Home / Міські новини | Вараш / Чи буде в місті житлово-комунальна катастрофа?

Чи буде в місті житлово-комунальна катастрофа?

09-30-38«До уваги мешканців міста! У зв’язку з арештом рахунків Кузнецовського міського комунального підприємства, вкрай скрутним фінансовим становищем підприємства та неможливістю КМКП надавати якісні послуги населенню, з 1 грудня 2016 року мешканцям міста необхідно буде укласти договори на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і вивіз та захоронення сміття із комунальним підприємством «Житлокомунсервіс». Ось таке невеличке оголошення з простеньким змістом вперше з’явилося у «Вітрині міста» №44 від 10 листопада 2016 року. Кілька невинних рядків тексту викликали певне емоційне збентеження у вкрай розгублених мешканців міста: про борги КМКП вже чули ніби всі, а от, який вихід з патової ситуації пропонує влада мало хто знав.

Проте вже 18 листопада 2016 виконавчий комітет Кузнецовської міської ради прийняв два «комунальних» рішення: «Про визначення виконавця послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються комунальним підприємством «Житлокомунсервіс» Кузнецовської міської ради з 01.12.2016 року».

Вийшла якась доволі дивна дивина з тим оголошенням, яке було опубліковане значно раніше, ніж члени виконкому ухвалили відповідні рішення. Або безіменні автори газетного меседжу мають машину часу, як у героїв фільму «Назад у майбутнє», або якийсь заїжджий екстрасенс баба Палажка на вушко тихенько нашептала, або… ситуація керована?

Згодом на сайті Кузнецовської міської ради з’явилися коментарі очільників міста та галузі.  Так, міський голова Сергій Анощенко зазначив:  «Житлокомунсеріс» – міське комунальне підприємство, тож його стала робота забезпечить не лише стабільну виплату заробітної плати працівникам, а й чисте, охайне місто для усіх мешканців».

Директор КМКП Ігор Семенюк наголосив: «Договори, укладені споживачами з КМКП, з 1 грудня автоматично стануть не дійсними. Особливо важливо вчасно переукласти договори тим мешканцям, які отримують субсидії від держави на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Адже не маючи такого договору, ви не зможете отримати субсидію».

Директор КП «Житлокомунсервіс» Сергій Мушик: «Хочу запевнити, що комунальне підприємство «Житлокомунсервіс» готове взяти на себе величезну відповідальність та забезпечити мешканцям міста можливість й надалі отримувати якісні комунальні послуги. Рахунки в нашого підприємства відкриті, роботу вже організовано, тож впевнений, що затримок із виплатою заробітної плати на підприємстві не буде».

А вже незабаром на дверях будинків з’явилися якісь анонімні оголошення про те, що всім пільговикам потрібно вкрай ТЕРМІНОВО з’явитися в ЖЕД для переоформлення пільг.

Заяви очільників про «охайне місто», «стабільну зарплату» та «якісні комунальні послуги», на жаль, аж ніяк не зняли усіх запитань. Навпаки, їх стало значно більше. Особливо в голів новостворених ОСББ. Знервовані люди й досі очікують адекватних пояснень. І щодо правового підґрунтя переукладання договорів, і щодо субсидій, зокрема.

Саме тому ми вирішили звернутися з «гарячими» запитаннями до депутата Кузнецовської міської ради, голови ОСББ «Ювілейний 4», Олександра Мензула.

– Питання, яке зараз найбільше хвилює мешканців нашого міста: чи потрібно до першого грудня заключати договори з КП «Житлокомунсервіс»?

– Одних тільки оголошень в газетах, соціальних мережах чи під’їздах будинків про те, що з КП «Житлокомунсервіс» терміново необхідно укладати договори про надання комунальних послуг недостатньо. Більше того, розіслані «листи щастя» по поштовим скриньках пільгових верств населення також є нікчемними хоча б тому, що вони ніким не підписані і не мають посилань на жодні документи.

