Home / Блог / Податок на нерухомість: кому і за що доведеться платити штрафи

Податок на нерухомість: кому і за що доведеться платити штрафи

Українцям з “зайвою” житлоплощею, які до кінця вересня не заплатили податок на нерухомість, в цьому місяці доведеться платити на 20% більше. Платіжки повинні були прийти до 1 липня і для того, щоб заплатити, податківці дали цілий місяць – до кінця серпня.

У вересні сума в платіжці збільшується на 10% (такий розмір штрафу), а в жовтні – на 20%. Нерухомість українців, які відмовляються платити, за рішенням суду можуть заарештувати.

За що і кому платити

Місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати (МП)) і площа нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 – за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку і квартири).

Якщо квартира здається в оренду, пільгова ставка оподаткування для такої нерухомості не застосовується. Згідно з даними, розміщеним на сайті Фіскальної служби, більшість місцевих рад прийняли рішення стягувати з нежитлової нерухомості (сараїв, гаражів, погребів і т.п.) 0% від мінімальної зарплати.

До 1 липня податкова служба повинна була розіслати рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно було не пізніше 28 серпня. Тим, хто платить пізніше, випишуть штрафи: в перший місяць – 10% від суми, в другій – 20%.

Податок доведеться заплатити 350 тисячам українців

За інформацією директора Департаменту податків та зборів з фізичних осіб Павла Дроняка, податок в цьому році нарахували 350 тисячам українців. При цьому велика частина українців досі не заплатили. “Станом на 26 вересня в бюджет уже сплачено 149 млн. гривень податку на нерухоме майно. У той же час до кінця року ми очікуємо надходження в бюджет понад 250 млн. гривень податку”, – зазначив Павло Дроняк. Точну кількість українців, яким нарахували штраф, у відомстві не називають.

Звернутися до податкової інспекції повинні і українці, які мають житлову нерухомість на території анексованого Криму. Вони зобов’язані задекларувати таке майно для визначення загальної бази та отримання пільги по сплаті податку.

Багато українців не отримали платіжки до 1 липня. Інформація про них не була внесена в Держреєстр, проте, навіть тим українцям, про яких “забули” в податковій, рано чи пізно доведеться заплатити.

Начальник відділу Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Юрій Тимощук зазначає: в ЄС за нерухомість платять всі.

“У всіх країнах Європи і більшості країн світу цей податок існує і його платять громадяни. В Україні він сплачується до місцевого бюджету (тобто бюджет, де проживають громадяни, які володіють нерухомістю). У зв’язку з децентралізацією, реформою місцевого самоврядування, органам місцевого самоврядування надано більше повноважень. Такі кошти дійсно надійшли до місцевого бюджету і місцева влада є їх розпорядником “, – зазначив Юрій Тимощук.

За його словами, податок на нерухоме майно сплачують юридичні та фізичні особи відповідно до 266 статті Податкового кодексу України. Податок сплачується власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. Державна фіскальна служба отримує інформацію з державного реєстру прав на власників майна (житлової та нежитлової нерухомості) і на підставі цієї інформації нараховується податок громадянам.

“Згідно із законодавством, кожен громадянин, який має у власності квартиру, або будинок, або змішані типи (квартиру і будинок) має право на зменшення його бази. Якщо це окрема квартира або кілька квартир – на 60 квадратних метрів. Для будинку (будинків) така пільга надається в розмірі 120 кв. метрів. тобто, якщо площа всіх будівель (або одного будинку) не перевищує 120 кв. метрів, то громадянин не платить податок. І для змішаних типів: якщо одночасно є і квартира, і будинок, загальна площа, що підлягає оподаткуванню, зменшується до 180 кв. метрів “, – підкреслив Юрій Тимощук

Олександр Литвин

Про admin

Читайте також...

Ставки на Доту 2: основні принципи успіху

Захоплююча і захоплююча гра Dota 2 давно підкорила серця мільйонів геймерів. Турніри по ній проходять …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X