Home / Міські новини | Вараш / Кір наступає! Завідуючий педіатричним відділенням у Вараші коментує

Кір наступає! Завідуючий педіатричним відділенням у Вараші коментує

Впродорж декількох років  в Україні триває спалах кору. За 2017 рік зафіксовано 3382 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків захворюваності в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській областях. Померло п’ять  хворих на кір, з них – троє дітей.  Частіше хворіють діти раннього, молодшого та середнього віку. Більшість з них не були щеплені (з причини відсутності вакцини, відмови батьків від щеплень, адже батьки вважають, що їх ця проблема не торкнеться).

2078584d-4e8d-4b81-8996-977ebb1e8990_610x375_fit

На даний час кір поширився на території міста Київ. Станом на 11.01.2018 року  в столиці на кір захворіло 66 людей, із них 54 дитини. За рішенням Київської міської державної адміністрації « не вакциновані проти кору діти не допускаються до занять в школах та дошкільних навчальних закладах».

Кір – захворювання вірусної етіології, що проявляється симптомами інтоксикації, катаром верхніх дихальних шляхів, плямисто – папульозним висипанням на шкірі. Джерелом інфекції є хвора людина. Передається кір тільки повітряно – крапельним шляхом. Вірус вражає дихальні шляхи, шлунково – кишковий тракт, шкіру, нервову, сечову, серцево – судинну системи. Основні ознаки хвороби: гострий початок з високої температури тіла, відмічається загальна слабкість, в’ялість; катаральні явища: нежить, кашель, сльозотеча, острах світла, блефарит; етапність появи висипання на шкірі протягом 3-ох днів ( обличчя, тулуб, руки і ноги), на 3-4 день від початку катарального періоду; висипання плямисто-папульозне, що може зливатися; через 3 дні від початку висипання на обличчі з’являється пігментація з дрібним лущенням. Варіанти клінічного протікання кору: типова форма та атипова форма.

Атипова форма спостерігається у щеплених дітей. Це легка, при ній порушується етапність висипання, слабко виражені катаральні явища, відсутня висока температура, немає симптомів інтоксикації.

Типова форма важкого ступеня проявляється інтоксикацією, високою температурою, явищами менінгоенцифаліту, крововиливами на шкірі і слизових оболонках, гематурією ( кров’яниста сеча), кров’янистим калом. Ускладнення: органи дихання (пневмонія, ларинготрахеїт, абсцес легенів); шлунково – кишковий тракт (виразкові, гангренозні стоматити, коліти, ентероколіти); нервова система (енцефаліти, менінгоенцефаліти). Лікування хворих з легкою формою кору проводиться вдома, під контролем лікаря. Показання до госпіталізації: вік дітей до 1- го року, важкі і ускладнені форми кору, погані побутові умови, при яких не можливо забезпечити лікування, не достатній ефект від лікування в дома протягом перших 5-6 днів хвороби. Кір належить до імунокерованих інфекцій, яку можна запобігти проведенням вакцинації дітям.

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ КОРУ Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ!

Проводиться комбінованою вакциною ( для профілактики кору, краснухи і паротиту): Пріорікс ( виробник Бельгія). Вакцинація дітей проводиться після 1- го року життя і в 6- ти річному віці у педіатричному відділенні поліклініки, дитячих навчальних закладах міста. Згідно з Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04. 2000 р. № 1645, які не отримали щеплення проти кору, не дозволяється відвідувати дитячі заклади.

Шановні батьки!  Будьте обережними та передбачуваними. Не допустіть розповсюдження небезпечної корі.

Не зволікайте з проведенням щеплення проти кору, як єдиного засобу його нерозповсюдження та збереження здоров’я себе, своєї дитини та оточуючих.

За консультацією можна звернутись до свого дільничного педіатра або сімейного лікаря, або по телефону реєстратури педіатричного відділення поліклініки: 2-11-03, моб/тел: 067 361 71 21,

Інфекційне відділення: 2-09-03

Завідувач педіатричним відділенням поліклініки

ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України»

Ф.Є.Галюк

Про Varash Info

Читайте також...

69352120_2930208157053038_804827427606888448_n

Педагогічна конференція у новому стилі, – Вараш (відео, фото)

У Вараші відбулася педагогічна конференція на природі. Вже стартувала педагогічна конференція. Сучасний підхід квести та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X