Home / Міські новини | Вараш / Богдан Чирва:”Скейтбординг – це свобода дій, індивідуальність”

Богдан Чирва:”Скейтбординг – це свобода дій, індивідуальність”

Найкращим варіантом пізнати більше про вуличну культуру у Вараші, є живе спілкування з представниками цієї культури. Сьогодні ми беремо інтерв‘ю в головного скейтбордиста міста.

Продовжуємо медіа проєкт “ЕnergyArt.Varash” – серію інтерв’ю з представниками вуличних культур у місті Вараш, присвячений третьому фестивалю “ЕnergyArtFest” та Дню міста Вараш. Проєкт реалізується в межах партнерської програми “Культура.Туризм.Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

⁃ Привіт! Розкажи про себе та чому обрав скейт?

– Привіт, мене звати Богдан Чирва, займаюсь скейтбордингом з 2011 року. Скейтбординг є невід‘ємною частиною вуличної культури, адже це свобода дій, індивідуальність. Саме тобі вирішувати, як ти хочеш одягатися, в якому стилі ти будеш кататися, який має бути твій арсенал трюків. Вирішувати, як ти будеш використовувати архітектуру міста для свого скейтбордингу.

⁃ Як давно займаєшся та що надихнуло розпочати таке цікаве хобі?
– Ох, давно. Моя дружба зі скейтом розпочалася, коли мені було 11 років. Я прийшов зі своїми друзями на скейтпарк, щоб побігати та пограти в квача. Коли побачив, як старші хлопці катаються на скейтбордах і роблять трюки, то я завмер. Мені вже не було цікаво, те за чим я прийшов, адже мене буквально заворожило від крутості побаченого. Батьки відмовляли і в придбанні скейта та усі спроби випросити його були марними. Вони вважали цю справу травмонебезпечною. Тому я цілими днями проводив весь свій час на скейт парку, що є у Вараші, аби познайомитись з хлопцями і подивитись на їх катання. Я просив у них скейт, щоб спробувати щось. Вже тоді всі мої думки заполонив скейтбординг. На День народження, мої друзі подарували мій перший скейтборд. Звісно він був неякісний, але на той час було всеодно, я був щасливим. Хотів тільки кататися і кататися. Згодом батьки зрозуміли, що моя тяга до скейтбордингу абсолютно серйозна вони почали підтримувати мене, зокрема фінансово. Давали кошти на декі, різні скейтові запчастини, відповідні кросівки та одяг. Наразі я є головою «Асоціації скейтбордингу України» в Рівненській області та одним з старших скейтбордистів нашого міста. Тепер вже сам ділюся досвідом з молодшим поколінням, всіляко сприяю розвитку скейтбординга у рідному місті.

⁃ Як часто приймаєш участь у тематичних змаганнях?

Дуже часто, як по Рівненській області, так і по Україні в цілому. У нашій області маю в здобутках багато призових місць, також були перемоги й у Києві.

⁃ Який потенціал розвитку професійного скейтбордингу у Вараші?

Я не можу сказати, що мене задовільняють умови для скейтбордингу у Вараші. У нашому місті функціонує один скейтпарк з 2009 року, він так би мовити “пережив” вже багато різних ремонтів. Парк зовсім невеликий, а на сьогоднішній день кількість тих, хто займається екстремальними видами спорту, надзвичайно виросла і продовжує рости. Відповідно скейт парк такого розміру не здатний вмістити усіх. Приходиться шукати хоч якісь альтернативи. Багато хто катається на так званих «стріт спотах», зокрема на території ТРЦ, Палацу Культури, фонтану. Крім того до якості нашого скейтпарку є безліч питань: він зовсім не грамотно побудований, через низьку якість матеріалів страждає його функціональність. На ньому не зовсім безпечно – велика ймовірність отримання травм. Головне, чого хотілося б: хороший, якісний, великий скейтпарк, щоб кожен з райдерів міг комфортно займатися улюбленою справою і прогресувати. Хотілося б скейт парк під накриттям, щоб можна було кататися в зимовий період. Адже це все необхідне для розвитку цілого покоління.

⁃ Щоб ти порадив молоді та початківцям?

Молодим бійцям хотів би порадити, завжди вірте в себе, ніколи не опускайте руки. Якщо потрібна допомога, або порада, то обов‘язково звертайтесь до старших. Ми ніколи не відмовимо, а будемо тільки раді допомогти. І звісно кататись, кататись, кататись. До зустрічі на спотах!

Iнтерв’ю брав Захар Славич, позаштатний журналіст інформаційного порталу “VARASH.INFO”

Фестиваль “EnergyArtFest – Енергія мистецтва” реалізується в межах партнерської програми “Культура.Туризм.Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Організатори: ГО “Агенція сталого розвитку міста” та Вараська міська рада. Партнери: Рівненська ОДА, Рівненська АЕС, Будівельна компанія “Алатир-Інвест”.

 

 

 

 

Про Varash Info

Читайте також...

Судитимуть ще одну жительку Вараша, яка підтримує Росію

На суд очікує проросійсько налаштована жителька Вараша, якій інкримінують заперечення збройної агресії Російської Федерації проти …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X