Home / Блог / Рятувальники застерігають: випалювання сухої трави і залишків рослинності заборонено! (фото)

Рятувальники застерігають: випалювання сухої трави і залишків рослинності заборонено! (фото)

У зв’язку із спекотною погодою збільшилась кількість пожеж, основними причинами яких є: неконтрольоване випалювання сухої трави, минулорічної рослинності, картопляного бадилля та післяжнивних залишків, необережне поводження з вогнем, що у свою чергу стає причиною розповсюдження полум’я на лісові насадження, торфові поля, відключення ліній електропередач високої напруги тощо.

78195_1_2

У відповідності до вимог статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190-1700 грн.).

1496992127_nebezpeka

Крім того у відповідності до вимог статті 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн.), обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

big-52c1e054bf59458582992d1c5bdbf785

Вараський міський сектор Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій попереджає про те, що у найближчі дні утримуватиметься спекотна погода та закликає мешканців міста бути вкрай обережними, а також суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Пам’ятайте про заборону: випалювання сухої трави, розведення багать у лісах та паркових зонах, паління у не відведених для цього місцях. Природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

У разі виявлення пожежі телефонуйте за номером «101».

 

Вараський міський сектор

Головного управління ДСНС

України у Рівненській області

Ігор Шевчук

Про Varash Info

Читайте також...

Загинув мешканець Вараша Вадим Єфремов (фото)

9 лютого цього року загинув Вадим Юрійович Єфремов. 19-річний житель Вараша служив у 356-му навчальному артилерійському полку. Разом із побратимами Вадим потрапив під мінометно-артилерійський обстріл біля села Іванівське Донецької області. Нещодавно тіло Героя вдалося евакуювати з поля бою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X