Home / Міські новини | Вараш / Децентралізація на Рівненщині: процес пішов!

Децентралізація на Рівненщині: процес пішов!

Сьогодні у місті Вараш ще тривають обговорення навколо питання щодо створення об’єднаної громади, а ми нагадуємо, що згідно з затвердженим перспективним планом до міста мають приєднатися три сільські ради – Старорафалівська, Заболоттівська та Сопачівська, децентралізаційний процес на Рівненщині йде досить активною ходою. Отож, ми вирішили поцікавитися, що робиться в наших регіональних сусідів.

Поки одні лише думають коли і з ким об’єднатися, п’ять громад вже вирішують куди витратити чималі кошти, які отримали на власний розвиток.  Зокрема, мова йде про субвенцію у розмірі 25 мільйонів гривень. Наразі в області вже створено більше десяти об’єднаних  територіальних громад, ще три – на черзі. Експерти Офісу Реформ сподіваються, що до вересня буде сформовано 15 повноцінних ОТГ.

Перші об’єднані громади Рівненської області, які цьогоріч живуть за самостійним бюджетом, вже подали проектних заявок на отримання субвенції розвитку на загальну суму 17 мільйонів 882 тисячі гривень.

Найбільш активною виявилася Клесівська громада. Вони підготували 7 дороговартісних проектів на загальну суму майже 8 мільйонів гривень. Це будівництво доріг, реконструкція мереж зовнішнього електропостачання, реконструкція приміщення під ЦНАП, капітальний ремонт школи та придбання транспорту для комунального підприємства. Представник громади вказує, що дороги планують завершити до кінця серпня, по іншим проектам також триває робота: йде процес укладання договорів та розробка тендерної документації. Проекти Клесівської громади затверджені на рівні Мінрегіону.

Миляцька громада також має 7 проектів. Це найбільша громада, тож вони мають отримати 9 з половиною мільйонів гривень, однак заявок подали поки що на 3 мільйони 793 тисячі. Нині працюють над капітальними ремонтами закладів освіти та культури, будівництвом спортивної зали та ЦНАПу, а також ремонтом дороги.

Частина проектів Бабинської та Бугринської громад вже на розгляді у Мінрегіоні. Інші направлять туди після затвердження у Рівненській облдержадміністрації. Серед поданих проектів: проведення капітальних ремонтів доріг, вулиць, мереж вуличного освітлення та інше.

Підлозцівська громада подала 4 проекти на розгляд ОДА. Це реконструкція вуличного освітлення та будівництво котельні в дитячому садочку у селі Підлозці.

Також об’єднані громади Рівненщини стали на шлях енергоефетивності. Чимало з них поступово у громадах впроваджують енергоефективні заходи – замінюють вікна, встановлюють нові комбіновані котли опалення у школах, ФАПах, та амбулаторіях.

Експерти з децентралізації постійно наголошують про особливу роль депутатського корпусу в процесі створення та функціонування ОТГ. На їх думку, насамперед саме в депутатів має бути чітке бачення стратегії розвитку громади, адже потрібно розробляти проекти розвитку, та й взагалі вміти мислити стратегічно. І цей процес має бути не політичним, а соціально-економічним. Депутат – це помічник громади, а не лише представник політичних партій чи захисник якихось власних інтересів.

Повертаючись до створення ОТГ в місті Вараш, нагадуємо, що в попередніх випусках газети ми вже публікували інтерв’ю з сільським головою села Заболоття Романом Хондокою та сільським головою Старої Рафалівки Ярославом Ємельяновим. Переваги ОТГ для них очевидні. Останнє слово за Варашем. А ось тут вже практично на фініші процес створення об’єднаної громади загальмувала саме Кузнецовська міська рада та міський голова Сергій Анощенко. Як це сталося і чому – це тема наступного випуску газети.

Варто пам’ятати, адже на цьому постійно наголошують розробники реформи, що процес децентралізації неминучий, рано чи пізно – об’єднаються усі. Журналістам газети «Вараш» чомусь не дуже хочеться, прокинутися одного ранку і дізнатися про те, що наше місто опинилося в одній об’єднаній громаді, для прикладу, з селом Воронки… Проте, дивлячись на кроки в цьому напрямку нашої влади, саме такий небажаний розвиток подій стає навіть дуже очевидним…

 

Про admin

Читайте також...

У Рівненській області чоловік загинув, поки палив сухостій (відео)

Facebook Twitter WhatsApp Viber Facebook Messenger

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X