Home / Міські новини | Вараш / Комунальна криза у Вараші закінчилася. КМКП відновлює повноцінну роботу (фото)

Комунальна криза у Вараші закінчилася. КМКП відновлює повноцінну роботу (фото)

Криза у комунальній сфері Вараша розпочалася ще у вересні 2016 року. Тоді рахунки та майно КМКП (Кузнецовське міське комунальне підприємство) були арештовані. Саме з того часу комунальне підприємство перестало  розрахуватися з Рівненською АЕС за поточне використання теплової енергії.

«Сума, яку нам винні наші дебітори – збитки для підприємства. Під час взаємовідносин кредиторам, тобто РАЕС,  повинні повертатися ті грошові кошти, на які вони розраховують. Адже на нашому підприємстві також здійснюється господарська діяльність», – розповіла журналістам газети «Вараш» начальник юридичного відділу РАЕС  Людмила Смиковська.

skrynshot-2018-12-21-14-54-56

Оскільки усі ці роки ніхто із міських очільників не намагався витягнути КМКП із кризи та не було жодних намагань продовжити мирові угоди зі станцією, остання була змушена звернутися у суди  і розірвати домовленості. Після цього справу було передано на виконавчу службу, яка проводила арешт майна та банківських рахунків.

Вирішувати проблеми взялися лише восени цього року. Для початку виконавчий комітет Вараської міської ради, аби комунальне працювало беззбитково, затвердив економічно обґрунтовані тарифи. Наступний крок – затвердження міською радою цільової програми підтримки КМКП.

І вже 19 грудня арешт із майна та рахунків, що належать КМКП було знято.

«Є постанова про зняття арешту із майна та рахунків, яка видана управлінням державної виконавчої служби. Тепер всі кошти, які приходять на рахунки КМКП – кошти підприємства, які будуть використовуватися на його господарську діяльність», – коментує в.о. директора КМКП Олег Устич .

skrynshot-2018-12-21-14-54-17

«Нові мирові угоди між комунальним діятимуть упродовж 9 років. На сьогоднішній день у нас укладено 23 мирові угоди, які передбачають, що із січня 2019 року КМКП щомісячно має погашати перед РАЕС частину заборгованості, загальна сума якої складає 76 млн.грн, а також платити поточні платежі», – доповнює Людмила Смиковська.

 

Відтепер КМКП зможе самостійно користуватися коштами, які сплачує населення, та розпоряджатися майном, яке утримує на балансі.

«Борг близько 80 млн.грн., які КМКП має перед РАЕС, не ляже на плечі мешканців. Його гаситимуть за кошти міського бюджету. КМКП засноване громадою, міська рада, як представник громади, несе певні зобов’язання щодо його функціонування та життєдіяльності. Тому депутатським корпусом була прийнята програма підтримки підприємства, яка буде діяти до 2027 року», – розповів секретар міської ради Олександр Мензул.

skrynshot-2018-12-21-14-55-09

Чималу суму заборгованості перед КМКП вже мають мешканці Вараша, які не сплачують за комунальні послуги. Через  заарештовані рахунки, комунальники не мали ніякого впливу на боржників. Відтепер мають і будуть позиватися до суду аби стягувати кошти із тих хто не платить. Тож давайте будемо свідомими, аби потім через себе не звинувачувати інших.

Вероніка Пилипчук

Про Varash Info

Читайте також...

zobrazhennya_viber_2019-07-18_19-49-50

Команда «Слуга Народу» зробить все можливе, аби малий та середній бізнес працював без перешкод (фото)

Малий і середній бізнес повинен розвиватися, працювати без тиску, – про це сьогодні на зустрічі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X