27-31 жовтня команда гімназії «Юридична Варта» стала частиною вже традиційного правознавчого дійства: Ужгород зустрічав 30 команд фінального етапу XIV Всеукраїнського турніру юних правознавців з усієї України.
За час перебування в мальовничому Закарпатті наша команда відкрила для себе багато нової інформації, набула нових навичок та надзвичайно важливих знань. Адже турнір – це не просто олімпіада чи виклад своїх напрацювань вдома, тут просто необхідні вміння швидкої реакції та блискавичного формулювання своїх думок у лаконічну та чітку відповідь, бо ж зволікати означає втратити бали або і зовсім програти бій. Учасники турніру мають не лише оперувати фактологічним матеріалом, аргументовано захищати власну точку зору, але й переконати членів журі та опонентів у своїй правоті. Тому на кожному турнірі відбуваються справжні інтелектуальні бої, від яких просто захоплює дух.
І це не просто пафосні слова, адже Всеукраїнські турніри – це дійсно захоплюючі, феєричні і надзвичайно напружені (на межі всіх нервових закінчень!) інтелектуальні змагання. Це своєрідний захист вісімнадцяти пошукових робіт з правознавства, теми яких за змістом та актуальністю не поступаються темам дипломних робіт випускників вищих навчальних закладів, наприклад: «Право людини на життя в умовах розвитку біотехнологій: проблеми правового захисту», «Право на повстання: питання доцільності конституційного закріплення». Кожна команда змагається в кількох відбіркових групах, виконуючи різні ролі – доповідачів, опонентів і рецензентів.
Усі питання мають в собі певне протиставлення, що спонукає учасників до пошуку аргументів та визначення для себе пріоритетних доказів у цих, дійсно складних та актуальних, завданнях. Це надзвичайно серйозне випробування власних інтелектуальних сил, безцінний досвід ведення наукової полеміки, можливість розширити горизонти власних знань, а ще можливість живого спілкування з справжніми юристами: суддями, адвокатами, викладачами університетів.
Команда гімназії має неабиякий досвід участі в турнірних боях, тому гра для нас була також і задоволенням. З кожним раундом ми все більше і більше пересвідчувались, що маємо дійсно гідний рівень та достатню наукову базу, що в свою чергу і призвело до нашого заслуженого ІІІ призового. Достойно відстояли честь міста та Рівненської області Вікторія Олійник (капітан команди), Ірина Босик, Валерія Берднік, Євгенія Мітряхіна, Андрій Юсин, керівник команди Петрович Наталія Григорівна. Хочемо подякувати за потужну підтримку, яку ми дійсно відчували і яка, безумовно, нас мотивувала продовжувати відшліфовувати свої навички та додавала сил!
Півтора місяці інтелектуального марафону (підготовка, обласний етап, всеукраїнський етап) звичайно дуже виснажили команду, але й також надали нам неоціненного досвіду.
Закарпаттю дякуємо за гостинність і неймовірні красоти!
Вікторія Олійник, капітан команди
Вараш Новини улюбленого міста