Home / Міські новини | Вараш / Заява депутатів про припинення повноважень міського голови (відео)

Заява депутатів про припинення повноважень міського голови (відео)

varash00074

Слідкуючи за політичною ситуацією у Вараші, яка триває декілька місяців, важко зробити прогноз – що ж буде далі та хто переможе у цьому «поєдинку»: чесний, як він себе позиціонує міський голова, Сергій Анощенко, котрому ще в минулій каденції висловлювали недовіру і який є рекордсменом по імпічментах, чи депутатський корпус, більшість яких донедавна були в коаліції цього ж рекордсмена?

«Гарячі» збори комісій, пленарні засіданя, які не відбулися, різні звинувачення, за цим всім можна спостерігати, небайдужим жителям міста, частенько. Та от яким буде результат покаже лише час. А сьогодні ми вирішили у нещодавньої депутатської більшості запитати, що ж послугувало підготовці проекту рішення «Про припинення повноважень міського голови Сергія Анощенка»?

Відповідь проста – міський голова працює лише на своє збагачення.

Більш детальніше про це розповіла секретар міської ради, Ірина Шумра, яка ще не так давно сама «втікала», як від наших камер так і від журналістів. Підтримали її і колеги – депутати: Олена Чумак, Сергій Присяжнюк, Катерина Конопелько, Анатолій Кречик та Сергій Шарапов.

«Ми, депутати Вараської міської ради, що підписали цей проект, вважаємо за необхідне, перш за все роз’яснити окремі моменти для того, аби громада міста мала змогу зрозуміти, що міський голова не виконує своїх повноважень, працює не на благо громади, а тільки  на власне збагачення.

Влада в місті найперше асоціюється з міським головою, який представляє громаду і міську раду. Гілка міського голови сформована за принципом владної вертикалі, адже він призначає і звільняє керівників виконавчих органів ради, директорів комунальних підприємств, здійснює поточний контроль за їх діяльністю, визначає основні напрямки та повноваження. А що маємо ми та жителі Вараша? Повний хаос в комунальній сфері міста, масове скорочення працівників комунальних підприємств, засновником яких є рада.

Окрім представницьких повноважень, міський голова наділений правом розпоряджатися бюджетними коштами, використовувати їх лише за призначенням, визначених радою. А як використовує ці кошти Сергій Іванович? Він змінює цільове використання, замість  нового автобуса для школярів, купується вживаний переобладнаний та не справний  транспорт за 1,5 млн. грн. Лише після того, як депутати міської ради виявили цей факт  і щоб не допустити розкрадання бюджетних коштів звернулись за роз’ясненням  ситуації, начальник управління освіти подала звернення до правоохоронних органів. Наскільки чесно та прозоро був закуплений небезпечний автобус для школярів, покажуть результати розслідування. А на даний момент він знаходиться на штраф майданчику. Ще одним цікавим фактом закупівлі став автогрейдер для КП «Благоустрій». Візуальний технічний стан якого вказує на те, що він не в змозі пройти технічний огляд, бо в ньому побиті вікна, підтікає мастило, стоїть стара резина і т. д. Днями в управління освіти, та КП «Благоустрій»,  навідалися правоохоронні органи, які вилучили ряд документів, думаємо щодо розтрати коштів. Ми вважаємо, що міський голова повинен нести відповідальність за ці випадки, бо саме він давав згоду на закупівлю даного транспорту.

Вкрай важливим є підтримання взаємоконтролю та альтернативних поглядів у діяльності системи місцевої ради. Слід розуміти, що рада та виконком є колегіальним органом, головним призначенням яких є прийняття важливих рішень.

Через непорозуміння цих механізмів виконавчий комітет перетворився у відділ міського голови, до складу якого увійшли директори призначених ним же підприємств. І як результат робота такого виконкому є прогнозованою, його рішення перетворюються на легалізацію задумів Сергія Анощенка. Засідання цього органу є без дискусійними, проходять швидко просто для формальності, така ситуація є вкрай небезпечною для системи стримування і противаги.

