Home / Міські новини | Вараш / Звернення Олександра Мензула до жителів с. Заболоття та громади міста

Звернення Олександра Мензула до жителів с. Заболоття та громади міста

Шановні жителі села Заболоття та прихожани храму Святого Іоанна Богослова. 

51623635_396381394256727_1831114780723642368_n
З огляду на події, що відбуваються у вашій громаді, щодо вибору підпорядкування вашої парафії між Православною Церквою України та Російською Православною Церквою, вирішив висловити свою думку.
І хоча я людина, так би мовити, світська-віруюча, і більше є практикуючим управлінцем, аніж вірянином, вважаю за потрібне оприлюднити свою позицію, оскільки подібне питання може постати і в інших населених пунктах і церквах нашого краю.

Почну зі свого розуміння духовної складової. Особисто для мене все просто: Бог і Дух Святий – там де ПРАВДА та ЧЕСНІСТЬ! Де немає нечесної політики, впливу адміністративного ресурсу та маніпуляцій. Лукавий прагне спокусити тих, в кого слабка віра, тих хто надіється не на Всевишнього, а на звичайних людей, котрі, можливо, і мають владу світську чи церковну, вплив та можливості, але це все нічого не значить для життя вічного. “Яка ж користь людині, що здобуде увесь світ, але душу свою занапастить?”, Матвія 16, 26.
Тепер, перейду до земних питань. Усі ви добре знаєте, яку величезну ціну за весь час свого існування заплатив багатостраждальний народ України за свою незалежність та державність! Формально ми її здобули 27 років тому, але і сьогодні, на жаль, ще гинуть кращі сини і доньки України, продовжується боротьба ідеологічна – за свободу людини та особистості!
Боротьба за те, щоб ми стали вільними господарями в своїй хаті, громаді, місті, країні! Щоб українець не відчував себе кріпаком, від якого нічого не залежить, за якого вирішують політики, олігархи, багатії чи інші “пани” десь у Москві чи Вашингтоні, або навіть і в Києві.

Щоб кожен українець відповідально, мудро і виважено самостійно приймав рішення за власну долю та долю своїх нащадків! Саме прості люди, ми з вами, за Конституцією України, є джерелом влади. Саме на нас покладено обов’язок господарювати на своїй землі. Ми повинні зрозуміти – доки ми будемо надіятись на “доброго пана” та делегувати йому прийняття рішень замість прийняття особистого рішення, доти нас будуть заганяти в стійло, експлуатувати і дурити! І найкращий спосіб вимкнути свідомість, паралізувати волю – це посіяти страх. Налякати пеклом, зрадою, прокляттям, анафемою, розділити народ тощо.

Чи повинні на нас тиснути, лякати ті, кому ми довірили керівні посади в органах влади, чи свою душу в церкві? На моє глибоке переконання – НІ! Згадайте Святе Письмо, чи залякував когось Ісус Христос, чи проявляли перші християни до когось агресію, чи надіялися на владу? Ні, бо Бог об’єднує, а Диявол розділяє! Навпаки, це священники, книжники і фарисеї виступали проти Христа, це Понтій Пілат віддав наказ розіп’яти Ісуса, як злочинця, це християн переслідували і вбивали за віру і правду.

Сьогодні ми часто чуємо залякування та порівняння, мовляв, один з наближених зрадив Христа, продав за тридцять срібних монет, хоча був його учнем, приймав від Ісуса благодать. Тому і ми, як Іуда, не повинні зрадити церкву, в яку ходили наші батьки і діди… І чуючи це, я задаю собі питання, а можливо сучасний Іуда – це той, хто вчора молився за найвищого церковного ієрарха, Вселенського Патріарха, схиляв перед ним голову, цілував його руку, приймаючи благодатні дари, а сьогодні тисне на нього, залякує, відрікається і поливає брудом?

Можливо зраджувати Істині – це неодноразово розв’язувати підступні військові конфлікти на територіях сусідніх країн, вбивати тих, кого вчора називав братнім народом, хто сповідує ту саму віру і зовсім не чекав “ножа в спину”?

Можливо зрадити Всевишнього – це обслуговувати державу-агресора та освячувати зброю армії загарбника? Можливо зрадити Христа і Його віру – це не відповідати собі самому на ці питання правдиво і прямо, а шукати більш “практичних” варіантів: розповідати про дідів-прадідів, у якій церкві їх хрестили, до якої церкви вони ходили і т.д.

Може коли ми слухаємо не своє серце та Святе Письмо, а батюшку чи недолугого «керівника», прислухаємось не до своєї душі та совісті, а піддаємося впливу і страху, то ми, вважаючи себе християнами, власноруч щоденно не просто зраджуємо, а й розпинаємо Христа?!

Цікаво, якби сьогодні Ісус в тілі прийшов до нас в громаду, чи почули б ми Його? Чи не зрадили б? Чи знову не розіп’яли б? Навіть не знаю, бо не впевнений… Бо Утішителя і Представника Бога Отця, що Христос залишив нам по собі – Духа Правди, багато хто з нас зраджує щоденно!

Сам для себе відповіді на поставлені вище питання я дав! Свою життєву дорогу вибрав, вона одна – з Богом у серці служити людям, допомагати нам ставати незалежними і повноправними господарями на своїй землі!

Не хочу і не буду, ані боятись, ані піддаватись впливу, ані лукавити! На моєму прикладі ви можете бачити, який супротив така позиція викликає, що і якими методами роблять ті, хто звик жити у брехні та гріху!

Щиро вірю, що на нашому Поліссі чесних, відповідальних людей, людей сміливих, щиро відданих Істині і Христу, а не тому чи іншому патріархату, значно більше!

