Home / Міські новини | Вараш / Вараські діти на міжнародному турнірі (фото)

Вараські діти на міжнародному турнірі (фото)

Нещодавно відбувся турнір із важкої атлетики на честь пам’яті Олімпійського тріумфатора, триразового чемпіона світу і переможця європейської першості та світового рекордсмена Петра Короля, який мав міжнародний статус. Бо вже у цих змаганнях брали участь спортсмени з Польщі.

Також в цьому турнірі приймали участь наші спортсмени важкоатлети. Юнаки нашого міста змагалися у двох вікових групах без урахування вагових категорій до 15 та 18 років. Дівчата в одній віковій групі – до 17 років. Абсолютні переможці кожної вікової групи отримали кубки Петра Короля. За інформацією Львівської обласної федерації важкої атлетики України, призерами саме із міста Вараш Рівненської області стали чотири учасники, такі як:

Серед дівчат у віковій групі до 17 років 3 місце зайняла Байкалова Анна.

Серед юнаків у віковій групі до 15 років 3 місце зайняв Яцук Владислав та 6 місце зайняв Крусь Богдан.

Серед юнаків у віковій групі до 18 років 6 місце зайняв Шишка Михайло.

Взагалі учасників турніру було багато, в основному це представники із Львівської, Рівненської, Волинської областей та Закарпаття.

Історія турніру розпочалася з 2000 року, який проводився щороку за безпосередньої участі Петра Короля. За цей час участь в ньому брали відомі спортсмени: заслужений майстер спорту Ігор  Шимечко, майстер спорту міжнародного класу В. Мартинюк, майстри спорту України І. Піяйко; В. Кінарьов, В. Рекша та В. Гоза.

Петро Кіндратович Король (1941-2015) – уславлений український важкоатлет, Олімпійський чемпіон, світовий рекордсмен. Олімпійський чемпіон Ігор ХХI Олімпіади в Монреалі, триразовий чемпіон світу, чемпіон Європи, встановив 3 світові рекорди, 30 рекордів України, 6 рекордів СРСР. І нажаль, 2 липня 2015 року, після важкої хвороби Петро Кіндратович Король помер. Цей турнір відбувався ще за життя цього видатного спортсмена і називався за ім’ям Петра Короля, а після смерті його перейменувала в пам’ять Петра Короля.

Ми запитали у тренера наших спортсменів Сергія Якубишина, які враження в них залишилися від цього турніру і хто профінансував цю поїздку?

«Нас порадувало те, що вже в 2017 році на цьому турнірі були представники Польщі. Так як ми вже неодноразово приймаємо участь в  цьому турнір, то ми бачимо, що він з року в рік розвивається. Це був другий турнір пам’яті Петра Короля. Ми змогли поїхати завдяки батьківському комітету відділення важкої атлетики, тобто за кошти батьків».

Яким методом визначали переможців турніру?

«Можуть змагання відбуватися за ваговими категоріям, а можуть бути загальні згідно таблиці Сінклера. В цьому турнірі переможців визначали за таблицею Сінклер, це тобто не враховували вагову категорію, а лише по віці дітей. Ця таблиця дозволяє визначити переможця, даючи очки згідно піднятої ваги і власної ваги. Тобто якщо розглядати по ваговій категорії, наприклад до 45 кг,  то всі діти які до 45 кг піднімають вагу, то хто більше підняв то й виграв, а згідно цієї таблиці судді можуть оприділити не по ваговим категоріям, тобто дитина 45 кг вже може змагатися із дитиною 100 кг, після чого їм надаються бали, які діляться на вагу і додається коефіцієнт. Ця таблиця дозволяє оцінювати дітей більш загально, бо по категоріям це важко визначити. Взагалі може бути в одній категорії більше спортсменів чим в іншій. То вони вирішили оцінити спортсменів згідно цієї таблиці щоб визначати місця переможців».

Нашу команду до змагань готувала бригада тренерів, такі як Сергій Якубишин, Руслан Шинкар та Мирослава Луканівна. Також тренера висловлювали велику подяку учасникам турніру та їхнім батькам.

Про admin

Читайте також...

У Вараші запрацював коворкінг центр для активних громадян (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X