Home / Регіональні новини / Свято-Троїцька капличка оновилася

Свято-Троїцька капличка оновилася

img270701На південь від містечка Володимирець, у напрямку Жовкинь-Осовика, є  незамерзаюче природне джерело. У народі йому приписали чудодійну силу й ознаменували іменем Богородиці. За Польщі тут побудували маленьку капличку, в якій служилися молебні у дні Троїцьких свят. Але в радянські часи це місце поклоніння занехаяли…

ТОДІ Ж у Володимирець, у Свято-Успенську церкву, прийшов священик Петро Коваль. З його та з ініціативи церковної «двадцятки», куди входили старости Тихон Симонюк, а згодом – Сергій Сарницький (останній до кінця свого життя наглядав за капличкою), очистили святе джерело. А в 1990-х роках заново збудовано Свято-Троїцьку капличку. За такий благодатний вчинок тодішній владика (нині він служить у Дніпропетровську) удостоїв громаду Свято-Успенського храму адресної подяки.

Щороку велика процесія на Водохреща та на Трійцю прямує до  каплички, де проводяться обряди висвячення води. У такі дні з усіх навколишніх сіл приїжджають парафіяни за святою водою.

Нинішній рік в історію Свято-Троїцької каплички вписав нову  сторіночку. Розповідає  депутат Рівненської обласної ради, директор ДП «Володимирецький лісгосп» Олександр Мисько:

– Приємно повідомити, що лісівники Володимирецького лісництва збудували нову дерев’яну Свято-Троїцьку капличку. Цю ошатну надбудову зведено над джерелом. І з радістю відзначу, що на Божі справи коштів і часу ми не шкодуємо. З благословення священиків, отців Олександра та Сергія, старанням релігійних громад, належних до місцевих церков, облаштували територію – і сьогодні живе джерело у нашому лісі  стало і культовим місцем, і  справжньою  окрасою популярного серед місцевих жителів урочища.

Галина ТЄТЄНЄВА.

polissya.net

Про admin

Читайте також...

В Бабці горів житловий будинок

27 квітня о 17:37 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в приватному господарстві в села …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X