Home / Міські новини | Вараш / Децентралізація чи недодецентралізація?

Децентралізація чи недодецентралізація?

На сьогоднішній день об’єдналося вже 184 територіальні громади, а до кінця року об’єднаються ще 250, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Про це, як передає Інтерфакс-Україна, прем’єр повідомив в ході свого візиту до Вінниці, де разом з єврокомісаром Йоганнесом Ханом взяв участь у запуску програми з підтримки  процесу децентралізації в Україні “U-LEAD з Європою”.

Програма передбачає удосконалення процесу надання адміністративних послуг на місцевому рівні. Також планується посилення можливості реалізації політики реформ ключовими суб’єктами на національному, регіональному та місцевих рівнях. Зокрема, на місцевому рівні планується створення та реконструкція до 600 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також проведення 1,8 тис. тренінгів.

Також програма “U-LEAD з Європою” передбачає розробку механізму інституційної підтримки, зокрема, створення центрального офісу реформ (ЦОР) на національному рівні та центрів розвитку місцевого самоврядування в усіх 24 областях. Крім того, U-LEAD проведе мінімум 600 тренінгів та консультацій по всій території України для поліпшення комунікаційних та управлінських навичок держслужбовців на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Бюджет програми складає 102 млн євро, а її реалізація розрахована на період з 2016 по 2020 рр.

Запуск програми став можливий, в тому числі, завдяки успіхам процесу об’єднання територіальних громад (ОТГ). Прем’єр-міністр зазначив, що внаслідок децентралізації доходи місцевих бюджетів зросли в рази.

Стимули для об’єднання територіальних громад описані в Законі “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, а також в постанові Кабінету міністрів України від 16 березня 2016 р. №200 “Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад”.

У цих документах зазначено, що обсяг фінансової підтримки розподіляється між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно площі та кількості сільського населення. Найбільшу підтримку отримують ті громади, які об’єднали найбільшу кількість громадян, максимальні площі і, найголовніше, залучили до своїх територій найбільшу кількість сільського населення.

З створених наразі 184 ОТГ станом на 15 вересня експертна комісія при Мінрегіоні погодила вже 1090 заявок від 156 об’єднаних територіальних громад на проекти розвитку інфраструктури, які будуть реалізовані за рахунок державної субвенції.

У 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію в розмірі 1 млрд грн.

Як наголошується в повідомленні прес-служби Мінрегіону, загальна сума реалізації проектів, на які узгоджені заявки, складає 902,7 млн грн, що становить приблизно 90,3% від загальної суми субвенції.

Всього в профільне міністерство надійшло вже 1119 проектних заявок від об’єднаних громад на загальну суму 930,1 млн грн.

Кошти субвенції будуть розподілятися між об’єднаними громадами за чіткою формулою: в залежності від кількості сільського населення та площі громади. Це становить, як уточнили в міністерстві, від 960 тис. грн для маленької об’єднаної громади до 23 млн грн – для найбільшої.

Звісно, відчути зміни хотілось би вже й негайно, а ще краще помацати їх пальцями, але так не буває.

Децентралізація дійсно відкриває нові можливості для вирішення актуальних проблем громадян, особливо там, де органи місцевого самоврядування проявляють хорошу ініціативу. Реформа децентралізації дозволить стати господарями на своїй землі.

Споконвічно саме міста були рушіями економічного зростання, центрами соціальної інтеграції, технічного, духовного та культурного прогресу. Також міста є просторовою формою організації гармонійного співіснування довкілля, суспільства та особистості. Чітка стратегія розвитку ОТГ, земельний фонд,  потужний людський ресурс – стануть привабливі для бізнесу та інвестицій. Люди не залишатимуть місця, де з’являється робота, де є можливість розвиватися, отримувати доступні та якісні послуги.

Переконані, що Варашу терміново потрібна нова стратегія розвитку міста. Якнайкращим для цього є створення ОТГ.

Тому очікуємо від влади не політичних ігор та розпилювання бюджету, а нового перпективного для всіх жителів врядування.

 

Про admin

Читайте також...

На Рівненщині партія “ЗА Майбутнє” готова до місцевих виборів (фото)

12 серпня у Рівному на центральній площі міста відбувся відкритий форум прихильників політичної партії «За …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X