Home / Міські новини | Вараш / 5 жовтня – Всесвітній день вчителя

5 жовтня – Всесвітній день вчителя

Професійність та творчість потенціалу вчителя

Учитись важко, а учить ще важче,
Але не мусиш зупинятись ти.
Як дітям віддаси усе найкраще,
То й сам сягнеш нової висоти.

П. Сингаївський

Доля щедро обдарувала вчителя географії Вараської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Валентину Чилій найкращими людськими чеснотами, які стали їй у пригоді на тернистому вчительському шляху. Працелюбна, наполеглива, талановита, мудра, вона користується великою повагою в колег, батьків та учнів.

«Без любові до дітей, до школи, до свого предмета – нестерпно було б бути вчителем», -вважає освітянка.

Професійне кредо Валентини Григорівни у таких рядках мислителя Г.Сковороди: «Не вчи камінь котитися, просто прийми перешкоду – і він сам покотиться …».

ЇЇ вихованці є постійними переможцями різноманінітних конкурсів, олімпіади з географії. Так, учень 9 класу Єгор Грушевий у 2017 році отримав на обласному етапі  олімпіади з географії І місце, а на Всеукраїнському рівні змагань – ІІ місце.

Валентина Чилій та її учень 9 класу Єгор Грушевий
Валентина Чилій та її учень 9 класу Єгор Грушевий

Наполегливою працею, творчим неспокоєм, щирістю душі, активною громадською позицією здобула заслужену повагу учнів, батьків, колег та мешканців міста  вчитель Вараської гімназії Наталія Петрович. Широкий професійний кругозір педагога, активні пошуки нового, неординарний підхід до процесу навчання та виховання засвідчують: Наталія Григорівна – педагог, який іде в ногу з часом і докладе всіх зусиль, щоб побачити щасливе майбутнє своїх вихованців.

Педагогічне кредо формулює так: «Віддавайся всіма силами душі виконанню своїх скромних, але дуже корисних для держави обов’язків, бо сьогодні – діти, а завтра – народ!»

nataliya-petrovych
Наталія Петрович

Пріорітетом у своїй роботі вважає розвиток в учнів уміння критично мислити та працювати в команді. Саме турнір, переконана Наталія Григорівна, як форма командних змагань, формує в учнів нові якості. По-перше, дослідницькі, що дозволяють глибше проаналізувати нормативний документ, факти, події. По-друге, комунікативні, коли учні вчаться репрезентувати набуті знання, грамотно формулювати і ставити запитання, дотримуватись правил ведення дискусії.

Результатом праці вчителя є перемоги її учнів у 2016-2017 навчальному році: на обласному етапі олімпіади з правознавства ІІІ – місце, в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН (відділення філософії та суспільствознавства) – ІІ місце та ІІІ місце на Всеукраїнському турнірі юних правознавців. Лише за три останні  роки п’ятнадцять учнів Наталії Петрович стали переможцями обласних етапів конкурсів.

Тамара Валюшко

«Через сто років не буде мати значення, в якому я домі жила, який одяг носила, на якій машині їздила. Але, можливо, я зміню світ, впливаючи сьогодні на життя дитини», – роздумує Тамара Валюшко, вчитель історії Вараської  ЗОШ № І-ІІІ ступенів № 3.

Тамара Борисівна  – активна, творча, небайдужа, головним для себе визнає розвиток, рух уперед. ЇЇ педагогічне кредо – даруй себе дітям і пам’ятай: кожен учень –неповторний.

Відзнаки за роботу – це перемоги учнів в обласному турнірі юних істориків (ІІ місце) та на Всеукраїнському рівні (ІІІ місце).

Методичний кабінет закладів освіти міста

Про admin

Читайте також...

У Вараші вже вшосте відбувся дитячий дуатлон Amber Kids Duathlon 2026

7 червня ґрунтовий стадіон у мікрорайоні Ювілейний знову став центром дитячого спорту, драйву, підтримки та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X