Home / Міські новини | Вараш / Що вдалося зробити за 80 днів (фото)

Що вдалося зробити за 80 днів (фото)

«Ми змогли нарешті об’єднатися і налагодити ефективну командну роботу».

Нещодавно журналісти газети «Вараш» мали змогу в прямому ефірі спілкуватися з секретарем Вараської міської ради Олександром Мензулом. З-поміж іншого, він пообіцяв, що наприкінці року публічно відзвітує про результати своєї роботи на посаді.

dscn5541

 

 

– Олександре Павловичу, Ви на посаді секретаря міської ради з початку жовтня. Цей не дуже великий період Ви не сиділи склавши руки. Що вдалося зробити?

– Перш за все – і це головне – нам вдалося досягнути взаєморозуміння між депутатами, членами виконкому і керівниками підприємств міста. Ми змогли нарешті об’єднатися і налагодити ефективну командну роботу. Це зняло багато блоків, і результат бачимо вже: за 80 днів було прийнято та взято до виконання 215 рішень. Для порівняння, за перші три квартали поточного року було прийнято 173 рішення.

dscn5195

– Ви всіх примирили?

– Наше завдання – не мирити, а покращувати процеси. Важливо було створити здорову атмосферу в колективі, справедливу систему управління, відкрите обговорення перед прийняттям рішень. Окремий момент – прозоре і зрозуміле призначення фахівців на посади. Якщо всі вмотивовані і на своїх місцях – нікого мирити не доведеться.

«В цілому,  завдяки порятунку КМКМ та «Міських електромереж», вдалося зберегти 374 робочих місця, не допустити ризиків втрати майна громади на 2 мільярди 88 мільйонів гривень, забезпечити подальші стабільні надходження у місцевий бюджет у розмірі 20 мільйонів 580 тисяч гривень на рік!»

– Розв’язання якої проблеми Ви вважали пріоритетом для себе та своїх однодумців?

– КМКП! «Комунальний труп» вдалось реанімувати. Величезна вдячність керівництву Рівненської АЕС та Управлінню державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області за розуміння та підтримку у вирішенні комунальної кризи міста. Збережено 283 робочих місця. Спільними зусиллями розтерміновано борг КМКП до 2027 року – у гривні та без додаткових штрафних санкцій! Знято арешт з майна, балансова вартість якого становить 2 млрд 72 млн 556 тис. гривень. Це – майно громади, і воно могло бути пущене за безцінь з молотка.

– Досить болюче мешканці міста  відреагували на збільшення тарифів та тепло- та водопостачання.

– Ми розуміємо, що це непопулярний, але відповідальний і професійний крок. Таке рішення довго блокували популісти, проте справедливі тарифи на послуги – єдиний спосіб «поставити на ноги» КМКП, досягнути його економічної ефективності. Зараз ми разом створюємо умови для надання вчасних і якісних комунальних послуг. Запевняю, що надалі збільшення тарифів можливе лише у випадку обґрунтованої необхідності і, якщо таке станеться, це відбуватиметься поетапно, без створення незручностей для містян. Крім цього, всі соціальні служби міста особливо зорієнтовані на забезпечення можливостей стовідсоткового використання пільг визначеними категоріями населення.

dscn5528

– Ще одне непросте питання – це запровадження в країні ринку електроенергії.

– Так. Реформа енергетичного сектору вплинула на всіх. Але завдяки злагодженій роботі команди, нам вдалося отримати всі необхідні дозвільні документи для КП «Кузнецовські міські електромережі» –  тому Вараш і надалі буде отримувати стабільні послуги з електропостачання. Окрім цього збережено понад 90 робочих місць, попереджено втрату майна підприємства вартістю 15 млн 637 тис. гривень.

В цілому,  завдяки порятунку КМКМ та «Міських електромереж», вдалося зберегти 374 робочих місця, не допустити ризиків втрати майна громади на 2 мільярди 88 мільйонів гривень, забезпечити подальші стабільні надходження у місцевий бюджет у розмірі 20 мільйонів 580 тисяч гривень на рік!

«В надкороткі строки ми змогли створити заклад первинної медицини»

dscn6845

– Не можемо обійти увагою результати медичної реформи.

В надкороткі строки ми змогли створити заклад первинної медицини. Зараз вирішується питання забезпечення обладнанням, підбору персоналу та виділення необхідних приміщень. Придбано два потужні апарати для діагностики пацієнтів вартістю понад 4 мільйони гривень – відеогастроскоп та ренгтен. Тепер ці медичні послуги на високому рівні можна отримати в нашому місті.

Користуючись нагодою, хочу ще раз закликати членів об’єднаної територіальної громади укладати договори з сімейними лікарями.

– Олександре Павловичу, які завдання Ви ставите перед собою та своїми колегами у прийдешньому році?

– Завдання перед нами ставить саме життя. Перш за все, необхідно в повній мірі відновити та налагодити роботу комунальних служб.

Значної уваги потребує медицина. Вже обмірковуємо можливості придбання магнітно-резонансного томографа (МРТ), щоб люди не їздили для цього у Рівне чи в Луцьк.

Працюємо над розробкою комплексної системи «Безпечне місто». Ресурс цієї системи відеоспостереження вирішуватиме багато питань безпеки, правопорядку, а також – комунальної сфери.

«Ми – команда тих, хто творить, а не руйнує, хто шукає можливості і втілює, а не перекладає відповідальність».

ustych

  • Як ви будете втілювати це в життя?

Найголовніше, над чим ми маємо плідно попрацювати в наступному році – це програма стратегічного розвитку міста. Це, зокрема, максимальна автоматизація процесів управління, забезпечення безпеки мешканців, прозорість, інвестиційна привабливість та соціальна відповідальність. Хочемо створити умови для інтелектуального та культурного розвитку не лише мешканців міста, але й жителів регіону.

Ми – команда тих, хто творить, а не руйнує, хто шукає можливості і втілює, а не перекладає відповідальність. Ми живемо у Вараші і хочемо розвивати місто,  показати новий стандарт громадянської свідомості та відповідальності. Щоб робити зміни, об’єднуємо усіх активних містян, разом все зможемо!

Про Varash Info

Читайте також...

Скільки насправді грошей правоохоронці вилучили у Сергія Анощенка (фото)

Питання скільки ж грошей насправді під час обшуку було вилучено у міського голови Вараша, звідки …

2 коментарі

  1. Створили заклад первиної медицини? І де він? Чи як той “сіслік”?… – його ніхто не бачить, але він є … Скзати, що зробили, і рельано зробити – це зовсім різні речі.

  2. Саня Кизило

    І що тепер асе пропало? Коли вже місто буде спокійно працювати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X