Home / Міські новини | Вараш / В долонях щедрої турботи

В долонях щедрої турботи

Якість суспільного життя оцінюється зовсім не матеріальними речами, а тим, наскільки в ньому комфортно почуваються люди, які потребують уваги і підтримки. Діяльність міського центру реабілітації  спрямована на виконання дуже важливої місії – дати майбутнє дітям з вадами розвитку, забезпечити їм право на «звичайне» дитинство, довести широкому загалу, що особливі діти потрібні суспільству, як і будь-яка інша людина, що прийшла у цей світ.

IMG_0087Комунальний заклад «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів» ім. З.А.Матвієнко є об’єктом власності територіальної  громади міста Вараш, закладом управління праці виконавчого комітету міської ради м. Вараш, який здійснює свою діяльність на правах юридичної особи. Метою діяльності установи є організація та проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей-інвалідів, а також забезпечення денного догляду та зайнятості для  інвалідів.

Цілеспрямованість, послідовність, системність і комплексне вирішення поставлених завдань – визначальна риса діяльності колективу Центру. Як один злагоджений механізм працюють у центрі педагогічні і медичні працівники. Для дітей кожна хвилина перебування насичена приємними емоціями, знаннями, подіями. Тут вони почуваються як звичайні діти, граючись  – постійно пізнають щось нове.

IMG_0034Задля повноцінного розвитку дітей і молоді з особливостям розвитку у закладі  надаються профільні реабілітаційні  послуги із соціальної, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації, професійної орієнтації, медичного спостереження. Також   організовані додаткові соціальні послуги – послуга  денного догляду з метою психологічного розвантаження сім’ї, дати можливість одному з батьків бути соціально активним та  соціальний супровід/ патронаж для осіб, які через тяжкий інвалідизуючий стан не можуть відвідувати заклад.

Отримувачами послуг Центру є діти-інваліди всіх нозологій, діти, які мають ризик отримати інвалідність, інваліди після 18 років з інтелектуальною недостатністю, ураженнями ЦНС, психічними розладами.

IMG_0071Основними формами обслуговування отримувачів послуг у Центрі є амбулаторне, стаціонарне перебування, денний догляд, соціальний патронаж, консультування.

Фінансування закладу  здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів передбачених договорами про міжбюджетні трансферти між Кузнецовською та районними(міськими) радами. З 01.04.2016 року у Центрі організовані послуги для дітей із 13 районів і міст Рівненської області.

Зарахування отримувачів послуг до Центру здійснюється через управління праці за заявами батьків.

За перше півріччя 2016 року реабілітаційні послуги у Центрі отримали 133 особи. Із них: на  соціальній послузі денного догляду знаходилося 22 дітей та 25 інвалідів. Послуги соціальної реабілітації на амбулаторній формі перебування отримували 31 дитина-інвалід, 15 дітей групи ризику, на стаціонарній формі – 37 дітей. Отримувачами послуги супроводу/патронажу було 3 інвалідів.

Відповідно  затвердженої мережі у Центрі функціонує 6 груп: 1 група- ранньої реабілітації (0-2 роки), 2 – соціальної реабілітації (7-14 років),1 – професійної реабілітації(14-18 років), 2-для інвалідів(після 18 років).

У відділеннях соціальної реабілітації та медичного спостереження фахівцями надаються  послуги, які дозволяють якісно відновити фізичний, психологічний і соціальний статус дітей та молоді з особливостями розвитку без відриву їх від сім’ї.          Реабілітаційний процес здійснюється на основі наукового змісту, форм і методів психолого-педагогічної науки.  Корекційно – педагогічна, реабілітаційно-відновлювальна робота проводяться з  використанням передових реабілітаційних методик та технологій    Монтессорі- педагогіки,  кондуктивної  педагогіки Петьо, елементів нейро-розвиткового підходу Бобат  і  рефлексної локомоції Войт-терапій, інтенсивної  нейрофізіологічної корекції хребта за методиками В.Козявкіна,  І.Мухіна, А.Смолянінова, В.Євмінова.

КМЦРДІ-8Система реабілітаційних та соціальних послуг спрямовані  на формування життєвої компетентності отримувачів послуг,  навчання їх соціальним та побутовим навичкам,  розвиток здібностей, повернення їх до активної участі в житті, здатності до сімейно-побутової і громадської діяльності, створення передумов для інтеграції у суспільство.

