X