Також виникають сумніви щодо спроможності КП «Житлокомунсервіс» надавати послуги в необхідних об’ємах… Так, з бюрократичної сторони є рішення виконавчого комітету №214 від 18 листопада про визначення КП «Житлокомунсервіс» як виконавця послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. При цьому, пунктом 3 цього рішення КМКП виключений як виконавець цих послуг. Ну добре, на весь світ заявили, що відтепер з 1 грудня не КМКП, а КП «Житлокомунсервіс» утримує будинки (відразу звертаю увагу – це не стосується ОСББ!!!).

Жодних претензій до директора «Житлокомунсервісу» – керівництво міста його поставило в дуже незручне становище… По факту на сьогоднішній день «Житлокомунсервіс» не має ні засобів виробництва для надання послуг, ні кадрів, ні формальних дозвільних документів на види діяльності, менеджерами підприємства не озвучені жодні плани щодо того, які саме послуги будуть надаватись та яким чином. Є лише два рішення виконкому, яких замало… Складається враження, що в місті йде реалізація плану «Шатун», коли в комунальній сфері навмисне створюється кризова ситуація, сотні людей біжать в ЖЕКи на переоформлення договорів з ненародженим «Житлокомунсервісом», йде незаконний шантаж населення відмовою в наданні пільг.

  – Що робити ОСББ? Хто має передавати будинки, якщо зважати на прийняте рішення ради про скасування розпорядження міського голови С.Жданюка?

– Рішення сесії «Про скасування розпорядження міського голови С.Жданюка «Про передачу об’єктів житлового фонду ВП «Рівненська АЕС» та об’єктів, призначених для його обслуговування від 20.09. 02 №240-р» саме по собі в нинішній ситуації жодним чином не може «відкотити» назад рішення судів та виконавчої служби щодо арешту майна КМКП. Сподівання тих, хто голосував за таке рішення, що все забудеться – просто смішні і скоріше за все призведуть до ряду процесуальних дій.

Хто має право передавати арештовані будинки? Ніхто. Як вийти з цього положення: звернутись до суду з позовом про виключення кожного будинку окремо з числа арештованих. Формулювання та підстави для такого позову опрацьовуються головами ОСББ.

– Щодо будинків, які вже передані в ОСББ. Чи можуть вони повноцінно працювати?

– Наскільки мені відомо, є декілька будинків, які не увійшли в так званий «список арештантів», тому по таким об’єктам є можливість оформити акти списання з балансу КМКП та передачі в управління ОСББ. Передавати з КМКП в ОСББ потрібно всю технічну документацію: проектну, виконавчу, всі документи на засоби комерційного обліку водопостачання, теплопостачання, електроенергії, паспорти на ліфти.

При нормальних відносинах голови ОСББ з КМКП було би непогано отримати рух коштів по кожній квартирі будинку, наприклад, за останній рік – це для того, щоб нове правління будинку побачило фактичні витрати і коректніше запланувало кошторис на наступний рік. Це не є обов’язковим, але це було би дуже бажаним.

Окремо хочу звернути увагу на те, яким чином ОСББ та постачальники послуг визначають свої межі відповідальності. Це прописується у відповідних угодах на надання послуг.

Наприклад, в угоді на водопостачання/водовідведення чи теплопостачання окремим додатком встановлюються зони розмежування відповідальності: де яка труба, який лічильник чи запірна арматура відноситься до компетенції будинку, чи до компетенції КМКП, визначаються відповідальні за кожен колодязь прибудинкової території. Прив’язки прибудинкових територій до будинків можуть бути виконані індивідуально для кожного будинку, виходячи з наявних паспортів будинків та витягів з генплану, фахівці КМКП цими питаннями дуже добре володіють.