Завдяки міському голові  йде масове скорочення працівників виконавчого комітету, які поновлюються на посади через суди.

Підпорядкування волі міському голові  відбувається в спосіб прийняття на роботу «своїх» депутатів, а саме Олександра Стояновського, кумів голови земельної комісії, депутата Олександра Чеха у відділ майна Бартосевич, у відділ сім’ї та молоді Васильченко, в управління капітального будівництва УКБ  Сергія Бедика. Він же  до призначення міським головою  на посаду УКБ, був керівником фірми ЕРЕДУ, яка на даний момент є підрядником робіт по укладанню бруківки та через яку відмивається мільйони гривень.

Сама ж бруківка,  укладається  замість бетонних доріжок, і це в той час коли труби в аварійному стані. Така політика є сьогоденням, а необхідно думати про майбутнє. Що уже говорити про якість прокладеної бруківки, коли працівники не мають належної кваліфікації та дуже часто перебувають напідпитку.

Далі схеми продовжують працювати з ПП Виробничо-торгівельною компанією «Дельфін», керівником якої є Максим Коробейніков. Він вихідець з російської федерації, керівник рівненської філії банку фінанси та кредит, за плечима якого безліч судових справ. Закупівля  за завищеними цінами, а саме коли починається процедура тендеру, відхиляються подані пропозиції інших фірм через начебто не повний пакет документів, і переможцем стає фірма, яка необхідна. Через такі махінації в дитячих садочках міста використовується продукція для чищення з сертифікатами відповідності, строк яких давно закінчився.

Отримав свою вигоду Сергій Анощенко і працюючи із ОК ЖБК «Енергетик» та ТОВ «Інкомбуд», коли безпідставно було зменшено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста та відповідно спецфондом бюджету міста недоотримано доходів на суму близько 3 млн. гривень.

Міський голова за кошти міського бюджету роз’їжджає по містам України, для нібито переймання досвіду, як, наприклад, в Трускавець з реалізації програми відключення міста від централізованого опалення. Для чого нашому місту досвід по відключенню опалення не зрозуміло.

Не образив Сергій Іванович і свою «праву руку» – Євковича Едгара Петровича.

Особисто за бюджетні кошти  їздив у відрядження в місто Дубно, місто Бережани та піклується, аби Євкович отримав земельні ділянки під вітрові станції. Сам же Едгар Євкович є головним посередником, під час  відправки наших людей на заробітки до Польщі. І кожен із вищевказаних мають свою долю від поляків, котрі так часто приїжджають у нашу міську раду. Ми повинні завадити цьому, зберегти робочі місця в КМКП,  не дозволити  розвалити його, аби наші громадяни не були рабами в Польщі.

Сергій Анощенко, як очільник міста абсолютно не вживає антикризових заходів, щоб розв’язати економічні та соціальні проблеми міста, тому воно і знаходиться на останньому місці в області за соціально-економічним розвитком.

Можна багато говорити про постійні витрати коштів на паливо, гіпохлорид з резервного фонду, хоча жителі нашого міста оплачують ці послуги.

Нам дуже прикро за учасників АТО, яких наші міські «мужі» Анощенко та його друзі, використовують, маніпулюючи їх свідомістю, задля того, аби зберегти свої посади. Саму ж позицію очільника міста, щодо учасників АТО, можна побачити відслідкувавши голос Анощенка, щодо проекту рішення про виділення земельної ділянки одному із них, або ж виділення коштів загиблому воїну.

Політика Анощенка направлена лише на власне збагачення і тому прийшов час відповідати за свої вчинки. Ми маємо поставити крапку цьому беззаконню».

В свою чергу міський голова Сергій Анощенко закликає та переконує жителів Вараша, що у нашій владі потрібна перезагрузка, а тому депутати мають само розпуститися.

