Home / Міські новини | Вараш / Бізнес / Останні зміни чинного законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Останні зміни чинного законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Питання: Чи можна отримати свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, особисте свідоцтво про народження на території України не за місцем складення актового запису цивільного стану?

Відповідь: Відповідно до пункту 2 розділу IV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану у такому випадку здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає повторно свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану після безпосередньої перевірки відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану або на підставі підтвердження про це відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем складання актового запису цивільного стану.Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається повторно без підтвердження у разі зберігання актового запису цивільного стану на тимчасово окупованій території України або у районі проведення антитерористичної операції.

Питання: Я є громадянином Грузії і хочу змінити своє прізвище. Чи маю я право змінити прізвище на території України?

Відповідь: Згідно зі ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.

Питання: Чи можна провести державну реєстрацію розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, без присутності одного з них за наявності поважної причини?

Відповідь: Відповідно до п. 4 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з’явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.

Питання: Мою дружину за рішенням суду оголосили померлою, і відповідно в органі ДРАЦС я отримав свідоцтво про смерть. Через п’ять років дружина з’явилася, а я маю намір укласти шлюб з іншою жінкою. Які мої подальші дії?

Відповідь: Згідно з пунктом 28 підрозділу 3 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні якщо той з подружжя, який у судовому порядку був оголошений померлим, з’явився або якщо одержано відомості про місце його перебування, суд скасовує рішення про оголошення його померлим. Якщо смерть особи, оголошеної судом померлою, була зареєстрована в органах державної реєстрації актів цивільного стану, а другий з подружжя не уклав новий шлюб, то шлюб вважатиметься поновленим тільки після анулювання актового запису про смерть на підставі рішення суду.

Про admin

Читайте також...

Як сім’я прокурора серед під’їзду кімнату збудувала? (фото)

Якщо ти прокурор і не маєш власного житла, то ти без проблем можеш побудувати його …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X