Home / Міські новини | Вараш / Повертаючись до питання гарячої води в м. Кузнецовську

Повертаючись до питання гарячої води в м. Кузнецовську

Кузнецовське міське комунальне підприємство є виконавцем всіх житлово-комунальних послуг міста згідно рішення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради № 180 від 17.08.2011 року. В перелік послуг включено також послугу з постачання гарячої води для населення. Так як комунальне підприємство не має на своєму балансі котелень та іншого підігрівального обладнання, то підігрів і подачу гарячої води до межі міста здійснює ВП «Рівненська АЕС». Комунальне підприємство фактично проводить тільки транспортування гарячої води від мереж РАЕС до кінцевого споживача, і жодним методом не може впливати на температуру води, так як регулювання температурного режиму згідно затвердженого температурного графіку проводиться персоналом РАЕС.

В між опалювальний період коли системи теплопостачання виведені в ремонт всі мешканці міста відразу помічають значне зниження температури гарячої води, що призводить до збільшення скарг жителів на якість наданих послуг. З огляду на дану проблему звертаємо увагу всіх споживачів на причини виникнення даних незручностей, та можливі наслідки для комунального підприємства зокрема і всіх мешканців в цілому.

Система теплопостачання міста Кузнецовська є двохтрубною відкритою з безпосереднім відбором гарячої води з теплових мереж. Це означає, що гаряча вода, якою користуються всі споживачі, потрапляє до помешкання кожного з нас з тепломережі через індивідуальний тепловий пункт, який знаходиться в підвальному приміщенні житлових будинків, де безпосередньо відбувається розділення теплоносія для потреб опалення будівлі та гарячого водопостачання безпосередньо. І якщо протягом опалювального сезону коли задіяні подавальний і зворотній трубопроводи, і постійно проходить циркуляція теплоносія, температура гарячої води в місті знаходиться на межі максимально допустимої згідно нормативних документів, то в між опалювальний сезон із виведенням в ремонт систем теплопостачання, одночасно ремонтують і один з трубопроводів міської тепломережі. Інший трубопровід залишається в роботі по ньому проводиться транспортування гарячої води до споживачів. Враховуючи, що циркуляція теплоносія відключена то постачання гарячої води проводиться за рахунок відбору раніше поданої води.

При проектуванні тепломереж міста використовувались норми споживання гарячої води на рівні 120 літрів на добу на одного мешканця. І при використанні даного об’єму кожним мешканцем, гаряча вода цілодобово гарантувалася всім споживачам. Але враховуючи значну економію води яку працівники КМКП спостерігають протягом останніх десяти років, коли фактичне використання води в розрахунковому об’ємі скоротилось більш ніж на 40% від запроектованого, вода не використовується і відбувається охолодження гарячої води в трубопроводах, протяжність яких понад 25 км. Вплинути на даний процес працівники КМКП не в змозі і ми стали заручниками невірних проектних рішень, які були реалізовані при будівництві міста понад 40 років назад.

Звертаю Вашу увагу, що для покращення ситуації в цілому необхідно модернізовувати діючі мережі теплопостачання, що коштуватиме сотні мільйонів гривень, або відмовитись від послуги гарячого водопостачання в неопалювальний період взагалі. Зокрема таким шляхом пішли частина власників приватних будинків с. Стара Рафалівка, які відключають гарячу воду влітку, і не проводять оплати даної послуги.

Разом ми повинні обрати оптимальну модель співпраці. Готові до діалогу та відкриті до пропозицій.

Звернення просимо направляти на електронну адресу: callback@kmkp.in.ua

Про admin

Читайте також...

Як сім’я прокурора серед під’їзду кімнату збудувала? (фото)

Якщо ти прокурор і не маєш власного житла, то ти без проблем можеш побудувати його …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X