Та його міфічні задуми на своїй сторінці у facebook розвіює постійна комісія з депутатської діяльності, законності і правопорядку:

«На останньому пленарному засіданні Вараської міської ради, міський голова Сергій Анощенко, закликав депутатів проголосувати та проголосити про саморозпуск ради. У зв’язку з цим вважаємо за необхідне роз’яснити, що чинне законодавство України, зокрема Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», не передбачає випадків дострокового припинення повноважень міської ради шляхом «саморозпуску». Більше того, названий Закон навіть не оперує поняттям «саморозпуск», щодо місцевої ради. Ні стаття 26 цього закону, що закріплює власні повноваження сільських, селищних, міських рад, ні стаття 78 закону, що регулює дострокове припинення повноважень рад, не містять права рад на дострокове припинення власних повноважень.

Законом передбачено лише такі випадки дострокового припинення повноважень рад:
1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;
2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання;
3) передбачених Законом України «Про військово-цивільні адміністрації».

Проте, навіть за наявності підстав передбачених пунктами 1, 2 частини 1 статті 78 закону та в інших випадках, повноваження ради можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму.
Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень ради визначається законом про місцеві референдуми. Однак, нагадуємо, що у 2012 році набрав чинності Закон України «Про всеукраїнський референдум», у якому дивним чином зник законодавчо закріплений механізм ініціювання та проведення місцевих референдумів.

Отож, як в законний спосіб реалізувати право громади на такий референдум – невідомо.
Верховна Рада України, за наявності зазначених підстав, може призначити позачергові вибори міської ради, якщо є рішення суду про визнання актів ради незаконними, а також на підставі висновків відповідного комітету Верховної Ради.

Тому, звертаємо увагу громади, що будь-які заяви щодо голосування за «саморозпуск» ради суперечать чинному законодавству і містять виключно популістський характер».

Ось такі справи відбуваються на даний час на політичній арені Вараша. А ми уже можливо зовсім скоро зможемо побачити, яким буде результат, адже друге пленарне засідання 20 сесії Вараської міської ради, має відбутися 13 жовтня 2017 року. Більш детальнішу відеоінформацію можна переглянути на сайті varash. Info.

P.S. Запрошення у газеті «Вітрина міста», міський голова Сергій Анощенко, розмістив за власні 350 гривень.

Вероніка Пилипчук

Про admin

Читайте також...

50411452_2165881510139715_8983899830254305280_n

З Днем Соборності України! (фото)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

4 Коментарі

 1. Шумра,научись хоть читать так противно смотреть на этот цирк

 2. Нежитель

  Житель це Аношенко сам про себе пише))))

 3. Житель

  http://www.varash.info/varash/sogodenni-oborudky-chesnogo-miskogo-golovy-sergiya-anoshhenka/11236
  Гарно вміє читати! Нічого нового, як зазвичай без фактів! А про своїх родичів не згадала?! А для Присяжнюка садочки закінчились?! А представники РАЕС видно вже і так забагато наговорили про РАЕС, а їм там ще працювати! Але як токажуть “І порядні люди в кінці кінців продаються, головне запропонувати їм порядну суму.” Для декого досить і того, що вони перестали бути об”єктами підвищеної уваги з боку станційних ЗМІ! Але не забувайте Зрадники зневажені навіть в очах тих, хто сам одного разу скористався їх підлими послугами.

  • Порядний житель

   Ви знаєте складається враження всі нормальні люди виїхали ,осталось фуфло яке копається в свому дерьмі,вибирає владу яка обкрадовує цих не адекватів а цим не адекватам подобається таке диво бо воно знає що прийде час і його виберуть і воно продовжить той цикл.А є гурт порядних людей які трохи побачили світ та й хочуть змінити до кращого,але не адекватам це й процес не подобається ,бо вони не зможуть продовжити той цикл і під топтують порядних в дерьмо щоб хоть якось їх замурзати і вони боронь боже виділились,До речі а що з Присяжнюком?!!!Що він вам в межу в горався,чи в борщ у@рався!!!Чи він роботу виконує погано?На рахунок “Гарно вміє читати” то для вас не адекватів ГАРНО ПІДГОТОВИЛАСЬ і все, мусила!!!В порівнянні до вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X