Педагогічно-корекцінійні заходи передбачають здійснення  психолого-педагогічної, соціальної, професійної діагностик, визначення ступеня індивідуальних потреб, проведення корекційних занять, консультування, психологічного прогнозування і включають різні форми занять, семінарів, тренінгів, гурткову роботу, дозвіллєву діяльність.

Заходи професійної реабілітації направлені на формування у дітей передумов трудової, навичок і умінь побутової діяльності, розвиток творчих здібностей. З цією метою функціонує 9  різноманітних гуртків.

Соціокультурний напрямок  реабілітації забезпечується проведенням музичних занять і організацією дозвілля отримувачів послуг.

Зміст послуги соціального супроводу/патонажу для дітей-інвалідів, інвалідів, які мають тяжкий інвалідизуючий стан,  передбачає проведення корекційних  занять,  консультування, проведення заходів фізичної реабілітації в домашніх умовах.

Відповідно до угоди про співпрацю між Управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та Центром,  у закладі, поряд із реабілітаційними заходами, вчителями ЗНЗ надаються освітні послуги для дітей, яким за рішенням ПМПК рекомендоване індивідуальне навчання.

IMG_2805Відповідно до угоди з КМЦСССДМ у закладі функціонують гурток з адаптивної фізкультури «Школа здоров’я», та народознавчий клуб «Джерела». Також тісно співпрацюємо із закладами міста: дитячою публічною бібліотекою, центром зайнятості.

У відділені  медичного спостереження фахівцями надаються послуги, які сприяють покращенню здоров′я, життєвих  функцій організму отримувачів послуг, профілактиці ускладнень та рецидивів захворювань.

Організація реабілітаційних заходів включає:

– проведення оцінки  загального стану та функціональних можливостей отримувачів послуг, визначення їх фізичної, сомато-фізіологічної, сенсорної та психологічної спроможності;

– визначення адекватності та послідовності заходів лікувально-профілактичного характеру;

– здійснення постійного нагляду та контролю за фізичним, соматичним та психічним станом дітей-інвалідів;

– організацію та контроль за виконанням закладі санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та профілактичних заходів, здійснення санітарно-освітньої роботи.

Послуги відділення медичного спостереження здійснюються відповідно до призначень лікарів(педіатра,невролога,ортопеда,психіатра,терапевта). Діти-інваліди, інваліди  отримують  послуги з фізичної реабілітації: масажу, лікувальної фізкультури, теплолікування,  фізіотерапії, бальнеології.

У Центрі окрім основних реабілітаційних послуг організовані  і проводяться лікувально-профілактичні заходи. Задля того в  закладі функціонує фітобар, в якому отримувачі послуг споживають фіточаї,  киснево-синглентні пінки та комплекс «Соляна кімната», де отримують послуги із галотерапії і психорелаксації.

Послуги  комплеку «Соляна кімната» організовані також і для населення міста (на платній снові). Обгрунтована вартість одного сеансу становить 25 грн.  Даною послугою нинішнього року скористалися 49 жителів міста.

КЗ « Центр реабілітації» – це гостинна і привітна родина, де завжди панує любов та доброта, порядність і турбота. Кожний працівник центру-фахівець своєї справи, який  щохвилини готовий прийти на допомогу, підтримати, навчити та просто зрозуміти. Щоб працювати з такою категорією дітей та молоддю , потрібно бути не просто фахівцем, для цього потрібно мати велике милосердне серце, терпіння та бажання прийти на допомогу. Завдання це надзвичайно непросте, адже працювати з такими  дітьми нелегко як фізично, так і емоційно.  Проте  результати роботи того варті !!!

Звісно, досягнути ефективності у роботі спеціалісти не змогли б без належної фінансової підтримки. Матеріальну базу в Центрі  допомогли створити влада міста, батьки отримувачів послуг, основне містоутворююче підприємство – ВП РАЕС, інші установи та жителі  міста та наш земляк, меценат В.Н.М’ялик.  Дружнім колективом ми всі  максимально сприяємо покращанню здоров’я наших отримувачів послуг, допомагаємо їм якомога комфортніше почуватися у громаді, мати рівні права і можливості, відчувати турботу і піклування ближніх.

 

Директор   Н.Федінчик

Про admin

Читайте також...

У Вараші запрацював коворкінг центр для активних громадян (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X