Щодо електрозабезпечення будинків. Слід розрізняти електропостачання в квартири і електропостачання для місць загального користування, включаючи ліфти. По першому – всі власники квартир мають індивідуальні угоди з Рівнеобленерго та індивідуальні засоби комерційного обліку (лічильники). По другому – облік ведеться по загально будинковому лічильнику, який має бути переданий з КМКП в ОСББ як засіб комерційного обліку електроенергії. Також до угоди по електрозабезпеченню загальних місць користування буде додано тристоронній акт розмежування між ОСББ, Рівнеобленерго та КПМЕМ.

Для будинків, де є ліфти, рекомендую укладати угоди по техобслуговуванню, експлуатації та диспетчеризації ліфтового господарства з однією організацією, не розпорошувати ці послуги між різними виконавцями.

Вивіз та захоронення сміття… На даний момент діють угоди з КМКП. Як відомо, в найближчий час відбудеться відкритий тендер через систему Prozorro – в місто можуть зайти й інші надавачі таких послуг, в грудні побачимо.

– Що буде якщо власники квартир не переоформлять договори?

– Гірше інше – що буде, якщо власники квартир все-таки переоформлять договори. Хто, яким чином в «Житлокомунсервісі» буде виконувати взяті на себе зобов’язання по новим договорам – поки що не зрозуміло. На даний момент, згідно всіх норм Господарського кодексу діють угоди з КМКП, їх ніхто не розривав, повідомлень від КМКП про наміри їх розірвання не було. Ми спостерігаємо лише безіменні оголошення на стінах в під’їздах. Мабуть, повторю – йде реалізація плану «Шатун».

– Як КП «Житлокомунсервіс» буде надавати послуги, якщо там є тільки один директор – ані техніки, ані персоналу?

– Це і є основною проблемою. Навіть не проблемою, а загрозою для всього міста. Формально, на паперах, призначили крайнім КП «Житлокомунсервіс», а для виконання фактичних дій немає жодних можливостей. На це питання доречно було би почути відповідь від директора КП «Житлокомунсервіс».

– Які послуги буде надавати КП «Житлокомунсервіс»?

– З того, що маємо на сьогоднішній день – утримання будинків та прибудинкових територій. Для мене, керівника ОСББ з 9-річним стажем – це ніщо й про все… Я не розумію, що таке «утримання будинку». Очевидно, сюди має бути закладено все те, що ми у себе в ОСББ розділяємо на внутрішні фонди з утримання загальнобудинкового майна, включаючи обслуговування сантехніки, електрозабезпечення, аварійних робіт, ліфтового господарства, і так далі…

Вся проблема у тому, що рішенням виконавчого комітету певній організації під гучною назвою «Житлокомунсервіс» надано право надавати комунальні послуги, цю організацію визначили виконавцем послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а при цьому, думаю, що жоден з членів виконкому не в змозі назвати, що в ті послуги входить. Навіть керівники «Житлокомунсервіс» вагаються 50/50 що їм з тим всім добром робити. Ну, визнали виконавцем… а далі? Питання до директора.

– Що буде з пільгами та субсидіями?

– Пільги надає держава, а не виконавець послуг. ОСББ, КМКП, «Житлокомунсервіс» чи інша якась організація – не важливо, всі перераховані надавачі послуг чи представники власників формують необхідний пакет документів для передачі в Управління праці та соціального захисту населення, яке в свою чергу компенсує витрати відповідно до наявних пільг населення. Це все виконується в індивідуальному порядку. Пільги були, є і будуть незалежно від того, хто і як керує будинком.

– Якщо заключити договір із КП «Житлокомунсервіс», то що буде із договорами КМКП?

– Якщо питання про ОСББ – я особисто не отримував попередження про розірвання договорів з КМКП. Умовами договорів і Господарським кодексом прописані процедури розірвання договорів. Договірний відділ КМКП про це чудово знає…

Якщо питання про інших мешканців, заручників ЖЕКів – тут важко однозначно відповісти. Потрібно бачити, з ким зараз укладені договори на утримання квартир, прибудинкових територій. Одне точно можна сказати – відповідно до законодавства одним рішенням виконкому договори не розриваються, а нові не укладаються.