Нехай Господь укріпить нашу віру та розум, та дасть мудрості зробити правильний вибір! Адже, кожен з нас у свій час, відзвітує за своє життя та вчинки перед Всевишнім!

P.S.
На малюнку Остафій Дашкевич, який формував перші козацькі загони. Це було тоді, коли Київська митрополія підпорядковувалася Вселенському патріарху, майже за 200 років до того, як почалася болюча історія з МП…

 

Олександр Мензул

Про Varash Info

Читайте також...

Скільки насправді грошей правоохоронці вилучили у Сергія Анощенка (фото)

Питання скільки ж грошей насправді під час обшуку було вилучено у міського голови Вараша, звідки …

13 коментарів

 1. МП секта ФСБ , а всі хто туда ходять кончені .

 2. Олександр Чєх

  А я люблю Стояновського – такая бейбі сторі лав!!

 3. Веселий бджоляр

  А мені подобається Нєвская бітва. Особливо коли чуваку в рогатому шльомі, роги то, поотрубали. Жаль тільки, що всі потім потонули.

 4. Я з Вараша

  А не слишком ли много внимания Томосу и религиозным делам? Напомню, мы живем в 21-м веке а не в пасмурном средневековье, и для трезво мыслящего человека нет разницы в какой храм войти – католический, православный или протестансткий для того чтобы привести свои мысли в порядок.
  У меня к христианству очень много претензий – именно христианство тормозило прогресс всеми доступными (иногда очень кровавыми способами), именно христианство держало в повиновении правителям народ проповедуя покорность, именно христиане вели кровопролитные войны как с представителями других верований так и между собой, огнем и мечом насаждалось именно христианство а не например буддизм или конфуцианство.
  И перед тем как упрекнуть меня в ереси и безбожности – спокойно обдумайте то что я выше написал…

 5. Олександр

  А пану Мензулу рекомендую детальніше заглибитися в історію Київської Русі. Можливо саме там він знайде відповіді на всі питання. Детальніше нехай розгляне Люблінську унію та її наслідки для народу України (Київської Русі). Пагубні рішення Брестської унії 1596 року , в результаті якої з’явилися на території нашої держави Греко-Католики. Чи можливо пан Мензул є католиком і просто прагне окатоличити населення України. Тоді я йому нагадаю про четвертий хрестовий похід в результаті , якого було захоплено Константинополь. А ще була Флорентійська унія 1439 року . Всім хто читає, хочу задати лише одне питання , чи не здається вам , що всі ці події Всесвітньої та нашої історії мають одну лише ціль? Хтось скаже , що подивіться , як вони класно живуть в Європі, але всі забувають , що багатство провідних європейських держав було здобуто шляхом війн та підкорення інших народів. Я думаю , що всі пам’ятають колонії сильних світу цього. Підсумовуючи все вище викладене, хочу побажати всім більш глибше вивчати Історію, межі держав змінювалися, а Церква залишалася Церквою , бо вона Христова. Не українська, не російська , не американська , а саме Христова. Ви можете вигнати з храмів , забрати все майно та не заберете Віри.

  • Я з Вараша

   Господин Олександр, изучите глубже историю крещения Киевской Руси. Почитайте какими методами крестили, скольких разорвали лошадьми, скольких заживо сожгли, скольких изрубили мечами… а еще изучите историю покорения нашими предками других народов от Днепра до Амура, и как грабились (и продолжают грабиться) покоренные земли, ведь не секрет, что Сибирь и Дальний Восток считались колонией Российской империи и это продолжается в 21-м – постколониальном веке…
   И не нужно приплетать церковь к вере. Церковь всегда была есть и будет политическим инструментом, а вера она в сердце человека… напомню, что ни одна мировая религия не проповедует насилие, воровство, предательство, алчность и другие грехи человеческие.

 6. Олександр

  На жаль, сьогодні релігійні питання намагаються вирішувати люди , що зовсім не є прихожанами. Люди , які про ” томос” дізналися у 2018 році. І ці люди не керуються Святим Письмом, а керуючись постійно змінною політичною складовою вкотре хочуть отримати якісь політичні дивіденди.

  • Я з Вараша

   Вы тут аппелируете к Святому Письму… а Вы вкурсе что в нашем городе церквей уже больше чем школ? Если не ошибаюсь 6 церквей (не считая молитвенного дома и прочих мест собрания “штунд” разных мастей) и 5 школ + 1 гимназия Мы скатываемся в пропасть…
   С такими темпами только Святое Письмо и будем читать…
   Это мое личное мнение.

   • Олексій

    Слушай, ты свое мнение оставь при себе и не разпостраняй свои безбожные висеры на сайте

    • Я з Вараша

     А ты мне не тычь, сукин сын! И не указуй мне что и как мне делать.
     Такие как ты сожгли на костре Джордано Бруно и Жанну д’Арк , именно такие как ты подвергали гонениям Николу Коперника и Галилео Галилея. Именно такие как ты самозабвенно резали гугенотов и староверов, или жгли на кострах тысячи женщин и девочек обвинив их в колдовстве. Из-за таких как ты столетиями тормозилось развитие науки и прогресса.
     А теперь ты сидишь в теплой квартире и пользуешся компом, холодильником, автомобилем, медициной и другими плодами такого ненавистного тебе прогресса.
     Так что захлопни пасть или вали нафиг в курную избу с земляным полом и молись своему богу!

  • Якщо чесно, то я не розумію, чому така хвиля обурення здіймається довкола спроб втручання держави в церкву. Чомусь забулося, що більше тисячі років тому, князь Володимир привіз православ’я в Київську Русь саме тому, що йому і Візантії пояснили, що релігія з єдиним Богом ідеально підходить для спрощення правління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X