Home / Міські новини | Вараш / Від Кузнецовська до Вараша. Де ми зараз?

Від Кузнецовська до Вараша. Де ми зараз?

Хоча декомунізаційні пристасті вже потроху вляглися, все ще відкритим залишається питання – «То де ми живемо: вже Вараші чи ще в Кузнецовську?».

Нагадаємо, що рік тому Президент підписав Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». А згідно з Постановою Верховної Ради «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» від  19 травня № 4085 місто Кузнецовськ було перейменовано на місто Вараш. Процес перейменування в межах декомунізації вже завершився і жителі міста майже звикли до нової назви міста. Проте мало хто впевнено скаже як правильно говорити: ВАраш чи ВарАш? Чи усі таблички зі старими назвами змінено на нові?

111Гублячись між Кузнецовською міською радою і Варашcьким  відділом поліції ГУНП в Рівненській області  легко забути, де ти проживаєш. Так, ще й секретар Кузнецовської міської ради міста Вараш Ірина Шумра запевняє, що живемо ми в місті Кузнецовськ. Як пише на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Степан Жданюк, він мав розмову з Іриною Вікторівною і запитував, коли перейменуємо Кузнецовську міську раду в Варашську за назвою міста. Пояснив, що у відповідності з адміністративно-територіальним устроєм України місто Кузнецовськ в Україні відсутнє, а натомість є місто Вараш. Відповідь вразила оригінальністю: «Я обиралась депутатом Кузнецовської міської ради. В мене є посвідчення виборчої комісії, що я обрана депутатом Кузнецовської міської ради. Тому ніякого перейменування не буде».

А тут варто зауважити, що якщо назва підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», вона має бути обов’язково змінена. Закон тут не передбачає жодних винятків. Ані збори громадськості, ані орган місцевого самоврядування не може своїм рішенням таку назву залишити. Це буде порушенням закону. А відтак – відповідальність згідно з чинним законодавством аж до кримінальної.

Тоді коли «Нова Пошта» вказує місто Вараш, на табло автовокзалу вже не побачиш назви Кузнецовськ, таке небажання міської ради щось змінювати дивує. Можливо прийняття рішення про зміну назви ради і виконавчого комітету – це затратна справа й у влади просто не вистачає коштів? Таблички періодично змінюються в будь-якому випадку. В місцевих бюджетах передбачені кошти на їх періодичну заміну. Говорити про те, що перейменування потребуватиме великих коштів – не доводиться. Проте 1-го вересня діти підуть до кузнецовських шкіл міста Вараш.

Про admin

Читайте також...

Як захистити себе від сезонних ГРВІ (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X