Home / Міські новини | Вараш / Культура / Наше місто вже встигло відсвяткувати 500 років Реформації (фото, відео)

Наше місто вже встигло відсвяткувати 500 років Реформації (фото, відео)

«Так говорить Господь: На дорогах спиніться та гляньте, і спитайте про давні стежки, де то добра дорога, то нею ідіть, і знайдете мир для своєї душі!» (Єремія 6:16)

У неділю 12 лютого, в місті Вараш у Палаці Культури ВП РАЕС відбувся концерт присвячений до 500-річчя реформації. Що ж це таке, давайте більш детальніше про це?

У 2017 році, цілий рік ми відзначаємо 500-ліття від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Президент України підтримав ініціативу протестантських церков і підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

Початок Реформації прийнято рахувати від виступу німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Вітенберзі. Інший німецький мислитель Г.В.Ф. Гегель назвав Реформацію: «сенсом історії нового часу». Соціальні феномени, народжені Реформацією, залишаються найбільшим досягненням людства за всю історію. Західна цивілізація має витоки з духовних ідеалів Реформації, і до них мають прагнути й українці.

Взагалі реформація є поверненням людини, церкви і суспільства до біблійних стандартів. Це повернення до Особи Ісуса Христа – Сина Божого, відвічного Слова, яке стало тілом. Саме тут ії сутність, сенс і сила. Ювілей 500 років Реформації – це прекрасна можливість для євангельської Церкви в Україні реалізувати Велике доручення Христа – «навчати український народ».

На цей концерт було запрошено Симфонічний Оркестр «Soli Deo» та молодіжний хор. Також виступали пресвітери та старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко.

Вони цим концертом хотіли сказати, що «не має легкого шляху, має пройти реформа в усіх сферах українського життя і початися вона має з реформи з серця та віри. Тому сьогодні ми у Верховній Раді України відстоюємо християнські цінності, боремося за цінності Біблійні, відстоюємо сімейні цінності, бо дуже великі посягання зараз саме на цю сферу» – як зазначив один із учасників заходу.

Концерт до 500-річчя Реформації був організований за ініціативи мецената Віктора М’ялика та підтримки генерального директора РАЕС Павла Павлишина.

Ми запитали у мецената та організатора Віктора Ничипоровича, його бачення слова Реформації і взагалі для чого такий захід потрібно проводити?

«Взагалі ця реформація пройшла в мене в душі. Головне щоб людина вірила в Бога, незалежно від того в яку церкву вона ходить. Ми розпочали саме з міста Вараш доказувати людям свою любов і добро. Саме цим хочемо сказати, що коли більше буде любові, то менше буде зла на землі. І в цьому нам допомагає Біблія, книга мудрості. І ми сьогодні запрошували всі церкви щоб йти разом за одним гаслом, показувати молоді і владі, що можна не йти в Європу, а щоб Європа йшла до нас».

А чия ідея була провести цей захід саме у місті Вараш? На це питання відповів голова громадської організації «Відродження і розвиток» Дмитро Стецюк:

«Взагалі ініціатором цього проекту є депутат Верховної Ради України  Павло Якимович Унгурян, який є близьким другом Віктора Ничипоровича М’ялика і обговорюючи процес Реформації вони вирішили розпочати саме з такого чудового і мальовничого міста Вараш. Якщо ми будемо не лише брати з міста, але й вкладати в нього, то воно може досить швидко змінитися. Потрібно віддавати для міста – для України. Головне добросовісно виконувати свою роботу і ми тоді, також, досягнемо змін і тут буде справжня Європа. І ми житимемо у благополуччі, злагоді і тоді наступить мир в нашій країні».

По закінченню концерту відбувся фуршет з нагоди святкування 500 років Реформації – на замовлення від ресторану-піцерії TOSCANA, для мешканців та гостей нашого міста. На столі були різні смаколики, своєрідний рай для справжніх гурманів і просто любителів смачної їжі.

Тому Реформація прийшла до нас щоб змінити наше мислення. «Український корабель плив повними вітрилами під вітром Реформації і спустив вітрила, коли цей вітер опав» Михайло Грушевський.

Людмила Скібчик

Про admin

Читайте також...

У Вараші на два тижні посилюють карантин!

У неділю, 31 травня 2020 року, відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X