– Чи має КП «Житлокомунсервіс» ліцензії на роботи?

– Не чув про таке. Та й навряд чи. Отримання ліцензії процес доволі таки тривалий.

– Чи подорожчають послуги КП «Житлокомунсервіс» для населення, якщо воно зможе такі послуги надавати?

– Відповідно до рішень виконкому тарифи для КП «Житлокомунсервіс» наразі є такі ж самі, як були встановлені для КМКП. Складова, що пов’язана з прибутковістю КП «Житлокомунсервіс» не відома… тому про подорожчання/здешевлення послуг говорити рано. Потрібно більше перейматись покращенням послуг.

– Чи визначена прибудинкова територія?

– Наскільки мені відомо, земельні ділянки не скрізь визначені та зареєстровані. Основне питання – для чого потрібно знати межі прибудинкових територій. По-перше, для визначення меж розподілу комунікацій між ОСББ та надавачами послуг. По-друге, для визначення території ОСББ, де силами ОСББ може і буде виконуватись прибирання, озеленення, влаштування соціальних об`єктів (дитячі/спорт майданчики), тобто ті місця, де без відома мешканців будинку неможливе ніяке дійство. Як показує практика, біля будинків, де створено ОСББ, захоплення території “по-безпрєдєлу” майже неможливе. І не важливо – чи оформлені документи на прибудинкову територію чи ні.

– Скільки, на Вашу думку, потрібно працівників для КП «Житлокомунсервіс»? Та скільки працівників КМКП залишиться без роботи?

– Від перейменування назв організацій об’єми робіт по місту не зміняться. Інша справа, якщо керівники «Житлокомунсервісу» і КМКП оптимізують свою роботу. Поки що немає передумов для скорочення. Можливо, з часом, виникне необхідність в деяких нових професіях, нових видах послуг… Знову ж таки – це питання краще адресувати керівнику КП «Житлокомунсервіс».

 

Про admin

Читайте також...

Герої не вмирають…!!!

У нашій громаді знову втрати… Загинули двоє жителів Вараша. Обидва військовослужбовці захищали Україну від ворога …

Один коментар

  1. Пан Добродiй

    Шановнi жителi мiста! Не дайте ошукати себе i призвести до загибелi пiдприэмство, яке десятилiттями робило наше мicто одним з найкращих! От до Вашого вiдома шанс на спасiння КМКП та його працiвникiв (26.11.2016):
    РИА Новости Украина: http://rian.com.ua/society/20161126/1019059478.html:
    “Зубко: Порошенко подписал закон о реструктуризации долгов предприятий ЖКХ (РИА Новости Украина – http://rian.com.ua/society/20161126/1019059478.html )
    Президент Петр Порошенко подписал Закон Украины “О мероприятиях направленных на урегулирование задолженности предприятий теплоэнергетики и предприятий водоснабжения водоотведения за потребленные энергоносители” №5273. Об этом сообщил в Facebook вице-премьер-министр Украины — министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Геннадий Зубко.
    “Это первый шаг к финансовому оздоровлению отрасли теплоэнергетики. Закон предусматривает реструктуризацию задолженности предприятий тепло и водоснабжения, которые накопились по состоянию на 1 января 2016 года. Предприятиям дается 5 лет на погашение долгов, а также возможность после реструктуризации долга списать все штрафы и пени, которые были насчитаны. На время, пока действует договор реструктуризации приостанавливается начисление штрафов и пени”, — написал Геннадий Зубко. Ранее сообщалось, что народные депутаты одобрили законопроект о реструктуризации долгов предприятий жилищно-коммунального хозяйства за потребленный газ.
    А ОТ I САМ ЗАКОН – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60275
    I ПIСЛЯ ЦЬОГО МЭР РУЙНУЕ КМКП ???????????????????????????????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X